Ne olur birisi bir yol göstersin

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve umut1319 tarafından 15 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. umut1319

umut1319 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Allah için artık bitmiş durumdayım birisi bi fikir versin yol göstersin 6-7 aydır sağlıklı beslenmeyi hayatıma oturtmaya çalışıyorum ama olmuyor kilomda fazla boy 1.85 Kilo 100 baya kilo vermem lazım fitness ada senelerdir gidiyorum ama 4-5 gün geçiyo motivasyon yerlerde mutsuzluk hatsafa kendimi abur cubur yerken yemeklere kendi vurmuşken buluyorum kısır döngü gibi 7 aydır durumum bu bi 97 ye iniyorum hoop tekrar 100 oluyorum bu arada gidip geliyorum sürekli bıktım artık

D2403 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Kendine dur demen gerek , bak ben ağırlık programımı definisyona çevirmedim , beslenmemi çevirmeye çalıştım , okulda arkadaşlarım evde annem tatlı-kötü karb derken diyetimi bozdular.105kgden 97ye düştüm , sonra 100kgye geri çıktım.Şuan bugün tam 12gün oluyor ağzıma 0 şeker - 0 kötü karb sürdüm.Glisemik indeksi düşük besinler silahımız bunları kullanmalıyız ve beslenme programında protein ağırlığı çok yüksek , sebzede olağan şekilde var.İşte geçen pazar antreman sonrası tartıda 94.9 çıktım , bu pazar bir daha tartılıcam her hafta 1 gün veya 2 gün tartılıyorum.Büyük ihtimal 93ün aşağısındayım.
    Burda demek istediğim örnek sana kötü karb ve şeker yedirenlere bir dur de.Annem kadayıf yaptı yedim diyetimi bozduğumda 2 haftadır evde kurabiyeler , tatlılar yapılıyor tık ellemedim yemem diyorum geçiyorum.Okuldada şinitsel sandeviç yiyordum , diyet bozduğumda onu olabildiğince tavuk dürüme çevirdim.Lavaşın kalorisi-ekmeğe göre daha az olduğu için.Diğer beslenmemde çok güzel haziranda 83kgye düşmek hedefim düşücem , sende başarabilirsin sadece inanmalısın.Ve doğru beslenme-doğru antreman programı yapıyorsan vermeme gibi bir durum söz konusu değil.

umut1319 bunu beğendi.
  3. umut1319

umut1319 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    İlk başlarda çok inançlıyım sağlam duruyorum ama sonraları bişey beni çekiyor onlara

4. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Evde kardeşim deli gibi cips/çikolata yiyor , bense tavuğun derisini bile yemiyorum.Meyve yerken bilen miktara dikkat ediyorum.Sende herşeye dikkat et ve başla , hedef kilona ulaşana kadar durma

umut1319 bunu beğendi.
  5. umut1319

umut1319 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Çok haklısın peki kendimi nasıl sürekli motive edebilirim tam pes etme düşüncesi varken ne yapabilirim

6. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Ben motivasyon filmleri izliyordum.Never Back Down , Warrior , Yenilmez , etkileniyordum.Ama en çok etkileyen her ay kendimi ayna karşısında biraz daha iyi buluyor olmam.Şuan 9.ayımdayım.İlk 5 ay dirty bulk , sonra dirtyden cleane geçmeye uğraşma 2 ay , sonra 1 ay definisyon beslenmesi denemesi ve şuan tam definisyon beslenmesi ilerleyişindeyim , zorlaya zorlaya ilerledik.Aynayı kullan ayna kesinlikle seni yanıtlmaz ve herzaman ileriye gittiğini görürsün...

umut1319 bunu beğendi.
  7. umut1319

umut1319 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Eyvallah peki sence kaç kiloya düşmem lazım nasıl beslenmeliyim boy 1.85 Kilo 100 kol 39 cm bel 104 cm

8. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Bunlar zor sorular :D , nasıl beslenmen gerek temiz ve karbonhidrat oranlarına dikkat ederek ve glisemik indekslere dikkat ederek(şeker zaten yok-rafine ürünlerin bütün zararlılarıda) 1.84üm bende , kol 42ydi 105kgde, 41e düştü 94.9da benim belde 100dü galiba neyse .Sixpackler için baya bi düşmen gerek 80kgye felan ama öyle bir hedefin yoksa 85kgde durup clean bulk yapmak için iyi bir kilo ama cleanbulktan kasıt ayda 1kgden fazla almadan...

