Nasıl Bir Yaşam İstiyoruz

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve muti5757 tarafından 14 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. muti5757

muti5757 Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenciyim
    Benim hayata bakış açım biraz farklı örneğin doktorlar çok iyi para kazanıyorlar ama işleri çok yorucu sabahtan akşama kadar o hasta gelsin o hasta gitsin uğraş didin ama iyi para var şahsen aylık 1 milyon dolar verselerde kesinlikle doktor olmam.Ben şu 1 kere yaşayacağım dünyada böyle bir hayata sahip olmak istemiyorum.Sabah 8 de iş başı akşam 6 ya kadar sonra eve gel.Eşin sana çay yapsın felan.Hayatımdaki her saniyeden her andan zevk almalıyım görmeyeceğim yapmayacağım şey kalmamı(imkanlarım doğrultusunda).Ona göre bir meslek seçecem ve Avustralya'ya yerleşecem.Şuna eminim ölmeden önce ah ulan şunu yapamadık demeden ölecem.Herkese saygı duyarım benim düşünce tarzım böyle.Farklı bakış açıları olabilir kimisi dinine göre hayatını yaşamak ister kimisi başka türlü düşünür.

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    :D Güzel bence sen eğlenceli bir hayat istiyorsun.İçinde her ilginç an olsun.Umarım istediğin gibi olur.

Bence yaşam deyince , iş olarak bakarsak üniversiteyi kazanmaya çalışıyorum , bu sene spor akademisine gitmem avantajlı olucak.Gerçekten sevdiğim bir bölüm.Doktorluk bence zorluk derecesi olarak şöyle sınıflandırılabilir yani bu bayram bir akrabam doktordu muhabbetimiz geçti.Acil doktorluğunun zor olduğu konusunda konuştu , şuan kendisi aile hekimi bence aile hekimliği gerçekten iş olarak insanı aşırı yormayacak bir insan , günlük 300 hastayı 5 doktora bölüp bakıyorlarmış 60 kişi gelse ve sorunlarını aile hekimleri minimum şekilde düzenli kontrol ediyorlar yani o konu bence doktorluk aile hekimliğiyse gerçekten çok yorucu bir iş değil.Masa başı iş , işleri kolaylığı , zorluğu olarak görmeyi sevmem ama fiziksel bir yoruculuk olmayan işler vardır , psikolojiyi zorlayan işler vardır ama doktorluk bu sınıfta aile hekimliği bölümü aşırı bir zor branş değil.Neyse bende inşallah :D Spor Yöneticisi olmayı hedefliyorum.Hayatımı bende monoton yaşamak istemem elimden geldiğince eğlenme konusunda biraz çılgınlıklarım olmuştur.Ama şu var ki hayat sadece bunlardan ibaret değildir yani sevdiğin , aşık olduğun kadın ile her ne şekil olursa yaşamak ister insan yani en azından ben böyle düşünüyorum...

muti5757 bunu beğendi.
  3. mmayg

mmayg Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    masabaşı iş
    muti5757 insallah istediklerine kavusabilirsin.her sey gönlünce gelisir.
    ben de senin gibi düsünüyordum , ama yol ne tarafa giderse oradan gitmek zorunda kalıyor insan. yazdıklarını okuyunca kendi gençligim geldi aklıma. çok şükür ,su an 08-17.00 bir işim var ,aksam eve gidince yengen cay yapıyor.
    bazen yeter yahu diyip, ben de bir bisiklet, motor ya da tekne falan alıp 3-5 ay uzaklasmak istiyorum, ama insan gidemiyor. aile falan kurunca aileye uymak zorunda kalıyorsun.
    insan daha başlarda işini ve eşini çok iyi seçmeli....mutluluğun anahtarı bu iki unsur.
    severek yapacağın bir iş ve yapacağın her şeyde (gezi,aktivite,spor,eğlence) sana uyum sağlayan ve destekleyen eş....

muti5757 bunu beğendi.
  4. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Herkes sevdiği şekilde yaşamak ister. Ben sporcu yaşamı istiyorum, spor salonu işletmek istiyorum birincil hedefim bu isterse aylık 500 lira gelirim olsun gene de sevdiğim işi yapmayı tercih ederim ki spor salonu açarsam para konusunda sıkıntı çekeceğimi hiç düşünmüyorum :D

muti5757 bunu beğendi.
  5. Please complete

Please complete Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    Rinkushichi duygularıma tercüman olmuş :)

6. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    1-2 yıl içinde bende kuzey avrupa ülkelerinden birine yerleşmeyi planlıyorum açıkçası oralarda kesinlikle kendi işimi yapacağım bir spor salonu açmayı planlıyorum yada bar veya disco gibi bir yer evlilik konusu kısmet işi olursa olur olmazsada olmaz aman sonuçta kraliyet ailesinden gelmiyorum soyum devam etmesede olur:) son olarak umarım herkes istediği gibi bir hayat yaşar

StoLen bunu beğendi.
  7. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Kesinlikle katılıyorum sevmediğim bir işi sadece para için asla yapmak istemem çünkü hayata 1 kere geliyoruz.

Hayatı istediğimiz gibi yaşamalıyız fikrindeyim başkalarını değil kendimizi dinlemeliyiz.( tabiki fikir alabiliriz ama başkalarının isteğine göre hayatımız şekillenmemeli örn: komşular vb.)

.ZYZZ. ve muti5757 bunu beğendi.
  8. ---RamSes---

---RamSes--- Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    0
    Öyleyse size İnto The Wild filmini öneririm. Yaşam tarzıyla alakalı film. Kitabıda güzeldir

Suçicek bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş