1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

ne kadar nankör bir spor

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve cevrentekin tarafından 13 Ocak 2007 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. cevrentekin

cevrentekin Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara
    arkadaşlar 4 senedir bu sporla uğraşıyorum ciddi anlamda ve işte son halim bu! tabi nerdeyse birbuçuk senedir yapmıyorum bu sporu. yağlanmayı görüyorsunuz kendim iğrendim bu resimden. sizlerle paylaşmak istememin sebebi bu sporu bıraktıktan sonra kilonuzu kontrol edebilmeniz ben etmedim işte böyle oldu! şu ankji ölçülerim ise:
    kilo:97
    boy183
    göğüs:118
    omuz:130
    kol:42
    bel:101

2. U.F.U.K

U.F.U.K Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sporcu
    Yer:
    Istanbul
    BB yi suclaman yanlıs.Bu duruma gelmenin sebebi BB ye baslayıp bırakman degil yanlıs beslenmenden olmalı.

3. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    VG yaparken genellikle kütle kazanmak için aşırı beslenme yaptığımız acı ama gerçek. Bu aşırı beslenme çalışmalar devam ederken sorun yaratmıyor, tek zararı hafif bir yağlanma oluyor ancak spor bırakılırsa kesinlikle sonuçları tatsız oluyor.

Aşırı beslenmenin alışkanlık haline gelmesi VG sporuyla doğrudan alakalı olsa da, sporla birlikte beslenmeyi de bırakabilmek kişinin tamamen kendi elinde. Tamamen sporu suçlamak yanlış ancak doğru önlemler alınmasa arkadaşımızın da değindiği gibi kilomuzu kontrol edemeyebiliriz.

Resimlere yorum yapmak gerekirse, ciddi bir irilik göze çarpıyor, bana kalırsa durum o kadar da içler acısı değil, 10 kilo yağ verildiği takdirde, ağırlık çalışmaya bile gerek kalmadan kaslı ve hatlı bir vücuda kavuşmak mümkün görünüyor.

Bozo-Baku bunu beğendi.
  4. U.F.U.K

U.F.U.K Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sporcu
    Yer:
    Istanbul
    Dogru soluyorsun blitz hata bende yorumum yetersizdi biraz.Ama dedigin gibi sporla birlikte asırı beslenmeyi de bırakabilmek kisinin kendi elinde.

5. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Bende bir ekleme yapayım, body yapmamış olsan bu kiloda asla böyle görünmezdin.
    Kendimden biliyorum, body yapınca, boyunda uzun ise, vücut 110 kiloyu bile kaldırır.
    Haaa üstünü çıkarınca kendinden iğrenirsin ama sana büyük tolerans sağlar alttaki kas kütlesi.
    97 kilosun be Blitz'in dediği gibi 10 kilo versen gayet fit olursun, body yapmamış olsan seni ancak 77-80 kilo paklardı, ki o zamanda sıska, sıradan birisi olurdun.
    Bu alt yapı 3 ayda güzel bir vücuda döner, ne moralini boz, nede bu güzel sporun hakkını ye...

ycwycw bunu beğendi.
  6. BlueEyes

BlueEyes Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    -Sanırım biraz fazla yağlanma sebebiyle moralinde baya bozulmuş fakat Karasan ın belirttiği gibi moralini bozman yersiz zaten vücuduna o kütleyi katabilecek kadar düzenli çalışan biriymişsin belliki, o yağları da kısa sürede halledebilecek güce sahip olduğunu düşünüyorum :)
    -Eğer tekrar başlamayacaksanda belirli bir dönem temiz beslenme ile halledilebilir sanırım acizane fikrim ;)

7. Miracle

Miracle Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ticaret
    Hıc kafanı takma 6 ay war yaza kadar.. Boyunda war ne guzel.. git bi spor salonuna yazıl bı l-carnitine kürüne basla fıt olursun ne guzel.. ama yemegınden kıscan bıraz..

8. goldtrapper58

goldtrapper58 Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    bencede hemen dirilir bu vucut problem yapma

9. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    Forumda flexor un güzel bir sözü var.

'Spor nankör değildir insan nankördür;Spor insanı bırakmaz insan sporu bırakır.'

