Ne yaparsam Yapayım Ağırlık Arttıramıyorum

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve cemaltr18 tarafından 5 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. cemaltr18

cemaltr18 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Evet arkadaşlar 1 senedir yapıyorum sporu başladıgımda ölçülerim kaçtı bilmiyorum ama şuan kol 36 cm boy 1.83 kilo 76 bel 81cm. Asıl sorunum ben son bi 6 7 aydır ağırlık arttıramıyorum nedeni nedir bilmiyorum ağırlık arttırmaya çalıştığım zaman hareketten çalıyorum oyle yapmak ta doğru olmadigindan eski ağırlığıma düşürüyorum. Fakat antremanlarda büyüme için hep üstüne koyun diyolar bu sorunun üstesinden nasıl gelcem bilemiyorum. Subblement takviyeside almaktaym protein ve creatin kullanıyorum şuan ama pek bi faydasını görmüyorum açıkçası. Dinlenmede problemim yok beslenmede de olmadgini düşünüyorum hatta yazayım
    Kalkarkalkmaz 1 kase yulaf ezmesi 1 ölçek protein tozu ve sutle karistrp yiyorum. 1.5 2 saat sonrada kahvaltı da 7 yumurta 6 tanesi beyaz 1 tane sarısı beyaz peynir zeytin. Öğlen yemeginde makarna yada pilav yaninda tavuk göğüsu yada izgara tavuk haşlanmış olarak . Ara öğünde bir kase muz hakiki bal yulaf ezmesi ve çikolatalı süt karışımı yiyorum. Sonra sporu yapıyorum. Aksam yemegide 8 gibi yiyorum oglen yemegiyle hemen hemen aynı + olarak tavuk yerine kırmızı et olabiliyor corba ve salata ekliyorum beslenmem de bu şekilde önerilerinizi bekliyorum.

2. fatalrhyme95

fatalrhyme95 Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    niğde
    kaldırdıgın agırlıkları yazarsan daha iyi yardımcı oluruz. cunku bellı bır sevıyeden sonra agırlıklar cok yavas artar ama agırlık arttıramayıp gelısmenız cok ılgınc :D

3. svensk

svensk Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    yurtdisi
    Agirlik antremani oncesinde cardio vb. yorucu aktivite yapiyorsaniz agirlik arttirimi dusebiliyor. Bu sekilde agirlik antremani oncesi efor sarf etmeyip halen sikinti yasiyorsaniz, bulk dönemine girmenizi, nefes alis verislerinizi, hareketi dogru yapip yapmadiginizi da gozden gecirmeniz, olanaginiz varsa partner ile calismanizi tavsiye ederim.

4. tarikaydin

tarikaydin Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Kocaeli
    Ben sadece göğüste ağırlık arttıramıyorum. Göğüs gelişiyor ama ağırlık arttıramıyorum. Arttıramadığım halde bastığım kilolar sağlam vuruyor.

5. cemaltr18

cemaltr18 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yani bench te 50 kilo basıyorum inch tede aynı şekilde omuzda 22 fln ama 10 tekrarlı değil tabiki 10/8/6 tekrar şeklinde 50 kadar çıkabiliyorum. Evet ağarlık arttırmadan gelişiyor yani şöyle normalde ağırlık arttırdığın zaman bi kasılma pump etkisi olur o bende aynı ağırlıkta yapınca da oluyor sanki arttırmış gibi. Deniyorum bu seferde hareketten çalıyorum etki olmuyor ve sakatlanacagm diye korkuyorum bi kaç kere sakatlandım zaten akıllandım sonra maksimum bu kadar çıkıyor ne yapayım ben.

6. fatalrhyme95

fatalrhyme95 Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    niğde
    ölçü ve kilo olarak benden biraz fazlasın . ama boyu uzun olanlar bench de daha az basıyormus .
    benım biceps 35 gogus 105 omuz 113 bel 82 boy 174 kilo 71 -- bench de 65 basıyorum omuz da 30 basıyorum her haftada agırlıkları arttırıyorum arttıramazsam aynı agırlıkla daha fazla tekrar yapmaya calısıyorum bunu dene bide .

7. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Muhtemelen göğüs-biceps, sırt triceps diye giden splitlerden birini uyguluyorsundur, full body veya alt vücut/üst vücut programlarından birine geçip temel hareketler üzerine yoğunlaşmanı öneririm. İkincisi, beslenmen eksik, hiç itiraz etmene gerek yok, daha çok yemen lazım. O yumurta beyazlarının birkaç tanesini daha sarısını atmadan yiyebilirsin veya yediğin et-tahıllı menülerin miktarını arttırabilirsin. Daha çok yemen lazım.

Yani, ne yaparsam yapayım artmıyor diye bir şey olamaz, en azından bench press 50 kg'dayken olmaz. İyi antrenman yapıp, iyi beslenmediğin için gelişmiyorsun. Ne yediğine değil, ne kadar yediğine odaklanarak günlük kalori ve protein miktarını arttırırsan büyük ihtimalle yeniden gelişme başlayacaktır.

8. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Spor öncesi öğünde karbonhidrat tüketimini artırman ve sporu da yemekten en fazla iki saat sonra yapman fayda verecektir.

Sayfayı Paylaş