Nasıl bir yol izlemeliyim?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve berke1235 tarafından 19 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. berke1235

berke1235 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    İyi günler öncelikle herkese, yaşım 16, boyum 187, kilom 75, bel 87 civarı, kol ise 33 cm. Birkaç senedir evde kendi çapımda şınav, barfix falan çalışıyorum 3 aydır ise spor salonuna gidiyorum. Göğüslerimde çok yüksek ihtimal jinekomasti var. Gittiğim spor salonu belediyenin ücretsiz spor salonu dolayısıyla hocalar bilgisiz. İnternette arattığım kadarıyla yaşıma göre olan proğramlar benim için fazla hafif, yetişkinlere göre olan proğramlar da ağır geliyor. Çok hafif göbek var, yanlarda da biraz yağ var ancak onlar pek sorun değil şimdilik. Düzenli bir beslenme proğramım yok. Şuan neler yaptığımı/yapabildiğimi söyleyeyim, siz de bana neleri yanlış yaptığımı, eksiklerimi söyleyebilir misiniz?
    Gider gitmez 20 dakika 8kmh ile koşuyorum, biraz dinlenip ısınma hareketlerinden sonra 12 kg dambıl ile 30*3 set, ondan sonra bench press 30kg 15*3 set, oradan ismini bilmediğim bir alet var oturarak bench press gibi bir şey onda 40 kg 10*3 set, sonra butterfly aletinde 75 kg 15*3 set oradan wide grip lat pulldown 50kg 6*3 set, sonrasında barbell curl 25kg 5*3 set, son olarak ise pullover yapıyorum 12 kg dambıl ile 10*3 set şeklinde. Spor salonunda max 12 kg dambıl, ve yukarıdaki saydığım aletlerden başka pek fazla bir şey yok onu göz önünde bulundurursanız sevinirim. Şuanlık amacım yağ oranımı düşürüp, hacimlenmek. Ayrıca jinekomasti için ameliyat mı olmalıyım yoksa ergenliğin geçip, düzelecekse kendi kendine düzelmesini mi? Herkese şimdiden teşekkürler!

Ayrıca eklemeyi unutmuşum biraz da olsa duruş bozukluğu var.
    Şunu da ekleyeyim, vücut tipim mesomorph.
    Bir şey daha P.tesi, Çarşamba, C.tesi günleri gidiyorum salona, gitmediğim günler ise genellikle düzenli olmasa da ağırlıksız squad çalışmaya bakıyorum. Yazları ise günde yaklaşık 50km civarı bisiklet sürüyorum o yüzden bacaklarım gayet orantılı.

Son düzenleme: 19 Şubat 2013

Sayfayı Paylaş