Ne kadar karbonhidrat tüketmeliyiz?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve BillyTheKid tarafından 15 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. BillyTheKid

BillyTheKid Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba,

Günlük olarak tükettiginiz pirinc lapasi, makarna ve bulgurun gram cinsinden degeri nedir pismis olarak?

Yani haslanmis 100 gr tavuk gögsünün yaninda kac gram pirinc lapasi yiyorsunuz?

Amac yagsiz hacim...

2. ABEKAYNANA

ABEKAYNANA Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Gurbetci
    Yer:
    Amerika yolcusu
    Kilo/Spor geçmişi/Metabolizma(Ecto-meso-endo) gör değişir. Sen ise hiç birşey belirtmemişsin.
    Pişmemiş 100 gr makarnayı pişirdiğin zaman 350-400 gr -/+ olabilir ama ve karbonhidrat değerini kaybetmez.(1-5 gr arası oynama yapabilir)

3. BillyTheKid

BillyTheKid Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Haklisiniz geneldir diye yazmadim.
    Kilom 74, boyum 176 ve vücut tipim meso. 8 aydir spor yapiyorum, ilk 6 ay sadece kardio agirlikli idi ve 83 kilodan 74 kiloya indim. Son iki aydir da hacim yapmak istiyorum, bunun icin beslenmeme dikkat etmeden (fazla yemeden) günde 3 kez protein tozu kullanarak idare ettim. 25 dk kardiyo daha sonra agirlik calismasi yapiyorum. Ama istedigim gibi bir gelisim olmuyor sanki. Kilom degismiyor fakat hacim de olmuyor ki hala daha az da olsa bel bölgemde yaglanma var.

Ben de artik yöntem degistirmeye karar verdim. Günlük proteini hesap ederek; yumurta, tavuk gögsü, lor, ton baligi, bazen kirmizi et, pirinc lapasi, bulgur, makarna ve kuruyemisten karsilamak istiyorum karbonhidratla birlikte. Bunlarin yaninda sadece spor yaptigim günler bcaa ve glutamin de alacagim. Protein tozunu ise günlük belki bir defaya mahsus olmak üzere ek olarak alabilirim.

Ama yazdigim gibi degerler konusunda sorunum var; bulgur, pirinc, makarna kac gram olmali pismis olarak. Cözemedim o kismi. Zira yaglanmaktan korkuyorum,

Sayfayı Paylaş