10. cevrentekin

cevrentekin Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara
    arkadaşlar bunlarda daha formda olduğum zamanlar
    tabiki bulk zamanım. şunuda belirtmek isterim 4 senelik süreçte hiçbir sporcu besini vesaire ve de steroid kullanmadım naturellikten yanayım bu sporda!!!
    tabiki spor nankör olamaz demek istediğim şuydu vücut geliştirme sporu ciddi anlamda düşünülecekse eğer daima ilgi bekleyen ve zamanımızı alan bir spor istikrar ve disiplin istiyor muhakkakki! yorumlarınız için teşekkürler.
    bu resimler için yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar. şimdiden ilginize teşekkürler

11. kubys81

kubys81 Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    0
    simdi arkadasim body building suclaman yanliz nankör olan bodybuilding degi burda nankör olan insan vucudu ve yanlis beslenme sana bir deney anlatayım.

bu isin uzmanlari iki tane profesypnel musabik sporcuyu aliyorlar.bunlara tam 75 gün agırlık kaldirmak idaman vs saireyi bıraktırıyorlar.hic bir sekilde an ufak bir egzersiz bile yapmıyolar.A sporcusu hic bir idman yapmadigi halde surekli amino acid ,protein takviyesi,ve temiz beslenmeye devam ederken B sporcusu hic bir ozen gostermeden hicbir supplemet kulanmadan karnın acıktıgı zamanlarda canın cektigi seyleri yiyerek hayatına devam ediyor.75 gun sonunda A sporcusun kaybetigi kutle %1 den az iken B sporcusunun kaeybetigi kutle %5civarinda .bunlar saglam oturmus vucutlu sporcular.yani sporu birakinca temel beslenme presiplerine ve supplementlere devam edersen kaybedecigin az bisey olur bunlara uymaz.az bezlenirsen zayıflar.abartır yaglı yersen yaglanırsın.Bu doganın kanun gibi biseydir.daha dogrusu vucudun kanun :) bence bu senin olayın

12. goldtrapper58

goldtrapper58 Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    cevremtekin dostum bana kalırsa sen badi yaparkende yaglıymıssın sen yani yapında var ilk badiye basladıgında zayıfmıydın söylerm,isin yada yagsız

13. cevrentekin

cevrentekin Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara
    arkadaşlar söylediğim üzere bulk dönemini uzun tutdum, ben kütleli bir vücüt istiyorumdum. define hareketlere nerdeyse hiç girmedim diyebilirim. protein ve karbonhidrat yönünden iyi beslenmeye çalıştım. bu arada mide hareketi yada kardiyo hiç girmedim! bu spora başladığımda kilom 74 dü periodik olarak kilo aldım. vücüt yağlı değildi başlarda tabiki ama biliyorsunuz kiloyla birlikte bu kilonun hepsini kas olarak almak imkansız neredeyse. ben vücüdün bir hazırlık safhası olduğunu düşünüyorum bence acele etmemekte fayda var 4 senedir alt göğüs bile girmedim yeterli göğüs kafesi genişliğini yakalamak için! tabi karından ve belden bi hayli yağlandım ama dediğim gibi bu yontma işlemine giremeden sporu bırakmak zorunda kaldım çeşitli sebeplerden. ayrıca büyük bir kütleyi naturel besinlerle korumakta bir hayli zor! protein ihtiyacınızı bile karşılamak çok zor! bu sporda naturel olarak ciddi netice alana pek kolay rastlanmıyor açıkcası!

14. cevrentekin

cevrentekin Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara
    söylediğin deneyi biliyorum arkadaşım. mühim olan burda demek istediğim bu spor kız arkadaş gibi daimi ilgi ve sevgi istiyor. ilgiyi azalttığın an oda seni bırakıyor bu kadar basit. ömuzlar düşüyor göğüs sarkıyor vücudun sıkılığı gidiyor bunun için 15 gün yeter.

15. jekvek

jekvek Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşın memlerini dikat ettimde sanki jinekolostik var gibi sizce

16. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    C:\
    hayır hiçbi jinekomasti yok adamda. siz bütün sişman insanları jinekomasti sanıyorsunuz. büyük ithimalle babanız şişmandır açın bakın memelerine odamı jinekomasti. sadece şişman.

17. ekiskalibur

ekiskalibur Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Cevrentekin öncelikle nankör bir spor oldugu konusunda biraz acımasız davranmışsın , vücut yapın goldtrapper'ın da söyledigi gibi vücut yapın yaglanmaya müsaitmiş , aşırı yağlanmadan da kilo alabilirdin , kütleye önem verirken kantarın topuzu biraz kaçmış.
    Tekrar bir başla ,"nankör olmadıgını" göreceksin bu sporun o kadar sadık bir dosttur ki ; Seni sevinçle karşılayacak , "nerelerdeydin bunca zaman?" diye ufak bir sitemde bile bulunmadan seni kabul edecektir.

18. Crespo

Crespo Yeni Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci

Banada öyle geldi ..

19. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Neden eski basliklari canlandirip duruyorsunuz anlamiyorum. Cevrentekin'i forumda en son ne zaman gordunuz !!! Sizinle muhatap olacak kimse olmadigi icin kilit. Jinekomastiyi sismanliktan kaynaklanan memedeki buyumeden nasil ayirt ederiz sorusunun yeri de burasi degil. Lutfen arama yapin ve jinekomasti basligindan devam edin.

diez, saydam ve bonatschi bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş