nasil bir salonda calismayi arzu ederdiniz...

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Bay_Sanal tarafından 12 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 37 üye.
  1. Bay_Sanal

Bay_Sanal Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet arkadaslar benim sizlerden ricam, mutlakaki bir cogumuz farkli salonlarda calismisizdir, hatta bizi bu salon degisikligine iten bür sürü sebep vardir. benim ricam sizlerden, nasil bir salonda calismayi arzu ederdiniz, yada arzu ettiginiz salonda calisiyorsaniz sizi memnun eden seyler nelerdir...peki arkadaslar hic salon acipta yürütemeyen oldugunu görrdünüzmü, gördüyseniz bunlarin belirli sebepleri neydi, üyelerin memnuniyetsizligimi, yetersiz aletlerin olmasi, bilincsiz, hocalar ne bileyim yani daha akliniza ne geliyorsa artik....yanlis anlasilmasin amacim sizin sayenizde iyi bir hizmet veremebilmek...diger bu spora ilgi duyan arkadaslara...veya burada sormayipta akliniza gelen varsa uyarma veya tavsiye anlaminda memnuniyetle dikkate alicam....saygilar

2. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    merkezi kliması muhakkak olmalı. ben izmirde taşıyorum malum yazlar cehennem, e bizde manyağız yazın bile salonlardan çıkmıyoruz. o zaman benim için elzem olan klimalı salon. buca da bi tane var yazları oraya takılıyorum.

temiz ve ferah olmalı. bodrum katı tarzı yerlerdeki salonlar sıkıcı oluyor. geçensene bir ay kadar batar katta olan bi salona takıldım ama ay sonunu bekleyemeden kaçtım.

hocalar alakasız olsa bile güler yüz göstermekten aciz olmamalı. benim yazları klimalı diye takıldığım salonda vucut olarak gayet iyi olan bi arkadaş var fakat eleman girişe konan bilgisayarın başından kalkmıyor. internet üzerinden ha bire oyun oynuyor.

ii bir müzik sistemi de olabilir. ve parça çeşidi de fazla olmalı. artık aynı parçaları dinlemekten gına geldi salonlarda.

3. aartun

aartun Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    0
    1)Klima kesinlikle olmalı,şu anda çalıştığım salonda imkansızlıklardan dolayı klima yok ve bazen berbat kokuyor.
    2)Her yer temiz olmalı,herkes çalıştıktan sonra sabah için tekrar temizlenmeli.
    3)Ağırlıklar her zaman yerli yerinde olmalı
    4)Serbest ağırlıklar olduğu kadar makinelerden de yeteri kadar olmalı.
    5)Çalınan müzikler mümkünse gaza getiren ve sık aralıklarla yenilenmeli,radyo olmamalı bence.
    6)Salonda başka spor dallarına yer verilmemeli(kickbox,karate vb...) eğer verileceksede ağırlık çalışan adamı ses ve görüntü olarak etkilemeyecek bir yerde olmalı.
    7)Abuk subuk kurallar olmamalı.Örnek:Salona ayakkabı ile girilmez./Not :Bir zamanlar çalıştığım bir salonda bu gerçekten vardı.

4. okaysarac

okaysarac Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Grafik Tasarimci
    Yer:
    Istanbul
    Arzu ettiğim salonda çalışmanın dayanılmaz hafifliğini yaşıyorum.. 8)

Champion GYM (kaya Arslantepe)

5. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    iyi bir havalandırma (klima değil yalnız)
    kalabalık bir dumbell rack
    televizyon olmayacak
    mükemmel motivasyon müzikleri (daha sert yani)
    protein bar (fantazi sadece)
    body restaurant (buda fantazi)

6. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    1-Aletler önem sırasına göre ihtiyaca cevap verebilmeli.Bi salonda sadece 1 tane bench 3 tane hack squat varsa orda ters giden bişiler vardır (öyle bi salonda bulundum).

2-Kliması ve havalandırması zaten şart.Bir de hijyene,temizliğe önem vermeli.Salonda alete havlu serme zorunluluğu olmalı mesela.

3-Mümkünse bodycilere hitap eden bi salon olmalı.Etrafında gerek çalışmalarıyla gerek fizikleriyle hırslı ve sağlam adamlar olmalı ki moral-motive tam olsun.Yarım saat butterfly meşgul eden ya da gelip 2 saat çene çalıp 2 dakka sopa çevirip giden tiplerle dolu bi salonda insanın şevk alması,gaza gelmesi bi hayli zordur :) Şu andaki salon maalesef öyle,güç ve fizik olarak oldukça vasat bi sporcu olan bana;salonda sürekli antrenör zannedilip birşeyler soruluyosa o salonu değiştirmeye çalışın :D Eve yakınlık-fiyat-alet olarak şu anki salonumdan daha iyi bi yer bulur bulmaz değiştiricem :evil: Zaten yukarda örneğini verdiğim tipler de bi salonda maximum 2 ay müşteridir,sonra birden kaybolurlar,dolayısıyla bu tip insanlara cazip gelen salonlar sürekli sinek avlama tehditiyle karşı karşıyadır.Ama gerçek sporculara az çok hitap eden bi salon sağlam bi üye kadrosu kazanır,çünkü bizim gibi adamlar kolay kolay bu spordan vazgeçip salondan 2 ay sonra kaçmazlar :)

Benim için en önemli kriterler bunlar.

7. cherokee

cherokee Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yük.Müh.
    Yer:
    Niğde
    Arkadaşlarımın nasıl bir salonda çalışmak istersiniz? başlığı altında yazdıklarına bakınca içimden şunu söylemek geldi. Arkadaşlar Klima, müzik, makinaların çoğunun olması, bodrum olmaması, ferah olması v.s gibi bir çok şeyden bahsetmişler. Gönüllerinden geçen şeyleri ve hedeflerindeki salonları dile getirmişler. umarım istedikleri gibi bir salonda çalışırlar.
    ama benim söylemek istediğim şey; benim yaşadığım şehirde çalıştığım salondan başka bir salon yok! bırakın müziği, klimayı kapatılmaması için uğraşıyoryuz. gerçekten! salon sahibi fazla kar edemediği gerekçesiyle kapatacaktı. benim gibi bu işe sevdalı bir kaç kişi ile yok sen aslansın yok kaplansın bak kar eder, şunları yap, bunları yap gibi adama ha bire gaz verdik te son anda kapatılmadı. gerçi salon kickbox ve bayanların yüzü suyu hürmetine ayakta duruyor. bayanlar baştacımız :D valla onlar gelmese salon kapanır. tabi bodycilere değer veren yok. benim gibi birkaç bodyci arkadaş için önemli olan SALON OLSUN DA YETER! bazen o kadar canım sıkılıyor, salondaki bazılarının yaptığı hareketlere ki anlatamam. Şeytan diyor bas git! ben de şeytana diyorum ki nereye ulan nereye!!! izmir, ankara, istanbul da yaşayanlar ne kadar şanslı bence. salon, supplement, hoca gibi konularda seçme şansları var bir sürü. ayrıca kimse de bi şey bilmiyor burada. supplementlere ilaç diyenlerden tutun çok çalışırsan yağlar kasa dönüşür diyen hocalar görüyorum. mesela omuzum hala sakat. salona gitmiştim. ne var ne yok diye. kickboks hocası bana ne dedi biliyor musunuz? "sen al o ilaçları al o hormonları sonra da gir o kadar ağırlıkların altına, sakatlanırsın tabii!! ""yok" dedim "Antalya'da havuzda yüzerken ters bir hareket sonucu sakatlandım, dedim " o zaman özür dilerim, ben ağırlıktan oldu zannettim" diyor. adama bak yaa!!! antrenmandan sonra amino alıyorum bazen görüyolar ya, yeni VG ye başlayanlara; "aha ilaç alıyor bu, bu ilaç aldığından böyle, ben de alsam ben iki katı gelişirim falan filan". tıkıyorum kulaklarımı yaa. napiim. amma dolmuşum yaa :lol:
    ama iyiki siz varsınız be! gerçekten çok samimi yazdım, tüm içtenliğimle. çalıştığım yerde hoca yok ama burada bir çok hoca var, bilgili arkadaşlarım var. hepinize teşekkür ediyorum.
    aslında yazacam daha bir çok şey de kafanızı ütülemek istemiyorum. bi de omuzum hala sakat. çalışamıyorum ya onun da verdiği bir burukluk var galiba. her neyse kalın sağlıcakla....

8. okaysarac

okaysarac Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Grafik Tasarimci
    Yer:
    Istanbul
    Cherokee kardeşim, öncelikle sabır diliyorum sana ve arkadaşlarına..Azmini kaybetme. Sen tırmaladıkça, bu işi sevdikçe daha da hoşuna gideceğinden eminim. Çünkü kolay ortamlarda yapılan vücutla zor şartlarda yapılan arasında bence psikoloji farkı vardır..Bence hard olan gaz olan herzaman salaş yerlerdir..Belki diceksin fazla rocky seyretmişsin diye ama ben bu psikolojiyi ii biliyorum..Şimdi istediğim gibi bir salondayım ama gerçekten tam motive olabiliyormuyum..? sadece kapasitemin %60'ı kadar motive olabilliyorum..Senin çaren yok daha da hırslı daha da keyifli çalışmalısın..Kolay gelsin;)

9. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Cherokee aslında benim yazdıklarımında yarısı fantaziydi :D haklısın memleketin heryerinde donanımlı salonlar yok..hatta senin çalıştığın yer gibi 4 tane bayanın uğruna duran yerler var..(bayanlar alınmasın)
    vg hırs, sabır ve tutku isteyen bir iş..sende tamamının olması mutluluk verici..omzunuda dert etme..aynısını yaşadım..çok yüklenme hatta omuza biraz ara ver..geçmiş olsun..

10. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    başlık sahibi nasıl bir salonda çalışmak istenildiğini sormuş, özellikleri sizce neler olmalı demiş, hayalinizdeki salon neresi yada nerde çalışıyorsunuz dememiş onun için seni konu dışı bölümündeki salounuzu tanıtın bölümüne alalım ;)

asıl sorunun cevabına gelince;

- en düşük kilolardan çok yüksek kilolara kadar çok sayıda dumbell ve plaka
    - havalandırma ve klima
    - müzik (heavy metal, rock tarzı...)
    - sadece spor yapmak için gelen üyeler (arada birkaç çürük olursa da kendilerine yol verilmesi ;) )
    - bench press, incline bench press, squat, multipress, push down gibi temel hareketlerin yapıldığı makine veya serbest aletlerin en az 2-3 tane bulunması
    - cable cross un mutlaka olması
    - salonun söylenen saatte açılıp kapanması (şuraya gittim gelcem tarzı olaylara çok kere şahit olunmuştur :D )
    - salon sahibi veya antrenörün supplement konusunda üyeleri yeni olsun bilgili olsun kazıklamaya çalışmaması
    - yer döşemesinin ağırlıkları atmaya elverişli olması ve ağırlık atmanın yasak olmaması (bu da benim fantezim :p )

11. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    aslında Daffy sende amerikan tarzı salonların özlemi içerisindesin.. ;) benimde arkadaş amerikada gece 4te falan çalıştığından bahsediyordu ve o saatte pro.lar falan da geliyormuş..7/24 yani salonlar..

cable cross makinesini bende ekleyecektim ama sadece bizde yok gibi geliyodu..demekki salon sahipleri ihtiyaç duymuyorlar bu makineyi yada şık gelmiyor gözlerine :D

12. cherokee

cherokee Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yük.Müh.
    Yer:
    Niğde
    teşekkür ederim oktay. galiba haklısın. bu tip zor durumlar insanı bir o kadar da hırslandırıyor. hep daha demeye başlıyorsun. kamçı yemiş at gibi :lol: çalışmalarında ben de sana başarılar diliyorum.

diez bu onure edici sözlerinden ötürü çok teşekkür ederim. ama bu omuz meselesini hiç sorma. çalışamamak bir o kadar kötü ondan daha kötüsü de omuzda hiçbir iyileşme yönünde gelişme yok. bu da acayip moral bozuyor. neyse yağlanacaz artık biraz napalım :) başarılar...

