Ne kadar kardio?

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve bird1 tarafından 13 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. bird1

bird1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhabalar. 33 yaşında bir bayanım. 1.64 boyunda 64 kiloyum. salona 1 hafta öncebaşladım. Haftanın 5 günü sabahları kahvaltı sonrası gidiyorum. Hedefim kas yapmak falan değil, kilo verip şu yağlardan kurtulmak.. Salonda 30 dak. Koşubandında, 20 dak. Eliptik, ve son olarak da15 dak. Bisiklete biniyorum. Acaba bu şekilde ne kadar devam ermeliyim? Hocalar pek ilgili değiller, ağırlık çalışmalarıyla cardioyoyu beraber mi götürsem daha çabuk sonuç alırım? Son olarak lcarnitine meselesi.. Şu durumda spor öncesi alsam olur mu, sonuca ulaşmama hızlandırır mı? Yanda başka ne önerirsiniz? Teşekkürler....

2. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Fotolarda gördüğünüz kaslı kadınlar hormon ilaclari kullaniyor. Siz istesenizde o kadar kasi takviyesiz yapamazsiniz.cogu bayan kaslanicam diye agirlik calismasi yapmiyor.ama bu sarkmalarin onune gecmek icin olmazsa olmaz bir calisma. Agirlik antremaninizi yapiniz ve arkasina kardio hareketlerini koyunuz. Bol bol su icip,beslenmenizde karbonhidrati azaltip,proteini arttirin. L-carnitin olayina gelince,vucut tarafindan uretiliyor gereksiz para tuzagi diyende var,cok faydasini gordum diyende var. Bence alin deneyin.en azindan motive eder. Ama icinde taurin,vitamin gibi maddeler olan kompleks l-carnitinler alin ki enerjide versin.duz l-carnitin motive bile etmedi beni :D

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

3. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Spora aç git. Sadece şekersiz kahve iç öncesinde. İlk başta zor gelebilir ama bir hafta içinde alışırsın.
    Kısa bir ısınmadan sonra ağırlık ve üstüne kardiyo yap. Karbonhidratı hayatından çıkar. L-carnitine'e de para harcama.

Balboa7 ve zafer_zaferoglu bunu beğendi.
  4. JohnnyB

JohnnyB Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    28
    Öncelikle sunu anlayin, kendinizi yirtsanizde kisa vadede steroid kullanmadan kasli bir vucuda sahip olamaz bir kadin. Fakat daha sıkı bir gorunume sahip olur ve bu cardio yaparak elde edilemez.

Youtube jen selter yazip bir kadinin cardio ve agirlik calisarak ne kadar kadinsi gorunebilecegini fark edin.

5. gofret

gofret Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Ağırlık hareketleri yapıp ardına kardiyo demişsin ,tam tersi değilmi, kardiyo yapmadan ağırlık çalışmak ?

Eresbos bunu beğendi.
  6. bird1

bird1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim. Fakat benim salona aç gitme gibi bir durumum yok. Uyanınca bir bardak sıcak su içiyorum. 15 dak. Sonra yumurtalı bi kahvaltı yapıyorum. 1 saat sonra salona gidiyorum.acaba o dediğiniz kahveyi kahvaltıdan sonra içsem faydası olur mu? Bir üyenin spor sırasında Yeşilçay içilirse yağ yakmayı hızlandırdığını yazmıştı. Bunu uygulasam nasıl olur? Ya da salonda l -carnitine içeren içecekler var onlardan alsam daha mı fayda sağlar? Çok soru sordum. Kendim öğretmen olduğum için şu yaz tatilinde olabildiğince fit olmayı istiyorum açıkcası. Çünkü okullar açılınca malum salona gidecek kadar vaktim olmuyor. Şimdiden teşekkür ederim.

7. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Eger kardioyu one alirsa agirliga gucu kalmaz. Bu sebeple once agirlik,sonra kardio. Senin dedigin isinmadan agirlik calismasi olmaz. 10dk kosu bandinda isinmali.

gofret bunu beğendi.
  8. Noralisa

Noralisa Üye

Beğenileri:
    811
    Ödül Puanları:
    103
    Hergün aynı şeyi yaparsanız kendiniz sıkılırsınız, onun yerine birgün 1 saat kardiyo, bir gün 15 dakika kardio sonra ağırlık çalışırsanız daha az sıkıcı olur. Beslenmeye de dikkat ederseniz, günde 1500 kaloriyle ayda 2-3 kg verebilirsiniz.

bird1 bunu beğendi.
  9. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Azim ve guzel muziklerle kardio sıkıcı olmuyor. Bisiklet cevirirken forumda dolasmakta cabasi :D

10. bird1

bird1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim. Fakat benim salona aç gitme gibi bir durumum yok. Uyanınca bir bardak sıcak su içiyorum. 15 dak. Sonra yumurtalı bi kahvaltı yapıyorum. 1 saat sonra salona gidiyorum.acaba o dediğiniz kahveyi kahvaltıdan sonra içsem faydası olur mu? Bir üyenin spor sırasında Yeşilçay içilirse yağ yakmayı hızlandırdığını yazmıştı. Bunu uygulasam nasıl olur? Ya da salonda l -carnitine içeren içecekler var onlardan alsam daha mı fayda sağlar? Çok soru sordum. Kendim öğretmen olduğum için şu yaz tatilinde olabildiğince fit olmayı istiyorum açıkcası. Çünkü okullar açılınca malum salona gidecek kadar vaktim olmuyor. Şimdiden teşekkür ederim.

11. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Ben yemekten 1 saat sonra spor yapmayı doğru bulmuyorum. Mide doluyken antrenman yapmanın riskleri de var. Aç gitmenin önündeki engel nedir?

Karnitine gerek yok dediğim gibi. Yeşil çay ya da kahve içilebilir spor öncesi.

12. mmayg

mmayg Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    masabaşı iş
    merhaba, spordan 20-25 dakika önce l carnitin alırsanız faydası olur. önemli olan yaptığınız sporun süresi değil, yoğunluğudur. bunun ölçüsünü bu aşamada nabzınızın hızlanması veya ter atmanız olarak alabilirsiniz.salona gittiğiniz gün sadece 25-30 dakika değişen tempoda dik bisiklete binseniz bile yeterli olur.. buna ilave 20 dakikada ağırlık , özellikle bel bacak hareketleri , squat, lunge gibi hareketler ağırlıklı çalışmalısınız. set aralarını mümkün olduğunca kısa tutun , her sette nefes nefese kalmanız gerekir.yoksa çalışmıyorsunuz demektir.muhabbete fazla dalmayın. bunların dışında günlük yaşamınıza da aktiviteler ekleyin. örneğin akşam yemeğinden sonra yarım saat tempolu yürüyüş ya da havuzunuz varsa 15 dk yüzme gibi vb. otobüse biniyorsanız 1-2 durak önce inin, aracınızla gidiyorsanız gideceğiniz yerden biraz uzağa park edin. beyaz ekmek yerine tam buğday ekmeği alın. günde 2 kez kahve için. yemekten sonra 1 ya da 2 kez fazla abartmadan karanfil tarçin veya yeşil çay gibi hızlandırıcı çaylar için. yoğurt süt gibi ürünlerin lightını tercih edin ve her öğün 2 kaşıktan fazla yemeyin ,sütünüze tarçin ekleyin. ana öğünlerinize 1 avuç kuruyemiş veya ananas veya yoğurt, yağsız peynir gibi 2 ara öğün ekleyin. öğünlerinize bol sebze ve salata ekleyin. her öğün 100 gr kadar et , balık, tavuk gibi ürünler alın. haftada 1 kez hile öğünü yapın, canınız ne istiyorsa yiyin..

13. bird1

bird1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Çok teşekkür e derim tavsiyeler için..uygulamaya çalışıcam... Bu arada kahve dediğiniz şekersiz Türk kahvesi mi ya da sütlü-sütsüz neslahve mi?

14. mmayg

mmayg Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    masabaşı iş
    şekersiz ve sütsüz tabi ki. sabahları türk kahvesi akşamüstü de sade nescafe . ama hiçbirşeyden kendinizi mahrum bırakmayın, arada bir kaçamak yapın.

bird1 bunu beğendi.
  15. Bilge_ysr

Bilge_ysr Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Ben hocamla da komuşmuştum ilk olarak ağırlık ardından sağlam bi cardio sizin için daha yararlı olur. Yoğurt, sade kahve, kiraz, yeşil elma, yeşil çay ve adaçayı benim işime çok yaramıştı kilo vermemde. Bol su da içmelisiniz.

Sayfayı Paylaş