ne olacagım ben

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve 2157 tarafından 9 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Zindan

Zindan Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    perakende satış
    Yer:
    istanbul
    iyi paradan kastınız nedir bana göre ayda 2 bin 3 bin iyi para size göre olmayabilir ama sporda polislikden daha iyi olacağı kesin polis gecesi gündüzü yok arkadaş sporu sevdiği için bu şekilde öneride bulunuyorum ben işletme mezunuyum marmara dan mezun sporcu arkadaşlarım var benden çok para kazanıyolar hukuk okursa icra avukatı olup kurumlardan dosya alarak iyi para kazanabilir ama o iş içinde torpil gerekli:) bi yere av.olarak girse 3 bin maaş alır kendi ofisini açsa batabilir önemli olan sevdiğin işi yapmak her şey para değil bence

2157 bunu beğendi.
  2. 2157

2157 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    peki ringlerde dövüşen sporcular ne kadar alıyorlar :)

3. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    e tabıkıde polıslıkten ıyıdır :)

yanı ben cok para falan dendı dıye dedım :)

yoksa bende su an 2.unıversıtem olarak antrenorluk okuyorum bıtmek uzere ve ınan az da olsa parası calısırım :)

Azi bunu beğendi.
  4. 2157

2157 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    bana 2 bin 3bin arası yeter ama fazlasına hayır demem

5. Zindan

Zindan Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    perakende satış
    Yer:
    istanbul
    Türkiye de sporcuya değer verilmiyo kim ne derse desin sen isteidğin kadar iyi ol adamın çevresi olsun o girer iyi bi klübe sen kalırsın soğursun bu işten daha vaktin var düşün iyice bölümünü spor akademisi düşünürsen ne yap ne istanbul içi girmeye bak : )

2157 bunu beğendi.
  6. caga

caga Üye

Beğenileri:
    155
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Capua
    Sorunun cevabını buralarda zor bulursun..rehber hocana uğra ;)

7. 2157

2157 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    valla ortada kaldım :D
    okuyuncada bişiy olunmuyo demek:)

---------- Post added at 20:53 ---------- Previous post was at 20:45 ----------

ders çalışmak için şöyle bi program yaptım
    pazartes:sabah 7 de kalksam 3 saat spor yapsam.5 saatde ders çalışsam,
    salı. :aynı
    çaşamba: aynı
    perşembe: aynı
    cuma: aynı
    cumartesi:dershane desek
    pazar:buda dershane desek
    ha bide kıck box günlerim var salı perşembe cumartesi belki cumartesi günü gitmem
    sizce bu şekil 380 puan yapabilirmiyim
    maglum ilk sınavım kötüydüde

8. Reginard

Reginard Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    mühendisliğe git :) puanın yetiyorsa

9. 2157

2157 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    maalesef ben seneye gidicem üniversteye:D

---------- Post added at 21:17 ---------- Previous post was at 21:00 ----------

sizce nasıl program :confused:

10. themertyildiz

themertyildiz Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    103
    Sen TM misin MF mi Yabancı Dil mi Sözel mi alanın ne? Onu da belirtseydin keşke.

GencGrafiker, Azi ve Danny Boy bunu beğendi.
  11. 2157

2157 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    meslek lisesiyim elektrik elektronik okuyorum yani okudum :)

12. SipahiPower

SipahiPower Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Çok para kazanmak, universtede iyi bir bölüm okumak,çok çalışmak az çalışmak... bence bunlar asıl problem değil.

Cerrahı var günde 5 ameliyat yapıyor 50.000-100.000 kazanıyor alie hekimi var ayda 5.000 kazanıyor.aynı şekilde mühendisi var milyonlar kazanıyor,kimi mühendiste iş bulamıyor.

okuduğun bölüm okul kazanıcağın parayı cok etkilemez.İşinin iyisi olursan her türlü istediginden fazla para kazanabilirsin.

ring de dövüşüp dünyanın en iyisi olabilirsin yada 2. macında serce parmağını kırıp spor hayatını bitebilirsin.Onun için büyüklerimiz önce okuyun sonra istediğinizi yapın diyor :D

benim kendi görüşüm şu
    1.yaptığın işten çok para kazanıcaksın kalan zamanını bu parayla krallar gibi yaşıycaksın
    2.sevdiğin işi yapıcaksın kazandığın para geçimini saglamaya yeticek,çalışırken keyif alıcaksın.

ben 2. sini yapmayı planlıyorum herkezin kendi kararı bu.

karışık yazdım birazda demek istediğim sevdiğim işi yapıcam derken para sıkıntısı çekme,para kazanıcam diyede sevmediğin bir işle ugraşma.

ha bide o programla bir cacık olmaz :D

Azi, Danny Boy, 2157 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  13. 2157

2157 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul

Son düzenleme: 9 Haziran 2012
  14. themertyildiz

themertyildiz Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    103
    Arkadaş güzel özetlemiş aslında kısaca da ben belirteyim:

Yetenek + İlgi = Meslek Seçimi

Bir ömür seçtiğin mesleğe sahip olacaksın ve o şekilde yaşayacaksın iyi düşün,doğru karar ver yanlış bir seçim yapma.Dövüş falan diyorsun biraz da havalarda uçma.Profesyonel Dövüşçülük sandığın kadar basit bir iş değil.Artı hayatının garantisi de yok,hobi olarak dövüş sanatları yapabilirsin ama.

Parası iyi diye bir mesleği seçmenin mantığını anlamıyorum ben zengin bir aileden gelmiyorum orta halli bir aileden geliyorum ve babamın ne dükkanı var ne fabrikası ama istediğim bölümde okuyorum (felsefe) çünkü felsefeye yeteneğim + ilgim var ve gerçekten de çok mutluyum bu bölümü seçtiğim için.Dövüş sporları demişsin ya ben de severim dövüş sanatlarını-sporlarını ve aikidoya gidiyorum.Ama ileride Aikidoka Sensei olmak istermiyim,felsefe varken istemem. :)

Gerçi burası Türkiye,insanların çoğu istediği değil puanı yettiği bölümlerde okuyorlar.E sonra noluyo ; o insanlar yarın bir gün meslek sahibi olduklarında yüzleri asık,hayattan beklentisi sıfır,her gün tatili bekleyen,mesleğinde başarısız insanlar olup çıkıyorlar.Yani şartlar her ne kadar zor da olsa imkansız değil,daha kötü durumda da olabilirdik. ( savaş,kıtlık,kriz vs )

Eski psikoloğum İstanbul Üni. Psikoloji mezunu ama öss'de puanı Hukuk fakültelerine bile yetiyormuş,e babası da zaten hukukçu ol diye ısrar etmiş ama o ezelden beri psikoloji istiyormuş ve sorduğumda da iyi ki doğru karar vermişim,sırf o bu istedi diye istemediğim bir meslekte değilim diyordu.

Sen sen ol iyi düşün doğru karar ver.Rehber hocalarına da danış.

Azi, Danny Boy ve 2157 bunu beğendi.
  15. 2157

2157 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    herşey için teşekkür ederim...:) iyi bir üiversite kaznıcagım ve sporumuda hobi olarak yapıcam....;)

16. SipahiPower

SipahiPower Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bende son sınıfım haftaya lys ye giricem. çalışma konusunda kendi tecrübelerime dayanarak sana söyliyeceğim şey.Çok fazla plan yapma şimdi çalışmaya başla :D
    Şaka maka planlar hep gecici devamlı bir aksilik cıkar.sabah kalkınca 5-10 dakika bugun su konulara bakayım su kadar test çözeyim de kahvaltını yap sonra basla!

@themertyildiz bence puanının yettiği şeyi tercih etmekte çok yanlış. Şahsen full yapsamda sınavda tıp düşünmüyorum.Full yapmak istemiyorum anlamı cıkmasın :D
    Danny'nin de dediği gibi ne kadar yüksek alırsan seceneğin okadar artar,seçenek artması demek sevdiğin şeyi bulma ihtimalinin artması demek.

birde bana ders veren bir olayı anlatayım oda size fikir vermiş olur.
    Dizimdeki bir problemden dolayı bir fizik tedavi uzamanı doktora gidiyordum.Son gittiğimde işiniz çok hoşuma gidiyor ,üniverste için bana tavsiye edermisiniz dedim.Çok ayrıntısına girmeden kendini örnekliyerek verdiği cevabı söyliyeyim.''ben mimar olmak istiyordum.Lise birincisi olunca bana sormadan tıbba yolladılar.Tıbda uzmanlık olarak göz istedim,puanım yetmedi fiziktedavi uzmanı oldum.Sonuç olarak yaptığım işten memnunum ama mimar olsaydım çok daha memnum olabilirdim dedi.Birde not olarak bu oturduğum koltuğa gelmem 6yıl tıp+4 sene uzmanlık +2 sene spor uzmanlıgı + seminerler vs.. 15 yılımı aldı dedi.
    yani çok iyi puan almasına ragmen istediği şeyi olamamış ama hiç istemediği şeyler olmasına ragmen hayatından memnum

fazla uzun oldu farkındayım ama şu yazdığım şey çoğu kişinin hayatının özeti...
    İyi düşünün iyi karar verin

Azi ve 2157 bunu beğendi.
  17. 2157

2157 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul