Nasıl Bir Diyet Uygulamalıyım?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Takamura tarafından 7 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Takamura

Takamura Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar. Boy 180, kilo 97.5, yağ 24.7

1 haftadır kardiyo yapıyorum ve şimdi kardiyo yanında ağırlık çalışmalarına da başlayacağım. Acaba nasıl bir diyet uygulamalıyım? Yağsız ve 3 beyazsız olması gerektiğini biliyorum da öğünleri ve miktarları nasıl ayarlamalıyım? Şimdiki programım şöyle;

Sabah: 2 kepekli ekmek, peynir, domates, salatalık
    Ara: 1 meyve
    Öğlen: Sebze yemeği, light yoğurt, 1 kepekli ekmek / sebze bulamazsam sebze yerine 1 meyve
    Ara: Yarım paket diyet bisküvi, 1 light ayran
    Akşam: Tavuk ya da balık, light yoğurt, 1 ekmek

Sizce ne eklemeli ne çıkarmalıyım? Lütfen kilomu ve yağımı göz önünde bulundurun. Bir de antreman öncesi ve sonrası yediklerim çok fark eder mi?

2. cemoli12345

cemoli12345 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Bence Sabah kahvaltısına daha cok önem vermelisin örnegin 1 yumurta koyarsan seni tok tutucaktır...Birde meyve olarak muz,çilek tercih edersen onlar yag yakımını hızlandıran meyvelerdir...Bunun yanısıra yeşil çay iç günde 2-3 bardak...Birde sabah kalkar kalkmaz 2 bardak ılık su içmen senin yag yakımnı hızlandacaktır...

3. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Forumun beslenme, yağ yakımı, türkçeye çevrilen yazılar panellerini incelerseniz gerekli bilgileri bulacaksınız.

4. kory

kory Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    ankara
    Merhaba hocam,
    Temel kurallar var, basit ve mantıklı. bir de insülin hormonunun işe karışması var ki o zor ve temel bilgimiz olmadan anlayışın dışında olan.
    biz normal kilo alımı ve diyetten bahsederken insülin hormonuna hiç bulaşmayalım.
    3500 kaloriye ihtiyacın varken 4000 kalori alırsan kilo alırsın.
    3000 kalori alırsan da mum gibi erirsin.
    metabolizmanın hızı da önemli.
    (bazal metabolizma hakkında bilgi alın)

Kalkar kalkmaz aç karnına en az 2 bardak su için (metabolizmayı hızlandırır)
    Sabah az miktarda kalori ve bol proteinli kahvaltı yapın.
    ara öğünlerde ufak atıştırmalar yapın. Öğlen karbonhidratı çok az şeyler yeyin sonra yine ara öğünlerde atıştırın. (kesinlikle abur cubur yemeyin onlar atıştırmalık değil unutun onları)
    akşama mümkünse sadece protein alabileceğiniz yağsız tavuk haşlanmış yumurta yağsız yoğurt, süt filan yeyin çok zor durumda kalırsanız gilisemeksisi düşük meyveler yeyin (glisemik indeksi ve değerlerini araştırın) şekerden kaçının!
    Bunlar temel bilgiler, size 2 kutu peynir 1 fincan muhama otu çayı için diyen diyet cahilozlarından kaçının.
    İnternette besinlerin kalori miktarını araştırın ona göre bir beslenme alışkanlığı edinin ne yediğinizi metabolizmanıza ne yapacağını bilerek yeyin.
    Öğünlerde ne kadar yemeliyim sorusu önemli değil hangi öğünlerde ne kadar kalori ne kadar protein almalıyım önemli.

Son düzenleyen: Moderatör: 14 Ağustos 2011
  5. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    hmm yolun basındasın ben kesınlıkle dıyet yaomadan zayıflıyorum . fakat benim yaptıgım enerjıyı kımse yakmıyodur nerdeyse boş bır vaktım yok . bende ne kadar yersen o kadar hareket etceksın taktıgı var.kendıme kısıtlama getırmıyorujm fakat yaglı hıcbırsey yemıyorum.dietin senin için biraz agır gibi dietine birkaç sey eklıyebılırsın .bence cok agır bi diyet yani kalori bakımından az dayanabılırsen cok ıyı ama su asksam yemegını ogleye cekersen cok ıyı olur..proteinli beslenmene geek yok cünki sadece cardio ile baslıyosun agırlıga cıkar sımdı.

Sayfayı Paylaş