13. Bay_Sanal

Bay_Sanal Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslarim, klavyenize dokunan parmaklariniza zeval gelmesin, hepiz sagolun o kadar cok yardimci olduki bu güzel fikirleriniz tesekkür etmemek icten deyil. hepsini tek tek düzenli sekilde kagida koplayacagim daha sonra salonu acarken bunlari göz önüne alarak düzenleme yapicagim...sanirim bir sorun olamayacak en azindan artik bu sekilde yanlis adim atmamis olup ileriki zamanlarda göze batan ufak tefek sorunlarida hallederim...yalniz modaratör arkadaslarimda ricam bir müddet bu konunun silinmemesi, sanirim biraz daha katilim olur... tesekkür ederim...

14. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    bizler kurallara aykırı olmayan hiçbir konuyu silmiyoruz zaten için rahat olsun ama son açtığın konu bu söylediklerime ters olduğu için kilitlendi sebebini de yazdım orda ;)

15. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    İstikrarlı üyelerin bulunduğu ,samimi ve mümkünse müsabık bir antrenöre sahip.Yerleri tatemi ile kaplı (ağırlıkları atmak için) Dumbelları her kiloda bulunan. Metal müzik çalan vb. vb. vb. (böyle uzar gider;)

16. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    1- Saunali bir salon
    2- Spa´li bir salon
    3- Kahve makinesi olan bir salon
    4- Protein shake´i alina bilen bir salon
    5- Bilgi disinda müsterilerine güzel davranan ve herzaman gülümseyen calisanlar.
    6- acik rengi olan beyaz (sari, mavi ve turunc salonlar OUT)
    7- Bolca aynasi olan bir salon
    8- Temizlikcisi olan bir salon
    9- Havalandirmasi cok güzel olan bir salon
    10- Tavana yuksek olan bir salon
    11- Abarti sekilde fazla posteri olmayan bir salon
    12- Yeni baslayanlara para icin yanlis yönlendirm yapmayan salon.
    13- Yüzme havuzu olan bir salon (en azindan bir yüzme havuzu ile anlasmasi olan bir salon)

Yazdigim konular alet tercihi disinda..
    Devam edebilirdim...

17. schwarzy

schwarzy Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Student, Recepsionist
    Yer:
    Istanbul
    Ne ka ekmek o ka köfte olayı arkadaşlar salon şüle olsun büle olsun diyince doğal olarak fiyatta artıyo. Ayda 50 milyona doğal olarak despo nun özelliklerini sıraladığı bi salona gidemiyoruz ama nabalım buna da şükür...Dört duvar, ağırlıklar ve koşu bandında koştukça terli bedenleri atletlerine yapışan hatunlar olsun yeter :D :D :D

18. aartun

aartun Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    0
    schwarzy o hepimizin isteği , hatunların yaş ortalamasıda 25 olsun tam olsun o zaman. :lol:

19. enantioselectivity

enantioselectivity Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Akademisyen, teknokrat
    Yer:
    Istanbul
    Ellerine saglik Despo. Cok guzel yazmissin. Her yaptigim iste, "bu is ticarete nasil dokulur" diye dusundugum icin bu konuyla ilgili de biraz beynimi mesgul etmistim zamaninda. Hatta aletler nasil lease edilir, salon konumlandirilmasi nasil yapilir, ne kadar zamanda amorte edilebilir (ongoru olarak degil, bu konudaki meshur matematiksel modelleri dusunerek) gibi.. Ne de olsa tum bunlar isimin bir parcasi.

Ben salon konusunda (su anda gittigim salon itibariyle) cok sansliyim. Yaklasik bir senede 4 ayri salona devam etmis birisi olarak (eskiden kisa sureli takildigim salonlari saymiyorum) salon secimi konusunda biraz titiz olduguma karar verdim!! :)

1) Tavanin yuksek olmasi kesinlikle cok sey farkettiriyor. Hatta kolon ve kiris olmamasi da ekstra. Bir salon gormustum, cati katinda. Dolayisi ile kolon/kiris problemi de yoktu, tavan da yuksekti. Cok ferah gozukuyordu (ama kardiyo aletleri cok kotuydu malesef)

2) Rengin acik olmasina bir de aydinlatmayi eklemek istiyorum. Tamam elektrik faturasi falan ama insanin gidesi gelmiyor.