umut1319 bunu beğendi.
  9. umut1319

umut1319 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    80-85 i rahat gör diyosum benimde düşüncem oydu inşallah pazartesiden itibaren durmadan fire vermeden sağlıklı yaşamı hayat felsefi yapıcam inanıyorum

SiR_Arawn bunu beğendi.
  10. umut1319

umut1319 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Bu arada cok teşekkür ederim sana motive ettin sorularıma cevap verdin

11. Şafak Bilgili

Şafak Bilgili Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    şimdi arkadaşlar ben biraz yağlıydım yani yağ oranı %13-14 civarlarındaydı 4 ay falan dirty bulk yaptım yağ oranım %17-18 di ama hafif karın kasları belli gibiydi ama kalça tarafım falan yağdı . Ben şimdi dirty bıraktım kilom 76 boyum 173 . definasyona girecem bakalım hedef 65 kilo parçalanabilecezmi dirty bulk bence iyi

12. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    şöyle birşey var benımde hedefim kılo alıp buyumek malasef saglıksız hıcbısey yıyemıyorum hıcde canım cekmıyor keşke cekse yesem günlük karbonhidrat proteinimi 400-200 civarı yapıyorum yağda 100e yakın ama kılo yok ama agzıma ne tatlı ne seker koyarım sadece kahve yanında bıtter cıkolata hıc ac kalmıyorum bı kahve bıtter ustune su ıccsem 1 gun tutar gıbı oluyor senın ıcın tavsıyem sebzeyı bol ye ben her yemegın yanında 1-2 kılo sebze yerım nerdeyse ve 3-4 saat tok tutar ben kolay doyan birisi değilim mesela her öğünümde 4 -5 çeşit yemek oluyor orneğin boyle lifli gıdaları bol tuket

Ekli Dosyalar:

umut1319 bunu beğendi.
  13. umut1319

umut1319 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Valla bravo usta haklısın bir hedefimiz varsa o doğrultuda hareket etmeliyiz

14. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    ben canım ne ısterse yıyorum ama antreman hakkını verıyorum sana tavsıyem kendını cok sıkma

umut1319 bunu beğendi.
  15. umut1319

umut1319 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Ama benim bi 25 kilo civarı vermem lazım

16. Emporio

Emporio Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Kardesim bende kasımdan beri vg yapiyorum. 90 kg den suan 75 e dustum. Kendini tutman lazim. Saglikli seylerle doyman lazim. Evde uzun sure bos durursan kendini yiyecege vermen normaldir. Benim tek derdim belimi inceltmek kaldi. 104 belim vardı suan 89 da kaldım. 82 lere dusmem lazim ama yag yakmaya calistikca belden degil baska yerden gidiyor ufalmaya basladim iyice. Benimde bel inceltecek seyler bulmam lazim yana yana ariyorum

umut1319 bunu beğendi.
  17. Agent47

Agent47 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Fit vucudun hayalini kur.Hergun kendine hatırlat motivasyonunun dusmesıne ızın vermeden sıkıca calış

umut1319 bunu beğendi.
  18. repab

repab Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    18
    Franquez'in durumundan ben de muzdaribim. Vücudum istediğim şekilde, yalnızca kilo alıp büyümek istiyorum. Binbir türlü bahane üretmeme rağmen, vücud tipi ve kas yapısı olarak da kilo olarak da benimle aynı olan bir arkadaşım, gözümün önünde kararlılık ve motivasyonla 3 ay içerisinde 10 kilo alarak istediği hedefe ulaştı. Ben yine kilo alamamış bir şekilde kaldım. Eğer bir hedef koyuyorsan yapacaksın gereklerini, maalesef sadece hayal kurarak duruyoruz. Biz yapamasak da birileri başarıyor işte.
    Umarım iradeni en kısa zamanda güçlendirip hedeflediğin şeylerin gereklerini tam hakkını vererek yola koyulursun.
    Başarılar.

Franquez ve umut1319 bunu beğendi.
  19. umut1319

umut1319 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Cevap veren tüm arkadaşlar gerçekten çok teşekkür ediyorum sağolun dediklerinizi yazdım bir kenara inanarak pes etmeden bu sefer yapıcam allahın izniyle ha bide bir arkadaş evde durursan yersin demiş ama okulum şuan yok e kilodan dokayı dışarıya çıkmak pek istemiyorum e havada sıcak ne yapabilirim?

Sayfayı Paylaş