Ne Kadar Doğru ??

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve QuickSilver tarafından 7 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. QuickSilver

QuickSilver Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba..Bir takım kafama takılan sorular var ve bunları sizle paylaşmak istedim..

Boy : 1.71 Yaş : 26 Kilo : 76

3,5 Aydır Body yapıyorum Başlamadan önceki kilom 86 idi.. Body ile birlikte diyette yapıyorum .Kafama takılan kısım ise önce daha hızlı kilo veriyordum artık bir nevi durdu ..kilo veremiyorum.

Sabah: ac karna elma sirkesi + bal yarım saat sonra poğaça cay

Öğlen : sıcak corba ceyrek ekmek

Aksam : Meyve arada cukulata bırveya ıkı tane

Antreman olarak pazartesi carsamba cuma yapıyorum.Her antreman 1,20 dakıka suruyor..Setler 4*8 olarak yapıyorum. 20 dakıka kosuyorum..Kısa bir süre öncede sol kolumda tendomların zorlanmasına baglı odem olustu sımdı bisseps ve triseps hareketlerindeki kiloları dusurmek zorunda kaldım..

Bu sekılde devam edıyorum..Beslenme olarak sizin önerebileceginiz bir liste varmı..Kilo olarak 70 kilo dusunuyorum ?

2. gagkoo89

gagkoo89 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    arakadaşım böyle bir beslenme yok çok yanlış besleniyorsun böyle zayıflarsın fakat çok sağlıklı bir iş değil seninki mesela buna benzer bşr beslenme yapabilirsin

Kahvaltı : 2-4 yumurtadan hazırlanmış omlet,içine domates ve yeşil biber koyulabilir. 1-2 parça poğaça veya ekmek(tercihen kepekli) 1 bardak yeşil çay veya taze meyve suyu, Multi vitamin-mineral paketi

Öğlen : 1-2 parça tavuk veya hindi etiyle hazırlanmış sandwich, içine istenildiği kadar yeşillik konulabilir. 1-2 parça mevsim meyvesi, Az sebze, Amino asit,dozaja göre 2 ila 4 tablet

İdman öncesi : Amino asit veya Whey protein, 2 avuç kuru üzüm

İdman sonrası : Amino asit veya Whey protein, 1 adet muz
    Not : İdman sonrası bunları kullanım imkanı yoksa öğlen yenilen tavuk veya hindi etli sandviç kullanılabilir.

Akşam : 1-2 parça tavuk veya balık eti, 2 adet fırında pişmiş patates, Yeşil salata (tercihen tuzsuz)
    Yatarken : Amino asit veya 4 adet yumurta beyazı

3. QuickSilver

QuickSilver Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Amino alıp almama konusunda kararsızım ..Devam ettiğim spor salonundaki hocada kilomun normal olduğunu amino kullanmamın faydalı olacağını söyledi. Bağımlı kalmak istemediğim için kullanmakta kararsızım. Diyet listesine gelince benim listeye göre daha düzenli olduğu kesin şimdiden teşekürler

4. Duke

Duke Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    sabah pogaca yemenin kilo vermek isteyen biri icin mantikli bir adim oldugunu dusunmuyorum sahsen. Sonucta yapiminda bol yag kullaniliyor+siki bir karbonditrat, ekmek gibi ama sanirim daha kilo aldirici birsey.

Yenilen pogacanin adedini ve icilen cayin kac sekerli oldugunu yorumuma katmadim bile. Her biri kilo vermene onemli bir engel cunku sanirim.

Not: acemiyim, deneyimli arkadaslar daha iyi bilir

5. Malebolgia

Malebolgia Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Neredeyse hiç protein almıyorsun yani?

Sirke, bal, pogaça, çay, çorba, ekmek, meyve, çikolata mı tüm yediğin?

Böyle beslenme olmaz dostum...

6. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.555
    Ödül Puanları:
    123
    Çok tuaf bir beslenme planın var gerçekten sayın arkadasım. Emin ol kilo vermek bozuk beslenme ile gerçekleşir ancak, sonucta vücudumuzun bir dengesı var.

Benim sana tavsiyem diğer arkadaslardan farklı olmayacak. Ama bence beslenmeni kuvvetlendir.

yani kusura bakma ama sıcak çorba ve çeyrek ekmek bir sporcuya uygun bir öğün değil.

kırmızı et , beyaz et, süt, yumurta, peynir, lor peyniri, hindi eti vs kesinlikle beslenmende olması gerekır. Ayrıca fındık fıstık badem ceviz benzeri besinlerinde olması gerekiyor.

Karbonhidrat olması gerekir. Yağ olması gerekiyor. Bak 2 yıldır öyle yemek yiyorumki sadece yapılan olçümlerde 7-8 kg yağ fazlalığım cıktı. E hali ile kaybetmemiz gereken doku yağ tabakasından olduğu için ve vücudun yağ yakması için düzenli antreman duzenli beslenme programı lazım. Bende kendim yanlış yapacağıma, eskisi gibi devam ediyorum şubat sonunda imkanlarım duzeldiğinde yağ yakımına baslamayı dusunuyorum.

İmkanların kısıtlı ise, yinede bir diyetisyene ve doktora git. Kendi basına yapma bence hiç birşey. Zararları buyuk olabilir ve aynen verdiğin kiloları geriyede alablirsin.

Duke bunu beğendi.
  7. ozleyis

ozleyis Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    0
    Yazık olmuş kas larına... o verdiğin kiloların büyük bi kısmını kaslardan kaybetmişsindir bu şekilde beslenerek...

8. Duke

Duke Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Coyote mesajinda dediklerine katiliyorum, yukarida dedigin disinda. Kilo vermek bozuk beslenme ile olabilir, ama tek yol degildir.

Eger sen 2000 birim yakan bir makinaya;
    2500 verirsen 2000 harcar 500 alette kalir,
    2000 verirsen 2000 harcar makinaya kalan miktar ne azalir ne de artar,
    1500 birim verirsende 1500 verdiginden yakar 500 bunyesinde barindirdigindan alarak harcar, dolayisiyla zayiflarsin.

Evet vucut bir makine gibi aslinda. Ve beslenme programlarida bu dogrultuda hazirlaniyormus okuduklarim kadariyla. Vucudun direncini ve gerekli olan temel urunleri verip, fazlasini kisarak vucuttaki kaynaklari harcatmaya calisiyorsun. Dolayisiyla kilo veriyorsun. Bu yuzden mesajinda kayilmadigim tek nokta yukarida alinti yaptigim bolum, ama diger dediklerine aynen katiliyorum dostum ;)

Sayfayı Paylaş