3) Cardio makinelerinin kalitesi benim icin, ve yag yakanlar ve deneyimli kilo vericiler icin cok onemli (kilo vermeye calisan birisiyim). Bulundugum semtteki cogu salon elden dusme, ya da dusuk kaliteli, ya da eski kardiyo aletleri bulunduruyor. Sirf bu yuzden en sonunda LifeFitness cardio makinelrei olan bir salonu aradim, buldum ve kayit oldum. Gym lere gidenlerin ekseriya kilo vermeye ya da vucudunu toparlamaya calisan kisiler oldugunu dusunursek kardiyo makinelerinin onemi artar.

4A) Agirliklar mevzusu: agirliklarin miktarlarinin sayica fazla olmasi (fazlaca kullanilan agirliklarda ikiser set bulunmasi bekleme süresini cok azaltiyor).

4B) Agirliklar mevzusu: Agirliklarin periyodik olarak temizlenmesi. Bundan onceki salondan ayrilmamin en buyuk nedeni rutubet ve agirliklarin cok kirli olmasiydi. Her tak cikardan sonra uzerim simsiyah pas oluyordu.

4C) Yerdeki minderler mevzusu (matt lar): alindigindan hic temizlenmedigini dusundugum minderler gordum bazi salonlarda.

5) Makineler mevzusu: su anda gittigim salondaki kardiyo aletleri harika (ozellikle cross trainer'ler) ama gel gor ki butterfly yok. Bu senelik uyeligim bitsin, daha cesitli aletler olan versiyonuna gecis yapmaya calisacagim.

6A) Muzik mevzusu
    : calinan parcalar da onemli bence. Kendi MP3 arsivinden shuffle yapacagina, salon acacak hocamiz soyle bi "Amazon" da "workout music" gibi CD leri aratsa, orada hangi parcalarin olduguna baksa, onlari salonda calsa cok isabetli olacak. Benim VG icin begendigim muzik illa da herkesin hosuna gidecek degil. Genele hitap edecek muzik bu sekilde bulunabilir mesela.

6B) Muzik cesnisi: Her gun "Eye of the tiger", "i need a hero" ile calismak da gina getirir insani.

7) Cardio makinelerinin onune bir televizyon: ne kadar buyuk o kadar iyi. Ama 37 ekrani bes kosu bandinin onune koymanin bir anlami olmasa gerek. Kanal secimi de onemli. Ses acilamayacagi icin en mantikli olan kanal bana CNBC-e geliyor (zaten vakit olduruyosun makinede, arada bi de smallville yi sikistirmak guzel oluyor). Ama sanirim salondakilerin favorisi fashionTV. Kardiyo makineleri once o kanalin acik oldugu tv nin onunde dolmaya basliyo nedense. Hem bayanlar hem de erkekler begeniyorlar.

8) Spotting/yardim etmek: salondaki hocalar ozellikle partnersiz calisan arkadaslara agirlik kaldirirken yardimci olsalar ve uff puff yapmadan yardima gelseler.

9) Guler yuz: soylemeden gecemedim. Artik ben aramaktan vazgectim. Ama cok farklilik yaratacagina inaniyorum. Rekabet arttikca bu cok onem kazanacak. Simdilik daha kimse bunun onemini kavramamis gibi gorunuyor.

10) Hocalarin tutumu:
    "yanlis yapiyosun" yerine "boyle yapsan daha iyi olur" tarzi ve empatik yaklasan antrenorler.
    Bilgili ve her zaman yeni seyler ogrenmeye calisan hocalar. (FleXoR bu konuda cok takdir ettigim birisi. Tanismasak da Kendisinden cok sey ogrendim forum sayesinde). Aslinda Turkiye'de var mi bilmiyorum ama antrenorluk icin sertiikasyon programlari (uni deki spor akademileri disinda, ISSA gibi yerler)

Ayrica hocalar, hangi programi ne zaman verdigini bilgisayarda tutmali, gerekirse kendisi program degisikligi tavsiye etmeli. Kendisiyle ilgilenildigini bilmek aboneleri cok mutlu ediyor (ornek: ben :) )

Benim bir de salona gelenler ile ilgili yorumlarim var. Bu biraz da takintili olmamdan kaynaklaniyor. Yeri burasi degil belki de ama soylemeden gecemeyecegim. Lutfen uzerinize alinmayin :

1) Dagitici arkadas: Bu arkadas dumbell leri rack tan alir. Sonra yerlerine koymaz, ya da karisik koyar. Sen de ara dur dumbell in teki salonun neresinde diye.
    Demek istedigim: her defasinda bench e gittigimde benden oncekinin taktiklarini cikartmak zorunda olmamaliyim. V-bar handle'sini takinca calistiktan sonra yerine lat pull un bar ini takmayi akil etmeliyim.

2) Yere atici arkadas: Bu arkadas calisir, son rep'inden sonra agirligi "Gum!" diye yere birakir. Ya da deadlift ini yaparken yere vura vura olayi gerceklestirir. Genelde biceps curl, den sonra dumbell i yere atma gelenekleri de vardir.

3) Gezgin arkadas: Bu arkadas bi set yapar. Sonra 5 dakka salonda dolasir.

4) Merakli arkadas: bu arkadasin misyonu kim kac kilo ile calisiyor onu olcmek, kendisiyle kiyaslayip kendince yarismaktir. Halbuki tanissa, beraberce calissak cok daha iyi olacak.

5) Bayanlarin hocasi: Bu hoca, salondaki butun kizlarla geyik yapar, digerleriyle pek ilgilenmez. Bu hocanin salonunda bilgi aidata dahil degildir. Mevcudiyeti de tartisilir zaten.

6) Cigliklarin efendisi: Kaldirilan agirlikla orantisiz cikan yuksek desibelli sesler. ("Icinden tamam bas 150 kiloyu bagir. Ama 50-60 kilo da gurultu yapmanin hic manasi yok" detirden arkadaslar). Muzigin gerekli olmasinin bir sebebi de bunu kamufle edebilmesi zaten.

7) Terleyen ve ayni elbiseyle gelip duran arkadas: ozellikle yanyana kardiyo yapinca problem oluyor. Salonun havalandirmasi burada bir kez daha onem kazaniyor. Bu arkadaslar terledikten sonra giysilerinin yikanmayip, sadece kurulanarak tekrar giyilebilecegini dusunuyorlar. Haklilar, giyiliyor; ama gel gor ki yaninda durulmuyor.

8) hossohbet arkadas/hoca: sirf bu arkadaslardan dolayi bazen agirlik kaldirirken mp3 dinlemedigim halde kulakligim takili olarak agirlik calisiyorum. Kimisi cok sever, onlarla sohbet yapmak iyidir. Ama kimisi de ailesinden, vaktinden, isinden feragat edip bir an once isini bitirmek icin gelir. Salondaki hocalarin bu kisileri taniyabilmeleri gerekir. (eski salonumdaki hocamin kulaklari cinlasin: diyalogun yuzde 90'i sen kaynakli ve konusma cizgileri arasinda 30 saniyelik bir duraklama varsa seninle o gun sohbet etmek istemiyorumdur).

Cok uzun olmus :). Sanirim doldurusa geldim. Bir ara kendim salon acmayi (yatirim olarak) dusunmustum hatta bir iki spor akademisinden tanidigima da danismistim. Daha sonra fizigimi duzeltmenin daha oncelikli olduguna karar verdim :).. Belki ilerde.. kim bilir..

20. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    enantioselectivity çok güzel özetlemişsin +rep.

barlar sağlam olsun

2 set lastik kaplamalı dumbell seti olsun

salona gelenler spor yapmak için geldiğini bilsin yeterli benim için.

Sayfayı Paylaş