Nasıl bir beslenme programı uygulamalıyım?

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve deepblond tarafından 9 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. deepblond

deepblond Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba. boyum 160 kilo 45 haftanın 7 günü sabahları spor yapıyorum. aynı kiloda kalmak istiyorum. sağlıklı beslenmeye çalışıyorum. düşüncem karın doyurmak için yemek değil beslenmek için yemek.genelde sebze meyve ağırlıklı haftada 1 gün balık 1 gün tavuk yiyorum.makarna ve baklagil de yemeye başladım. yağsız süt ve yoğurdu bolca yiyorum. kuruyemişe çok alıştım acaba kilo aldırır mı diye korkuyorum ama spor yaptığım için mi bilemiyorum acıkınca bazen çikolata ve kuruyemiş yemeden duramıyorum. akşamları bişey yemiyorum. bazen tartıda değişiklikler oluyor. sizce karbonhidratı mı yoksa proteini mi fazla almalıyım ya da eşit olarak mı? 1 haftadır l carnitin kullanıyorum. devam etmelimiyim? bana uygun bir diyet önerirseniz sevinirim.ayrıca fazla sporun bacakları kalınlaştıracağını duydum oyüzden korkuyorum . koşu ve step yapıyorum. ne gibi etkisi olur? yardımcı olur musunuz?​

2. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Forumumuza hosgeldiniz. Basliginizi bayanlara ozel beslenme bolumune tasidim.

Kuruyemislerden alacaginiz esansiyel yag asitleri, vitamin ve liflere ihtiyaciniz var. Tamamen kesmeyin, ama cok asiri tuketmeyin. Gunde iki porsiyonu gecmeyecek sekilde yiyebilirsiniz (bir porsiyon avucu dolduracak kadar oluyor). Mumkunse kavrulmamis, ham olanlarini tuketin. Ozellikle, badem ve findik cok besleyicidir.

Kilolu olmadiginiza gore, cok agir bir diyete gitmeye ihityaciniz yok. Duzenli beslenme ve egsersizle zaten istediginiz sekle gelirsiniz. Protein alimini biraz arttirip, karbonhidrati dusurmeniz sizin icin kafi olabilir.

Cikolata ile ilgili basliklar forumda mevcut, arama yaparsaniz ilgili basliklari okuyabilirsiniz.

L-carnitin'den memnun olanlarla birlikte, faydasiz para tuzagi oldugunu dusuneneler de var. Ben ikinci gruptayim. Eger kilo vermeniz durduysa dusunulebilir ama kilo vermeniz durduktan sonra metabolizmanizi tekrar canlandirmak ve yag yakimini hizlandirmak icin bir cok secenegiz oldugundan, l-carnitin bana gore luzumsuz.

Diyet icin, forumda ornek beslenme programlari var, diger bir kac basligi okursaniz bayanlar forumundaki, oradaki programlar beslenmenizi nasil duzenlemeniz gerektigine dair size ipuclari verecektir. Beslenme programlari kisiye ozel olmalidir, onun icin siz yeteri kadar bilgi toplayip kendi programinizi yaptiktan sonra biz duzenlenmesine ve mukemmelestirilmesine yardimci oluruz.

Bacaklarinizin biraz ton kazanmasi son derece iyi sonuclar verir. Gozle gorulur bir kalinlasma icin agir kilolarla hacim calismaniz gerekir ki, boyle bir calisma yaptiginizi zannetmiyorum. Hafif kilo, cok tekrar antremanlarini tercih edebilirsiniz.

Kosu ve step'le bacaklariniz ancak sekil kazanir, kalinlasma olmaz, tam tersine guzel define bir gorunum elde edersiniz.

deepblond ve saydam bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş