nasil bir salonda calismayi arzu ederdiniz...

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Bay_Sanal tarafından 12 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 37 üye.
  1. HeavyDuty

HeavyDuty Yeni Üye

Beğenileri:
    221
    Ödül Puanları:
    0
    Sadece H.i.t prensipleri çalışılan bir salon olsa fena olmazdı. Hocalarında çalışanlara bu yönde antreman&beslenme programları verdiği Nautilus makinalarıyla donatılmış birde salonda herkesin görebileceği dev bir poster Mike Mentzer.. Güzel sert müzikler, müzik aralarında mike mentzerin seminerlerde söylediklerinden alıntılar... 5 yıla IFBB pro olurum :D

2. BetterThanBe4

BetterThanBe4 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul/Tekirdağ
    Okulumdaki spor kompleksinden gayet memnunum. 15:30 gibi gittigim icin salonda benden baska 1 yada 2 kisi oluyor. Istedigim muzigi acabiliyorum, istedigim makinada calisabiliyorum. Bu da benim icin yeterli.

3. body-ci

body-ci Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    hayalimdeki salon amerikada ki golds gym ama nerdee hayal tabi

4. Malebolgia

Malebolgia Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Şimdilik hayalimdeki salon, Kuveyt'deki OXGYEN GYM :

www.oxygengymkuwait.com

Birde bu sporla ilgilenen herkesin hayalindeki yer olan zamanında Arnold'un da çalıştığı GOLD's GYM - Venice var :

www.goldsgym.com/gyms/index.php?gymID=111

Her zaman açık havada antreman yapmak istemişimdir. Bu yüzden hayalimdeki salon değil belki ama en az bir kere denemek istediğim yer yine Venice, California'daki MUSCLE BEACH :

www.musclebeachvenice.com

Ben, sürekli böyle bi ortamı çekemem ama ara sıra, gerçekten hardcore çalışmalar için, Branch Warren ve Ronnie Coleman'ın da çalıştığı, Arligton Texas'daki METROFLEX :

www.metroflexgym.com

NFL için yetiştirilen adamların arasında pek barınabileceğimi düşünmesem de en azından bir hafta antremanlarına katılmak istediğim, sıradan bir spor salonu değilde tam bir sporcu yetiştirme merkezi olan, birebir antremanlar ve rekabet ile insanları en son limitlerine ulaştırmaya çalışan, meşhur antrenörünün adını verdiği DeFranco's GYM :

www.defrancostraining.com

Merak ettiğim diğer bir yer, 300 spartalı filmi ile adı kitleler tarafından duyulan, bir zamanlar sadece davetiye ile üye olabildiğiniz ve çok sağlam sporcular yetiştiren, gizemli hardcore mekanı GYM JONES :

www.gymjones.com

Son olarak, bir gün bu sporu bırakır, sadece sağlıklı yaşam ve sosyalleşmek için salona gitmeye başlarsam dünyanın belkide en sosyetik spor klübü olan Los Angeles'daki The Sports Club/LA :

www.thesportsclubla.com

5. Karakaş

Karakaş Üye

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    103
    Hayalinizdeki Vücut Geliştirme Salonu

Arkadaşlar birkaç sene sonra yaklaşık 100.000 TL yatırımla bir vücut geliştirme salonu açmak gibi bir düşüncem var. Fitness, pilates tarzı şeyler olmayacak sadece hardcore body building salonu olacak. Havalı bir isim buldum bile. Dekor hakkında düşüncelerim var. Çoluk çocuğu, amele tipleri parasını verseler bile üyeliğe kabul etmeyeceğim. Kaliteli bir ortam sağlamayı düşünüyorum. Sizler de hayalinizdeki vücut geliştirme salonundaki olması gerekenleri yazarsanız bana yol göstermiş olursunuz.

sultanmehmed ve Danny Boy bunu beğendi.
  6. ghastlyman

ghastlyman Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Çoluk çocuğu, amele tipleri diye ayrım yapamassın insan insandır adam parasını verir sporunu yapar ha sorun çıkartırsada salondan gönderirsin

occaner, Karakaş ve demircan256 bunu beğendi.
  7. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul

Öncelikle inşallah hedefine kavuşursun...ancak ..

Çoluk çocuğu, amele tipleri parasını verseler bile üyeliğe kabul etmeyeceğim

demişsin...bu şeki,lde kusura bakmaz fazla iş yapamazssın...

eğer istanbulda isen..nişantaşı,bebek,etiler..v.s lüx semtlerde açarsın..ancaaak..yinede aidatı nı verebilen bu ben bile olsam salona girebilirim...öyle ayırma yaparsan bence iş yapamazssın...

bence hardcore..olmasın..madem o kadar para dökeceksin ve elit kesime hitap edeceksin..o zman hijyeni ön planda tutmalısın...

fikrim bunlardır..

başarılar...

