Ne yapmalıyım?

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve dimply tarafından 4 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. dimply

dimply Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Çok yardımcı oluyorsunuz gerçekten teşekkür ederim. Çok hırslı birisiyim aslında , diyetisyene bu ay gitmeyi planlıyorum.Onun bana vereceği liste ödül gibi gelicek aslında.

Bir de şu ağır diyetleri uygulayanlar için metabolizmaları durmaması için 1 gün boş bırakılıyor.Sizce doğru mu ? Kişi abartabilirse direkt 1 gün içinde kaybettiği kiloları alma ihtimali var mı ? Yani olumsuz mu etkiler?

Bu arada yarın tartılabilirim, en son 66 idim. Ama 3 gündür yememi arttırdığım için ( kendi aldığım aşırı düşük kaloriye göre ) vücudum çok şiş gozukuyor :)

SCHWARZXXL bunu beğendi.
  2. Gkhan_D

Gkhan_D Guest

Soran arkadaş yarım gün okula gidiyorsa anca vakit ayırır bence tam gün okul sonra okuldan gel akşam dershane çık dershaneden akşam 7de eve gel ders çalış sınavlara çalış da olsun saat 1 sabah kalk 7de de hazırlan okula git :) pek vakit olmuyo bana sorarsan ben bırakmıştım lise sondayken yarım gün olmama rağmen o stresle spor yapamaz insan zaten ben spora gittiğim zaman stres yapıyordum evde daha ders çalışmam lazım falan etkili bir spor yapılabileceğini zannetmiyorum ben lise sonda sınava hazırlanan biri için o kafayla biraz zor olur bence haftasonu ancak gider:) şu bahane olayını aydınlatmak istedim sadece konuyu saptırmışsam özür dilerim :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 04:57 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 04:46 ----------

Ağır diyetlerle ilgili bir haber belki yardımcı olur
    Şok diyetin faturası ağır olur - Beslenme-Diyet- ntvmsnbc.com
    Zaten diyetisyene gidiyorsan eğer o haberde yazıldığı gibi metabolizma hızını falan ölçerler kişiye yani sana özel diyet listesi çıkarır sağlıksız bir liste olcağını sanmam.Ağır diyetleri uygulayanları 1 gün boş bırakmaktan kastın 1 gün serbest bırakmaksa eğer benim düşüncem tatlı krizlerine girmemeleri için olsa gerek.
    Kısa zamanda aşırı kilo alım-verim zaten iyi bir şey değil derin esnek değilse eğer alışamazsa bu duruma derinde çatlaklar oluşabilir kadınlarda daha yaygın sanırım hatta bilmiyorum sonra hemen kilo vercem diye estetik olarak berbat bir görüntü ortaya çıkabilir bence ama aşırılığa kaçılabileceğini zannetmiyorum kadınlar için.
    Hızlı kilo verme zararları ile ilgili de bir yazı buldum kaynakları belirtilmiş üstelik.
    http://www.kalori.biz/tum-yazilar/50-hizli-kilo-kaybi-ve-riskleri.html

Son düzenleyen: Moderatör: 5 Eylül 2013
  3. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Diyette metabolizma durması diye bir şey söz konusu değil aslında. Günlük makrolar, yani vücudun ihtiyaç duyacağı protein ve esansiyel yağ alındığı müddetçe metabolizma işlemeye devam eder.

Yani kısaca, günlük yaklaşık 120 gram proteine denk hayvansal gıda, bol zeytinyağlı salatalar, 1 porsiyon meyve ve 2 avuç kuruyemiş ile gayet sağlıklı kilo verilir. Zaten açlığa alıştığın için de IF(Intermittent Fasting) uygulaman da daha kolay olur.

4. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    merhaba Schwarzxxl
    Zaten metoboizma hicbirzaman durmaz sadece yavaslar değilmi? Zaten arkdasımızın alması gereken protein spor yapmayan bir insanın alması gerektigi kadar duzenli beslenme ile kilo sorununu cozecektir.

Ama catlaklar diyorsan onlar icin iyi bir spor duzeni gerekir squata ve bacak olan icinde :) yada harika catlak kremleri var piyasada :) saka seni hırslandırmaya calısıyorum. Sen motive olup bir spor salonuna gidip birde hedefini koysan ben bu olcağım diye sorunun kalmaycak.
    Kızların kaslanması gercekten kolay değil ben 2 senedir cok ugrastım. O yuzden cok agır calısırsan ancak kaslanırsın.bizim kas hacimlerimiz cok ufak.
    istesen yapıcaksın

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 09:17 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 09:14 ----------

Rocky
    dediğine yuzde %98 katılıyorum. cok tekrar arkadasımız cin faydalı olacaktır vucdu sıkılastıracaktır. Catlaklar icin kremler var bizim icin :)
    %2 katılmadığım bolum ısınırken 2.5kg lik pembe dumbell kullanıyorum ve cok seviyorum. Erkekler icin olmayabilr ama rengi bizim icin cok sempatik :) bilgine

5. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    iyide ben direk ağır kilolarla başla dememiştim yani bayanlar genelde bütün ağırlık antremanını yarım kiloluk pembe dumbbell ile yapıyorda onun yanlış olduğunu belirttim yoksa bende ilk set hafif bir ağırlıkla rengi fark etmiyor[​IMG] çalışacağım bölgeyi ısıtıyorum

6. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Rocky
    yarım kiloyla calısanlar yanlıs yapıyorlar demiyelim de saglık icin yapıyorlar diyelim. Spora ilgisi olanları kusturmeyelim.
    Ben espri yapmısıtım sen pembe dumbell diyince biraz kucumsedin rengi ama 15 kg pembe dumbell benim icin cok sevilmli olurdu:) ama yapmıyorlar maalesef pembe. benim pembe eldivenim bile var:)

7. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    rengi küçümsemedim yarım kiloyu ısınmak haricinde çalışmayı küçümsedim spor bir insanın kanına girmişse istesekte küstüremeyiz benimde lacivert eldivenim var bu arada:D neyse konuyu dağıtmayalım

8. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    garbage, aslında ciddi bir yavaşlama da söz konusu değil. Bu "sürekli yemezsen, metabolizman yavaşlar" mitine IF'e geçtiğimden beri pek itibar etmiyorum.

9. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye

Selam SCHWARZXXL
    IF bana cok zor gelen bir beslenme sekli. Denedim ama basaramadım. Cocuklugumda spor yaparken beslenme seklim yuksek kaloriyde uzun antremanlar yuzunden. Salon sporuyla ilgilendiğimde kilo sorunu olmasın diye IF denedim ama metabolizmam yavasladı mı bilmiyorum. Ben hala duzenli sık ve dengeli beslenmeden yanayıım kendim icin. IF erkekler icin daha kolay bir yontem olabilir mi?

10. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    garbage, konunun cinsiyetle bir bağlantısının olduğunu sanmıyorum. Ama IF alışkanlıklarımıza biraz ters. Ve sık beslenen birinin buna direk geçmesi ciddi zorlanması demek. Bu sisteme geçmeden önce standart 3 öğünlük Low Carb bir beslenme düzeniyle alışma süreci geçirmek işi kolaylaştırabilir. Ben herkesin en az 1-2 ay kendini zorlayıp, IF'i denemesini tavsiye ediyorum.

garbage bunu beğendi.
  11. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    SCHWARZXXL
    Tesekkurler bilgi icin denemye karar veririsem senden de bilgi isteyeceğim. ama simdilik cok zor bir donem benim icin :)

SCHWARZXXL bunu beğendi.
  12. hermandes

hermandes Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben yıllardır kilo vermek istiyorum ama diyet programlarına uyum sağlayamıyorum okul hayatımdan ötürü ve spora gitmeyede zamanım kalmıyor sizce alternetif nasıl bir program uygulayabilirim

13. fgroan

fgroan Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    kickboxer
    Yer:
    istanbul- sarıyer
    Bende okuyorum ve çalışıyorum. Aksam 9dan sonra spora gidiyorum12oluyor eve gelmem 6:30dada kalkıp hazırlanıyorum ise gidiyorum. Haftasonu dinleniyorum ve yetiyor bana. İstesem bende bahane uydurabilirim. :))

Sayfayı Paylaş