Ne yapmalıyım, Nereden başlamalıyım?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve cngrs tarafından 25 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. cngrs

cngrs Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Öncelikle merhabalar, konuyu nereye açacağımı bilmediğim için buraya yazmaya karar verdim ilgili moderatörümüz konuyu gerekli yere taşırsa sevinirim.

Şimdi konuya gireyim abilerim, hocalarım. Ben 2 senedir totalde 2 ya da 3 ay toplamda spor yaptım. Ama sürdürebilirlik ve belirli bir program olmadığından olduğum yerde saydığımı fark ettim. Masa başı bir iş yaptığım için ister istemez yağlı yemekler, hareketsizlik derken göbeği saldım. 2 hafta önce gömleklerime sığmadığımı görünce radikal bir karar alarak spor salonuna yıllık üyelik yaptırdım. Bu konuda sizin yardımınıza ihtiyacım var hocalar hareketi ve programı veriyor ve gerisini de pek önemsediklerini sanmıyorum gözlemlerim şuana kadar bu şekilde oldu.

Ölçülerimi yaptırdım onlar da şu şekilde ;
    Boy: 174
    Kilo : 70.5 kg
    Yağ: %18.5
    Kas kütlesi : 55
    Kemik : 2.5

Verilen bilgiler bu şekilde. Benim tam olarak yapmam gereken 1-2 ay cardio'ya yüklenip göbeği erittikten sonra mı tam olarak VG'ye başlamak yoksa ikisi de aynı şekilde götürebilir miyim?

2. cngrs

cngrs Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    En son spor öncesi çekildiğim resimler de şu şekilde;

hangisine daha çok ağırlık vereceğim tam olarak bilmiyorum.
    bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

3. tugaygs06

tugaygs06 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Vücut güzel potansiyel var yani programda kardiyo vardır zaten sen programa ve beslenmeye dikkat et önce göbeği erit sonra kas kütlesi eklersin proteini karbonhidratı yeterli miktarda almaya dikkat et

4. cngrs

cngrs Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    hocam şuan için salondaki hocaların egzersizine göre hareket edioyrum ayriyetten cardio olarak 20 dakika koşuyorum, 20 dakika da bisiklet yapıyorum. Ama girdiğimden beri heri bir incelme hissedemedim. Herhangi ekstra bir cardio ya da daha etkili bir program var mı bildiğiniz? Pilav, ekmek, tuz ve şekeri de kestim 1 ay içinde.
    --- Mesaj birleştirildi, 16 Ocak 2015 ---
    Dün spora gittiğimde personal trainer denilen birebir çalışmaymış oradaki ilgili hocaya sordum. Eğer 200-300 tl civari birşey ise proteine vermek yerine hocaya veririm daha sağlıklı olur diye düşündüm ama bana nakit 10 ders için 800 tl 60 derse de 3000 tl fiyat söylendi. Bu fiyatlar normal midir? Yani öğrenci olarak böyle bir parayı vermek benim için imkansız. Buna yapılacak başka birşey yok mu?

Son düzenleme: 16 Ocak 2015

Sayfayı Paylaş