Son düzenleme: 8 Ekim 2011
    Karakaş ve Danny Boy bunu beğendi.
  8. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    benım hayalımdekı spor salonu su ozellıklere sahıp olmalı

ferah olucak havalandırması cok ıyı olucak

alet eksıgı olmıcak ( racklar tam olcak ama makıne sıstemlerıde eksıksız olmalıdır )

yerler ıyı kaplancak

hocalar ılgılı olucak

her dambıl cıftınden en az 2 cıft olcak

dambıllar kaplamlı olcak

barlar olımpık olucak

yetrlı plaka olucak ve hepsı tutmaclı kaplamalı olcak

hıjyenık olcak

ve mumkunse ıyı bır yerde olcak ( elıt dmeyı sevmıyorum ama yanı bılıyosnuz ıste :) )

ve bence yoga-pılates-boks gıbı degısık dallarda olucak ama en onemlısı pılates olsun en azından ( ulkemızde vucutcular pek rahbet etmez ama populer bır spor dalı su an ıyı kazandırır ) . pılates eskıden bana sacma gelırde hatta okulda gordugum orendıgım halde hıc sevememısım ama omuz sakatlıgımda okadar yardımcı oldukı ıyılesmeme anladımkı gercekten cok yararlı . en onemlısı vucut gelıstırme aksıne esneklık kazandırıyor ve bence bu esneklık bızım ıcın avantaj egzersızlerde

tabı bunlar benım dusuncelerım :) gıttgım salonda su anda vucut gelıstırme ıcın ıstedıkleırmın %80 ı var ama pılates falan yok bende evde kendım yapıyorum( turkıyeye dondugumden berı makedonya ve slovenyada bır studyoya gıderdım ama burda basta begenmedım hıc burdakılerı sonra ıyı yerler buldum ama evın rahatlıgını bulamdım kı zaten tum bılgıye sahıbım gerekte yok :) ) yoga ve pılatesı oldukcada faydasını goruyorum . kesınıkle kadın sporu degıl pılates gercekten cok ıyı

Son düzenleme: 8 Ekim 2011
    lordmarvel, Karakaş ve demircan256 bunu beğendi.
  9. Karakaş

Karakaş Üye

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    103
    Kesinlikle insanları maddi durumlarına göre, sosyo-kültürel yapısına göre, semtine, eğitim seviyesine, yaşına ve benzeri hiçbirşeyine göre yargılamam. Bu bir kere insanlığa sığmaz. Benim amiyane tabirle "çoluk çocuk, amele" şeklinde tanımladığım insanlar, salondaki diğer sporcuları hal, hareket, davranış ve konuşmalarıyla rahatsız eden-edebilecek, salondaki çalışma ve arkadaşlık ortamını bozan-bozabilecek kişilerdir. Nişantaşının göbeğinde, en iyi eğitimi almış, aylık geliri 10.000'lerle ifade edilebilecek kişiler arasında da böyle insanlar yok mu Allah aşkına? Ne ayılar var yahu, biliyorsunuz... Oysa eğitim seviyesi düşük, maddi olanakları kısıtlı, sosyo-kültürel olarak alt sınıftan gelen fakat salonun seviyesini düşürmeyecek, tam tersine yükseltecek ne adamlar var... Benim "elit" spor salonlarından açmaya niyetim yok, kaliteli sporcuların antrenman yaptığı "hardcore body building"salonu açmak istiyorum. Hatta kar etmek bile o kadar önemli değil, yatırımın karşılığını alabileyim, salon zarar etmesin benim için tamamdır.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:26 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:13 ----------

Ben şöyle bir ortam hayal ediyorum, herkesin birbirini tanıdığı, birlikte antrenman yaptığı dolayısıyla antrenman partneri sıkıntısının yaşanmadığı, yardımlaşmanın ve arkadaşlığın üst düzey olduğu, hocaların hocalık taslamadığı üyelerden biri gibi olduğu, 40-50 kişilik fakat düzenli üyelerin olacağı hatta belli bir kontenjanın üzerinde üyenin alınmayacağı bir salon.

