Ne kullanmalıyım ? (Bcaa, Aminoasit, Protein)

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve beras95 tarafından 21 Haziran 2016 başlatılmıştır.

Tags:
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. beras95

beras95 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Merhabalar, yaklaşık 1 senedir vg ile uğraşıyorum ektomorf yapıya sahibim beslenmesi çok kötü ve ektomorf olupda benden daha kısa sürede daha iyi gelişen arkadaşlarım oldu. Buradanda metabolizmamın ne kadar hızlı olduğunu anlıyorum 1 senede 7 8 kilo almayı zor olsada başardım fakat şuan kilom artmıyor kaslarım çok yavaş ve az gelişiyor beslenmem ne çok kötü ne çok iyi protein den çok karbonhidrat ağırlıklı beslenebiliyorum bu zaman içinde sadece gainer kullandım ve son kullanışımda etkisi hiç olmadı diyebilirim. Şu anda sadece kreatin kullanıyorum salondaki hocam protein bcaa amino asit falan alabilirsin artık dedi fakat benim 3 ünü birden alma imkanım yok sizce öncelikli olarak bana en iyi yardımı hangisi sağlar tavsiyelerinizi bekliyorum.

2. Shiacuon

Shiacuon Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Supplementsiz Kiloyu kolayca alabilirsiniz. Bende Ectomorfum yağ oranım %0'dı spora başladıktan sonra düzenli yemek ve uyku sayesinde 62'den 68'e çıktım yani 1 ayda 5 kilo aldım. halen kilomu koruyorum.
    Tek yapman gereken yemek öğünleri sayısını artırmak. Kaloriye bakmadan günde 3 öğün yiyorsan onu 5-6 a çıkarmaya çalışmalısın. En önemlisi Uyku düzeni En az 8 saat uyumaktır.

3. zeus66

zeus66 Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Yag oranin sifirdi he iyiymis hey allahim ya :D 26 yasindasin sunu yazabiliyosun valla pes %5 %3 bile hayati risk tasiyor dusun sen gerisini

4. Shiacuon

Shiacuon Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Tehlikede olduğunu biliyorum ama gerçekten ilk Analizden %0 yağ çıktı baya şaşırmıştım Analiz sonucumu yazsam mı ?. Hocanın tavsiyesine uydum düzenli yemek ve uyku düzeni yapıyorum. Şuan 68 kiloya geldim tahminim yağ oranım %5-6 olmuştur.Bu Cuma günü analiz yaptıracak hocam.

5. beras95

beras95 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    %0 Bencede olamaz o işte bişeylik vardır :D

6. Linea

Linea Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    Kreatin+Protein tozu alacaksın.
    Kasların nasıl gelişmiyor protein eksik alıyorsundur yada hareketleri nizami yapmıyorsundur, büyük kas gruplarını haftada en fazla 2 kere çalıştırabilirsin 1 kerede uygun olabiliyor.
    Sadece protein tozu yeterli değil, kahvaltıda yumurta spordan sonra balık yada tavuk göğsü gece yatmadan en az 30 dk öncede lor peyniri yada yoğurt yemelisin olmadı süt içmelisin.
    Bol yeşillik ve fındık-badem gibi kuruyemişler.
    Başka bir numarası yok bu işin çok ilerlere gitmezsen eğer.

Son düzenleme: 25 Haziran 2016
    beras95 bunu beğendi.
  7. beras95

beras95 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Teşekkürler cevap için bunları bi düzene oturtmam lazım

8. Shiacuon

Shiacuon Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    İnanmayanlar buyrunsunlar 2.20 kg yağ var yani %3.3 yag oranim

Son düzenleme: 26 Haziran 2016
  9. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    olcumde yanlislik var. 3.30% cok dusuk bir yag orani.
    o boy ve kiloya gore kas kutlesi olmaniz lazim.
    aklima munzer geldi simdi. o bile envai cesit ilacla 2% lere dusuyordu :)
    bu makina dogru olcum yontemi degil ama kullaniyoruz iste. sonraki olcumlerde referans vermeye baslar ancak.

10. slmtk16

slmtk16 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Uyku düzeninin kilo almada ne gibi etkisi var ?

11. sirkülasyon

sirkülasyon Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Tavuk ve pilav kullan. Protein bca vs hiçbir işe yaramaz. yeterli kalöriyi tüketiyor ve bunun içinde 80-100 gram kadar yarısı etten sütten yarısı bitkisellerden gelen protein varsa hiçbir şeye gerek yok.
    Sana fayda sağlayabilecek tek şey var o da kendine 70-80kg ayakta ohp 5 tekrar, 120-130kg bench 5 tekrar 140kg barbell row 5 tekrar gibi hedefler belirleyip bu hedeflere periyodizasyon yaparak kaliteli antrenman programlarıyla 2-5 yıl içerisinde ulaşmak. Bunlara ulaştığında ayı gibi olursun. 80-100kg bench x 5 55-65kg ayakta ohp x 5 kadar da reset ve deload yaparak 5x5 uygulayacaksın. Sen ağırlıkları artır o zaman büyürsün suplement peşinde koşturma antrenman peşinde koştur antrenman araştır internette antrenmanlar bedava. Kim neyi uygulayıp kaldırdığı ağırlıkları kaç ayda ne kadar artırmış bunları ingilizce araştır.

O makina kalibre edilmemiş edilse de zaten 10 eksik veya fazla sonuç verebilir. Hidrasyon ve mineral seviyelerine göre de baya bi saçmalar. Dexa scanları bile saçma sapan ayarlıyorlar %13 adamı %7 gösteriyor.
    Sana %10 altı yağ oranıyla ilgili de bilgi vereyim eğer genetik olarak %1lik kısımda değilsen %10 altı yağ oranı çok sağlıksızdır. %5-6lara ilaçsız inemezsin zaten ama olur da inersen kuşun ötmez teston 90 yaşındaki adamın seviyesine düşer. O yağ oranında kronik olarak kalırsan testislerin az üretim yaptığından biraz atrofi yapar gonadotropin litrüzin üretimi yapan bezlerinde de gerileme olur sağlıklı bir yağ oranına çıktığında toparlaman yıllar alabilir ve asla eski testo seviyene ulaşamıya da bilirsin, küre girmiş gibi PCT yapman gerekebilir. Naturel olarak düşük yağ oranı diye bişey yok 140kg bench presste 5 tekrar yapan adam bile anoreksik bişey olup çıkıyor, %10un altına inme hatta %15 en iyisidir hem kas düzleşmez hem tişörtü doldurursun hem de karın kaslarını güçlendirdiğinde sıkınca hafif bi sixpack çıkar.

Barbell Training ve Taibisi bunu beğendi.
  12. Barış Öztürk

Barış Öztürk Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Benim 2 ay önce ölçtürdüğümde %12.8 di 2 ay sonra tekrar ölçtürdüm geçen hafta %9.2 olmuş. Doğrumudur bilemem ama

Sent from my iPhone using Tapatalk

13. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    ilk olcum yanlis olabilir ama iki olcum arasindaki fark buyuk ihtimalle dogrudur.
    bu arada sirkulasyon. konuyu cok guzel ozetlemissin. eline saglik.

Sayfayı Paylaş