Nasıl kilo verdim?

Konusu 'Yağ Yakıcılar ve Yağ Yakımı' forumundadır ve Piasca tarafından 18 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Piasca

Piasca Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşlar merhaba , Besin takviyelerini almaya başladığımdan beri forumda okunmadık yer bırakmadım. Gerçekten inanılmaz faydalı ve örnek bir forum. Özellikle konu supplement olunca deneyimlerimiz çok önemli çünkü bir denemelik alınamayacak kadar pahalı bu meretler :)

bundan 5 yıl önce tanıştım vücut geliştirme ile , 1.75 boy 90 kilo resmen obezdim. Sonra günde 4 saat basketbol + haftanın 3 günü vücut geliştirme sayesinde 8 ayda tam 17 kilo verdim. O zamanlar supplementlerin ne olduğunu bilmiyor herkes gibi "zararlı , kaka" şeklinde şeyler sanıyordum. Aradan zaman geçti iş güç saolsun sporu ikinci plana atınca bu yaz başında 82 kilo olmuştum , tekrar ufak bir diyet ve antrenman programıyla kilo veriyorum , supplement olarak kullandıklarım : Cla , L-Carnitine , Protein tozu , Hydroxycut24...

Hydroxycut24 hariç diğer takviyelerden memnunum. Forumda araştırdıktan sonra keşke hydroxycut hardcore veya animal cuts alsaydım dedim , antrenman programımın ikinci ayında animal cuts kullanacağım.

Diyet ve antrenmanlara 23Haziranda başladığımda 82 kiloydum. Amacım kas kütlesini kaybetmeden vücut yağ oranını azaltıp , define bir vücuda sahip olmaktı. Spor programım haftada 4 gün , vücudun bütün bölümlerini her gün çalıştıran kas yapmaktan çok yağ yakımına yönelik bir programdı. Diyetimde yiyecek olarak kendime Çikolata,dondurma,ekmek,yağlı et,kızartma vs. gibi yasaklar koydum.Günlük kalori alımını 1200' le sınırladım. Proteinden kısmadım (toz saolsun) Ama karbonhidratı dikkatli aldım ve şeker tuz tüketimini sıfırladım. Et olarak ton balığı ve ızgarada tavuk göğsü vs gibi besinler alıyorum. Genelde bol yeşillikli yağsız salata ve buğday,yulaf gibi bol lifli gıdaları ara öğün olarak alıyorum.Benim günlüğüm biraz farklı oldu bu kadar hızlı kilo vereceğimi tahmin etmiyordum ama sanırım herşeyi irademe ve kullandığım supplementlere borçluyum.

23 Haziran 2008 : 82 kg (Diyet&Antrenman başlangıç)
    1 Temmuz : 80kg
    5 Temmuz : 79kg
    10 Temmuz : 78kg
    18 Temmuz : 76kg

26 Temmuz : 74kg hedef...

(bu ay sonunda 20 günlük bir mola vermek zorundayım 2. ay 16 Ağustos tarihinde başlıyacak)

26 temmuz günü karşılaştırmak için fotoğrafta koyacağım.Gerçekten şu anda bile inanılmaz fark var.Biraz uzun bir yazı oldu ama amacım hem sizin tavsiyelerinizi almak hem de benim gibi arkadaşlara örnek olabilmek. Herkese sevgiler ... thums:

snickers bunu beğendi.
  2. Kafein

Kafein Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Valla tebrikler çok iyi kilo vermişsin.. Azmin sonu.. :p

Benim sorum 23 haziranda yağ oranın kaçtı

ve şuan kaç bu konuda bir fikrin varmı

birde kardio yapıyormusun yapıyorsan neyi kaç dakika

Piasca bunu beğendi.
  3. Piasca

Piasca Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Öncelikle teşekkürler gerçekten azmin sonu :)

Yağ oranımı hiç ölçmedim (Ölçemedim) Ama şu anda bile sanıyorum oldukça yüksek. Yağ alımını bir aydır neredeyse sıfırladım , sadece haftada bir yağlı öğün yiyorum kaçamak olarak.

Kardio olmazsa olmaz bişey zaten. Özellikle l-carnitine aldıktan 15dk sonra kardio yapıyorum ama sadece koşu bandı çok sıkıcı geldiği için bisiklet-koşu ve bide o hem elle hem ayakla yaptığımız garip aletle yapıyorum kardioyu. Yaklaşık 10 dakika ağırlık çalışmalarına başlamadan önce yapıyorum ki zaten oldukça terliyorum. Birde salonda ara verdiğim zamanlar olabiliyor soğuduğumu hissettiğim zaman veya fazladan enerjim varsa arada tekrar koşu , bisiklet hangisini istersem yapıyorum bir süre.

4. Piasca

Piasca Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    22 Temmuz : 75kg

Hedefime 1 kilo kaldı :) 18 Temmuzdan bu yana 1 kg daha vermişim...

5. burak9006

burak9006 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Gerçekten sizi içtenlikle tebrik ediyorum.Bende hafiften body çalışmaya başldım daha doğrusu kuvvetli ve kaslıydım ama body ye başlamak çok daha farkettirdi durumu şu anda kollarım yaklaşık 41 42 cm. Fakat ne yazıkki 82 kiloyum ve göbek kısmında simit dediğimiz bölge çok yağlı:(

bende buraları inceltmek için bazı hareketler yapıyorum ama yemekten de kıstığım için kendimi kuvvetsiz hissediyorum:( sizin kullandığınız ürünleri ankarada nerede bulabilirim?

Piasca bunu beğendi.
  6. muratremix

muratremix Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    hydroxycut hardcore ın yayınladığı bir makaleye göre ağırlık çalışmak cardio dan çok daha fazla yağ yakımı sağlıyormuş. Anabolik olarak vücut tüm gün çalıştığı için cardiodan daha etkili diyorlar. Cardio yapacaksanız antremanın başında yapıp, ağırlık çalışmayla bitirmenizde fayda var(mış)

7. Piasca

Piasca Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    burak9006 yaptığım diyet aslında pek sıkı değil. Sadece yemeklerde yağsız (mümkünse 0 yağ) , içeceklerde şekersiz (Çok olmamak kaydıyla diet cola veya su vs) ve yemekleri de sodyumu azaltılmış tuzlar ile yemekteyim. Bunların hepsi birer zincir karbonhidrat almadan protein hiçbir işe yaramaz veya tam tersi.

Şu an için besin takviyelerini maksimum spordan alıyorum (ankara 1. cadde bahçelievler) Fakat vaktiniz ve imkanınız varsa netrution dan sipariş verin , fiyatlar 3te biri ve orjinalmi korkunuz olmuyor...

16 ağustosta başlayacağım diyetimde biotest hot-rox kullanacağım. Netrution sitesinde şu anda bir kutu(72 kapsül) 19$.

8. Piasca

Piasca Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bunlar çok ince hesaplar , bizler spor için vakit ayıramayan insanlarız genelde ama sağlığımızla oynuyoruz bir yandan. Ağırlık çalışmak vücudun temel görüntüsünde elbet cardiodan daha çabuk değişiklikler yaratacak ve biçimli gösteriyor o yüzden ben her ikisini de öneriyorum aslında. Vücut geliştirme programı yanında , yapabildiğiniz kadar cardio...

Sayfayı Paylaş