R10 ve Danny Boy bunu beğendi.
  10. body-ci

body-ci Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    benim düşüncemde seninle aynı ama,gel görki parasızlığın gözü kör olsun...istanbul ümraniye civarında aç salonu geliyim :)

Karakaş bunu beğendi.
  11. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Olimpik barlar ile ağırlıklar ve yer olimpik platformlar olmalı. Squat düzeneği mutlaka olmalı.

Kardiyovasküler makinelerden merdiven mutlaka olmalı ki daha çalıştığım tek bir yerde gördüm.

Soyunma odası bodrum katında olmamalı, aynı katta bulunmalı.

...

- Peki neler olmamalı?

Talep olsa dahi özellikle kadınların pek sevdiği o cimnastik seansları olmamalı.

Masa tenisi ve langırt gibi nesneler de olmamalı. Ayrıca o masaj koltukları da olmamalı.

Rutubetli bir ortam olmamalı.

Karakaş bunu beğendi.
  12. Vorenus

Vorenus Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Vancouver
    http://www.metroflexgym.com/about.htm

Branch Warren tarafından dünya üzerindeki en hardcore gym olarak tanımlanmıştır . Net'den resimlerine bakabilirsin . Youtube dan da metroflex'in videolarına bakabilirsin .

Karakaş bunu beğendi.
  13. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Mümkünse başında bekleyen hocalar olmalı yeni başlayan birisini 1hafta sonra bırakıyor takip etmeyi o eleman hareketi nizami mi yapıyor takip etmeli

Karakaş bunu beğendi.
  14. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    tvli koşu bandları
    bisiklet
    mekik aletleri
    bench sehpası eğik
    bench makinesi
    omuz press ve aletide olcak yani bildiğin aletlerin makine olanlarıda almalısın aynı ağırlıkta genelde hafiflerden yaparsın mesela 8-10 kg o civarlardaki ağırlıkları 3-4 çift yaparsın 20-30 kg çok fazla çift almana gerek yok plakalar aslında önemli değil sonuçta ağırlık ama şekil olarak olimpik barlar daha iyi giyinme salonu önemli banyo wc filan temiz görünmeli wc 2-3 tane filan olmalı bence masraflar 100.000 tl geçicek gibi :D banyo ücreti alabilirsin 10-15 tl filan aylık en az 100 tl yapmalısın aidat'ı dediğin tipde insanların bende gelmesini istemiyorum ama mecburiyetten en az 50 müşterin olsa adam gibi 50 x 100 =5000 tl su filan supplement satışları hariç ve kesinlikle sonra veririm filan 50 şimdi 50 sonra gibi kabul etme paran kalıyor çoğunlukla her akşam kayıt olanları kontrol etmelisin pc de excele kaydedersin şu ayın 1 inde kayıt şu 10 da falan birde yapabilirsen havuzda koy

Karakaş bunu beğendi.
  15. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    *bana kalırsa 2 tane dumbbell seti olmalı
    *bolca plaka olmalı
    *en azından 2 tane z bar ve yine 2 tane kısa düz bar olmalı
    *bolca sehpa gerekli, bench press en az 3 tane olmalı, 1 tane incline, 1 tane decline sehpa sabit sehpalar için yeterli olacaktır
    *en az 1 tane hareketli ve ayarlanabilir sehpa olmalı, 1 tane hareketli ama ayarlanamaz sehpa ek olarak bulunabilir
    *bar olarak direktman olimpik almak iyidir elbet, yamulmasın etmesin.
    *bir tane power rack olsun, sütundan sütuna olanlar gayet iyi (bir de dördu bir arada olanlar var, pek beğenmiyorum o tip power rackleri)
    *dips-leg raise yapılabilen istasyonun adını maalesef hatırlayamıyorum ama ondan 1 tane olmalı
    *2 tane mekik sehpası olmalı, 1 tane de roman chair tarzı eğik sehpa olabilir yine
    *hyper extension imkanı sağlayan ters mekik sehpası olmalıdır kanımca
    *bazı beylik makineleri yazmama bile gerek yok ama hatırlatma olsun:
    -shoulder press machine
    -lat pulldown
    -smith machine
    -hack squat (bence çok yararlı)
    -leg press
    -calf raise machine
    -leg extension-leg curl birlikte yapılabilen makine tarzı seni yerden kotarır
    -seated rowing machine
    -t bar rowing (opsiyonel olmakla beraber bence çok güzel bir alettir, kalınlaşma sağlar malum)
    -preacher sehpasından 2 tane olmalı bence (biri machine curl sehpası olsa da olur)
    -pec deck machine bence olmalı, çok güzel bir alettir ama machine fly ile karışmasın, machine flyı beğenmiyorum https://www.google.com.tr/imgres?q=...&tbnw=128&start=0&ndsp=32&ved=1t:429,r:16,s:0 bu linkteki alet olmalıdır kısaca :D
    -2 eliptik olsa güzel olur
    -2 bisiklet olmalı
    -en az 2 koşu bandı

