Ne yapmalıyım ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Avniyigitt tarafından 22 Ekim 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Avniyigitt

Avniyigitt Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    Arkadaşlar ben 7 aydır vücut geliştirme yapıyorum benim sıkıntım bel ve kalça konusunda.
    Boy 183 kilo 75
    Kollar 32.5 33 civarı
    Göğüs 102
    Omuz 116
    Kalça 100
    Bel 90
    Baldır 61 ölçülerim bu şekilde sıknıtm şu ki kalçam geniş , çıkık ve yağlı azda göbek var çok deil.dar bi t shirt giysem kalçam çıkıntılı duruyor giyemiyorum görüntü bozukluğu var sizce ne yapmalıyım ? Daha kilo almayı hedefliyodum ama kalça büyüyor gibime geliyor yaş 18 bu arada bilek kol omuz vs Kemiklerim ince bel kemiğim kalın bu durumda çok kötü çaresiz kaldım yardım edin .

2. Fearless223

Fearless223 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    8
    7 ay için gelişimin az olmuş.Kilo almayı hedefleme ilk yapacağın proteini eksiksiz alıp karbonhidrata dikkat ederek kalori açığı oluşturmak belin 90 kalçan 100 yağ oranının yüksek senin yağ oranındaki kişiler kalori açığı ile hem kas yapıp hem yağ yakabiliyorlar. Ağırlık antrenmanlarına ağırlık vererek haftada en az 1 defa hııt tarzı antrenman yapmanı tavsiye ederim.

3. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    hemen hemen aynı vücut tipine sahibiz. ilk önceliğin kas kütleni arttırmak olmalı zaten kas kütlen arttıkça yağ oranın düşücektir. antreman şeklini bilmiyorum ona karışmam zaten türklerin yüzde 80i 1 yılın altındaki sporcularda dahil. 2 3 yıllık sporcuların yaptığı antremanları yapıyor ben laf anlatamıyorum kimseye onu sen seçersin zaten. :D şimdi yok kalçam büyüyo yok kemiğim geniş bu tarz saçma şeyleri bi kafandan arındır genetiğini değiştirmenin imkanı yok elindeki vücudu en iyi şekilde şekillendirmeye çalış. dediğim gibi bence önceliğin güçlenmek ve kas kütleni arttırmak olsun. split çalışıyorsan 20 30 dk sonuna kardiyo ekleyebilirsin. fullbody çalışıyorsan haftada 3 gün çalış 2 gün kardiyo + abs yap 2 gün off yap. 5x5 yapıyorsanda aynıı şekilde.

4. Avniyigitt

Avniyigitt Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    Peki kalori açığı oluşturucam yani buda kilo vermek oluyor.

5. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    bence düzgün bir kas kütlesi inşa edene kadar kalori açığı oluşturmana gerek yok. 300 kalori fazla alsan kas kütlen artar ve yağ kütlende azalmış olur zaten ama yinede sen bilirsin.

6. Avniyigitt

Avniyigitt Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    Tamam saolasın dediğini yapıcam hamur ekmek falanda yemicem bundan sonra .

7. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    ye ama kepekli ekmek ye günde 3 4 dilim temiz karbonhidrat sağlar ve çok kalori açığı varsa biraz yardımcı olur. diğer hamur işlerini salla zaten.

Sayfayı Paylaş