Nasıl Bir Yol İzlemeliyim ???

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Maniac_Lord tarafından 7 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Maniac_Lord

Maniac_Lord Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba arkadaşlar,

Aranıza yeni katıldım.Vücut geliştirme sporuna başlamak istiyorum. Bu spora başlamak için gerekli tüm materyalleri aldım.

Şu an elimde mevcut kas durumumu koruyabilmek için amino asit tabletleri, performansımı kaybetmemek için bir adet creatin monohydrate ve yağ yakabilmem için 1 kutu animal cut var. Ayrıca 3 aylık spor salonu üyeliği aldım. Psikolojik olarakta kendimi hazırladım.

1.75 boyunda, 98 kg. ağırlığındayım. Sorun şu ki bu elimdeki supplementleri günlük olarak ne zaman ve ne kadar almam konusunda pek bir fikrim yok. Ayrıca bir gün kardio bir gün ağırlık çalışmayı düşünüyorum, sizce doğru yapar mıyım? (gittiğim spor salonunda maalesef vücut geliştirmeden pek anlayan yok, sadece bir bayan hoca var o da daha çok fitness ve kardiyo programlarıyla ilgileniyor bu yüzden size danışmak istedim)

Bu konuda beni aydınlatabilecek olan varsa sevinirim.
    Teşekkürler...

2. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Anladığım kadarıyla amacını mümkün olduğu kadar yağ kaybetmek ve bu sırada biraz fiziksel olarak kaslı görünmek. Eğer böyleyse 1 gün cardio 1 gün body iyi bir tercih.

Body geçmişiniz var mıdır varsa kaç sene yaptınız yada hiç yapmadınız mı bunu belirtin. İnsanların diyet programları spor geçmişine ve kas yapısına göre değişkenlik gösterir. Örneğin hiçbody yapmamış bir insana günde 100 gram protein yeterken 5 yıllık geçmişi olan ve yağ yakmak isteyen bir insan en az 250 gram proteine beslenir vs.

Bunu belritin lütfen.

3. Maniac_Lord

Maniac_Lord Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Daha önce ağırlık kaldırıyordum, fakat profesyonel olarak değil, yani evde dumbellarla çalışıyordum. Toplamda 6 ay çalışmışımdır. Amacım mümkün olduğunca yağ kütlemden kurtularak, kaslarımın görünebilmesini sağlamak ve daha sonrasında kas olarak kilo almak. Yalnız şunuda belirtmeliyim ki biraz fazla kilolu olduğumdan, supplementler konusunda en azından kısa dönemde karaciğerime fazla yüklenmekte istemiyorum açıkçası.

Sayfayı Paylaş