NASIL beslenmeliyim ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve respozgur tarafından 22 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. respozgur

respozgur Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba siz degerli abilerimden yardım talep ediyorum günlük ihtiyaçlarımı söyleyebilirmisiniz ? yani günlük almam gereken yag protein karbonhidrat vs bilgileri boyum 1.74 kilom 60 çok yaglı bir vücut bel 81 kol 29 gögüs 92 yardım edin lütfen başka bilgi lazım olursa yazarım hemen

2. kasmıodane?

kasmıodane? Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    174 boy 60 kilo ve çok yağlı bir vücut ?

doxux bunu beğendi.
  3. ReLax35

ReLax35 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Haketen o vucut o kiloyla nasıl yağlı oluyor ben spora başlarken 57 kiloydum , şuan 64 oldum görünürde yağ yok ama mutlaka artma olmuştur.

4. respozgur

respozgur Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam bir ara çok kiloluydum 80 kilo falan 1 yıl geçmeden bilnçsizce evde verdim yemedim falan hiç evden çıkmadım o yüzden 17 yaşındayım öyle yane :D

5. xbress70

xbress70 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar zayıflık rakamsal olarak düşük olması değil arkadasin yağ oranı fazla onda dolayi yağlı beli 81 mis o boy kiloya gore fazla 81 bel ..
    arkadaşım sana tavsiyem before after bölümüne bak yağ yakim gunluklerine beslenme antreman gunluklerinden yararlanarak güzel bir program hazırla ve uygulamaya geç azimle..

6. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Söylemeyeyim diyorum da, forumun beslenme bölümünde en yukarıda sabit başlıklar var. Nasıl besleneceğini merak eden birisinin buraları okuması gerekmiyor mu? Burada mesela beslenmeyle ilgili sık sorulan sorular bölümü var ve bütün soruların cevaplanmış zaten. 18 eylül 2014'te konu açarak nasıl zayıflarım diye sormuşsun. O zamandan bu zamana 5 ay geçmiş. Bu 5 ayda hiç şöyle bir forumda ne yazılmış, şu beslenme bölümüne girsem birşeyler öğrenir miyim demedin mi? Sonra 10 Ocak'ta, 3 Şubat'ta, 7 Şubat'ta, tekrar aynı konuları açmışsın. Neden kimse doğru dürüst cevap yazmıyor biliyor musun? Çünkü forumda beslenme ve yağ yakımı bölümleri var, buralarda sabitlenmiş başlıklar var ve temel konular anlatılıyor. Bunları oku, sonra anlamadığın, kafana yatmayan şeyler için başlık açıp sor. Bunları okuyup anlamadan soruna cevap alsan bile bir süre sonra vücudun değişince bizim sana vereceğimiz miktarlar gene işe yaramamaya başlayacak.

Bu eleştirimdi. Armut piş ağzıma düş olmaz, aklında bulunsun. Konuya gelirsek, bu boy ve kiloda yağ yakma. Şu anda yeterince zayıfsın ve hızlı bir şekilde kas kazanabilirsin. Bilinçsiz şekilde zayıflarken muhtemelen kas kaybı yaşadın ve kas hafızası sayesinde bu kas kütlesinin geri dönmesi daha hızlı olacaktır. Zaten yeni başladığın için de hızlı kas kazanacağını düşünürsek iyi bir antrenman programıyla 5-6 ayda epey kas kütlesi kazanırsın. Bundan sonra yağ yakımına girersen çok daha iyi gözükürsün. Her halükarda bu yazı unut, bu yaz çok iyi görünmeyeceksin. Bu iş yavaş, sabır isteyen bir iş. Hedef olarak gelecek yazı koy kendine.

Bu benim düşüncem, skinnyfatsin, her iki yöne de gidebilirsin. İstersen yağ yak. Bunun için de gene protein miktarın 80-120 arasında olsun, günlük de 2000 kalori civarı al. Karbonhidratı, yağı keyfine göre ayarla, istersen düşük karb diyeti uygula. Duruma bak, 2 hafta içinde 1.5-2 kilo kayıp olduysa aynen devam et, kayıp olmadıysa 200 kalori düşür. Kalori miktarını fatsecrettan takip et. 10 günde 1 kg civarı kaybedecek şekilde 2 haftada bir kalorilerini düzenle. İlk haftalarda daha çok kilo kaybını göze almamızın sebebi vücudun azalan karbonhidrat ve tuz alımıyla birlikte su kaybedecek olması.

Ekleme: Yağı keyfine göre ayarla derken, 50-60 gr'ın altına da düşme. Vücudun hormon üretimi, vitamin emilimi gibi birçok sebeple yağa ihtiyacı var.

Sayfayı Paylaş