dövüş sporları kapsamında ekleyebileceklerin
    -kum torbası (büyük boy) 2 tane olabilir
    -orta boy kum torbası (bunlara tekme atılamaz) 1 tane olabilir
    -2 boks ya da mma eldiveni
    -karşılıklı çalışma için bir adet çalışma eldiveni (dümdüz olanlardan)
    -ip atlamak isteyenler için 2 tane ip gayet iyi olacaktır

bunların dışında salonun fiziki imkanları ile ilgili görüşlerim
    -yerlerin en azından ağırlık çalışılan kısmı kauçuk kaplama olsun
    -havlandırma iyi olsun, yazın sıkıntı olmasın
    -vitamin bar denen bir kısım olsa güzel olur, bol bol su satışı yapacaksın neticede
    -supplementlerin sergilendiği bir camekan işini kolaylaştırır
    -bir tane danışma masası olsun, ara ara orada oturursun, program yazarsın vs. daha ciddi bir profil vermiş olursun (benim görüşümdür)
    -aydınlatma güzel olsun
    -salon her ne kadar hardcore olursa olsun, belli bir temizlik düzeyinin altına inmesin
    -duvarlarda sadece bodyci değil pek çok sporcunun resmi olsun. mesela ronnie coleman da olsun mike tyson da. vin diesel da olsun cristiano ronaldo da.
    -söylememiş olabilirim eğer dövüş sporlarına da imkan sağlayacaksan ve mma ya da yer dövüşü de düşünürsen dövüş bölümünün bir kısmını da plastik kapla derim.

hocalar-antrenörler
    -sen dahil 2 kişi olsun, ağırlık bölümüyle epey ilgili olursunuz
    -bir dövüş sporları hocası olsun (yine opsiyonel). bu hoca ağırlık işinden de orta düzeyde anlasın ki yardımlaşma olsun
    -4. çalışan bence opsiyonel, bu hoca da yarı zamanlı çalışabilir
    -hocaların hepsi özellikle gençlere karşı yardımsever olmalı, herkes partnerli çalışmak istemeyebilir, o yüzden antrenörün yardımı daha iyi olur
    -yine yardımlı çalışmak ile ilgili bir sorun da yardım edenin aşırıya kaçmasıdır ki bu genelde yardım eden hoca değilse olur, bu yüzden hocaların yardım etmesi daha iyidir
    -tembellik olmasın, bütün hocalar işini yapsın

uzun olduysa kusura bakmayın, aklıma gelenleri önceki salonlarımdan gördüğüm artıları ve eksileri sentezleyerek aktarmaya çalıştım. bu arada salonun yeri ile ilgili düşüncem de kolay ulaşılabilir bir yer olmasıdır. yer altı olması önemli değil ancak çoğu insanın otobüs-minibüs vasıtasıyla gelebileceği, yürüme olarak ta çoğu yerden ulaşılabilecek bir "merkez" olmalı. ara sokak çok tercih etme derim, bir de Allah kısmet eder ve salonunu açarsan bazı noktalara pankart ve ilan yerleştirmeyi ihmal etme, bftr vasıtası ile de tanıtım yapmaya çalış derim

inşallah hayırlısı olur...

Karakaş bunu beğendi.
  16. kaanmert

kaanmert Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    28
    Danny Boy dediğine katılıyorum ayrıca böyle kalabalık olmayacak vakit dilimleri iyi ayrılmış olmalı :))

Danny Boy bunu beğendi.
  17. Karakaş

Karakaş Üye

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    103
    Tüm yorumlar için teşekkürler arkadaşlar hepsini sonuna kadar okuyup değerlendirdiğime emin olabilirsiniz. Salonda vücut geliştirme haricinde hiçbir şey olmayacak. O yüzden yazmanıza gerek yok. Türkiyenin ilk gerçek hardcore body building salonunu açmak istiyorum. İçerinin dekorundan ses sitemine çalan müziğinden atmosferine aletlerinden içerideki sporcularına insanı adım attığında doğrudan havaya sokabilecek bir ortam yaratmayı düşünüyorum.

18. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
  19. Karakaş

Karakaş Üye

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    103
  20. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Daha önce mevcut bulunan konuyla birleştirdim. Buradan devam edelim.

Sayfayı Paylaş