Nasıl Kombine etmeliyim?7 ürün

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve cerberus tarafından 11 Nisan 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. cerberus

cerberus Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Elimde şunlar var:
    Optimum Whey
    Optimum Vassive-No
    Optimum Vassive-Ce
    Optimum Bcaa Kapsül
    Animal Pak
    Animal Flex
    Omega 3 6 9 complex

Programım şöyle; saat 09:30 da kahvaltı, 11:00-12:00 arası antrenman, 12:30 da yemek, 16:00 da yemek, 19:00 yemek, yatmadan önce 00:00 çökelek+süt

Kabaca böyle.Öğünlerim protein ağırlıklı tabiki.Bu ürünleri hangi saatte ne miktarda almalıyım? Yorumlarınız benim için değerli. Şimdiden teşekkürler

2. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Bu kombineden çakışlabilecek 2 ürün, BCAA ve Vassive NO gibi geliyor bana.

İdman öncesi öğününde kaseine biraz yer verip, BCAA'yı hemen idman sonrasında alabilirsin belki veya Vassive NO'dan 30 dakika sonra da kullanılabilir.

Aslında Vassive-NO'nun içinde BCAA' da var. Ben olsam hiç kullanmam.

Bir dahaki sefere aklında bulunsun, NO ürünü alıyorsan bir intra workout ürünü tercih et amino asit için.

Örneğin, Intrabolic, Puprle Wraath, IntraVol, Intra-AID gibi.

Bu arada benim görüşüme göre diğer bütün ürünleri prospektüslerinde yazan kullanım şekline göre kullanman en mantıklısı. Flex sabah kahvaltısıyla birlikte alınabilir. Omega' da sabah kahvaltısından yarım saat sonra pak ile alınabilir.

Yanlız dikkatimi çekti, kahvaltı ile antrenman arasında 1,5 saat var. Pak ile Vassice-NO arasında çok az süre kalacak bu şekilde. Vassive-NO aç karnına alınmalı. Kahvaltı ile antrenman arasında 2 saat süre olması daha iyi olur diye düşünüyorum.

İyi çalışmalar.

Son düzenleme: 12 Nisan 2009
    cerberus bunu beğendi.
  3. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Kazein sindirime girdiğinde jel formuna geçiyor ve bağırsakda bir çok maddenin emilimini uzun süre yavaşlatıyor. Antreman öncesi öğünde kazein almak sonrasında alınacak preworkout supplementların etkisini düşürebilir.

cerberus bunu beğendi.
  4. cerberus

cerberus Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Kahvaltı ile antrenman arasını açmaya çalışıcam.Tek sorun Vassive-no nun kullanımı olacak galiba

diğer yorumları bekliyorum

5. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Vassive NO: No ürünleri idman öncesi son yemekten en az 2 saat sonra alınır genelde. Bu ürünün tanıtımında bu yazılmamış ama, vassive-no da diğer ürünler gibidir kanımca.
    İdman öncesi son yemekten en az 2 saat sonra ve idmandan 30-45 dakika önce olacak şekilde kullanılmalı.
    Vassive ce:İdmandan hemen sonra
    BCAA: Bunun kullanımı biraz da size kalmış
    Sabah kalkar kalkmaz yıkımı engellemek amaçlı içebilirsiniz, idmandan hemen önce, idmandan hemen sonra gibi birçok kullanımı olabilir.
    Whey protein: Kreatin'i aldıktan en az 20 dakika sonra alınmalı.
    Kreatin'in sindirimi 20-40 dakika arası sürüyor. Whey ile birlikte alındığında birbirlerine negatif etkileri olur mu kesin bir bilgim yok ama, birçok whey'in içinde(belki de hepsinde) belirli miktarlarda kreatin monohidrat var.
    Bu konuda bizi anlatabilecek arkadaşlar varsa çok iyi olur.
    Animal Pak: İdman öncesi son yemekten yarım saat sonra alınmalı.
    Animal Flex:Günün herhangi bir saatinde boş mideye ya da dolu mideye farketmez.
    Omega 3-6-9: MArkasına göre kullanımı değişiyor da genel olarak günde 3 defa yemeklerden sonra veya yemeklerle birlikte kullanılıyor diyebilirim.

cerberus bunu beğendi.
  6. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Daha önceden peynir tüketmiyordum. Tüketmeye başladıktan sonra performansa olumsuz bir etkisini görmedim.

Yanlız Schwarzxxl, bu dediğin gayet mantıklı.

Sindirim sürecinde böyle bir durum yaşandığını bilmiyordum.

cerberus bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş