Ne önerirsiniz ?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve BURAGBA tarafından 23 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. BURAGBA

BURAGBA Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Gün boyunca da 500-750 gr civarı tavuk tüketiyorum karb olarak da mercimek çorbası(sulu sindirimi kolaylaştırıyo) bulgur veya nohut tüketiyorum vitaminleri de elma veya muzdan almaya çalışıyorum 2 muz 2 elma veya 1 elma 2 muz felan yiyorum fazla kaçırmamak için ama vitamin ve mineral yeterince alamadığımı düşünüyorum sindirimde problemler var vücutta ağrılar felan var bunların eksik birşeyden olduğunu düşünüyorum

dahiliyeye gitmem gerekmişti hazımsızlık için proton pompası felan vermişti vermeden önce kan tahlili yaptırmıştı tek ALT 75 çıktı 50 olması gerekirken karaciğer enzimlerim biraz yağlanmış yumurtadan sanırım diğer herşey normaldı düşük birşey yoktu anormal derecede bana vitamin ve mineral olarak zengin birde bu yediklerime de iyi giden fazla yağ yapmayan birşey önerebilir misiniz?

2. BLAST

BLAST Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Bakliyatlarda ve sebzelerde hem lif var (sindirim sistemini düzenler) ve ihtiyacın olan pek çok vitamin ve mineral de var. Ayrıca doğru pişirilirse çok az yağlı tüketilebilir. Ayrıca alabiliyorsan her gün kahvaltıdan ve akşam yemeğinden sonra multivitamin hapı almanı öneririm. Çok fazla meyve yemek uzun dönemde aşırı fruktoz alımına bağlı olarak kilo almana sebep olabilir.

Sayfayı Paylaş