Nasıl BEslenmem Gerekir.

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve oblomov tarafından 10 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. oblomov

oblomov Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İyi Günler. Açıkçası forumda bir çok konu okudum. Fakat her kişinin farklı bir yaşam tarzı olmasından dolayı beslenme alışkanlıkları vs farklılaşması da buna dahil olunca nasıl kilo vermem gerektiğini ve bunun için hangi yolu izlemem gerektiğini kendi başıma tayin edemeyince konu açmaya karar verdim. Ben 1.58 boyundayım ve 56 kiloyum. özellikle her kadında sorun olan bel ve basen çevresinde yoğunlaşan kilolarım mevcut. Sabah 8.30 akşam 5.30 çalışmaktayım. Süreler değişsede genel itibariyle böyle. Her öğlen işyerimde yemek yiyorum 4 çeşit yemek. Çorba- Ana yemek - Makarna, pilav tarzı bir yemek ve tatlı(meyve,cacık gibi) Gününe göre değişen menülerle genel itibariyle 4 çeşit yemek yemekteyim. Genelde sizin en önemli öğün olarak bahsettiğiniz kahvaltıyı hayatım boyunca neredeyse hiç yapmadım ama hep önemli olduğunu okuyorum. Akşam yemeğini ise yine evde yemek varsa yiyorum eğer yoksa ekmek arası birşeyler atıştırıp akşamıda öyle geçiriyorum. Spora gelince işyerinde çıktığım merdivenleri saymassak ki sayamayız :) spor yapmıyorum.duh. Benim istediğim aslında kilo vermekten çok vücudumu şekle sokmak ki 48-50 kiloya düşersem daha iyi olacağını biliyorum Çünkü almadan önce o kilodaydım. Çok konuştum sanırım. Kısacası istediğim. Küçük bir motivasyonla yönlendirilmek. Bir diyet ve spor planı olabilir. Diyetisyene gidecek vaktim bulunmamakta. Spor içinde akşam işten sonra birşeyler yapabilirim sanıyorum ki. Yardımcı olursanız sevinirim. bench_O

(Dip Not: Bel çevresi ve diğer vucut ölçülerinin tam olarak ölçümünün hangi noktalardan yapıldığını bilmediğimden ekleyemedim. Gerekliyse lütfen belirtin en kısa zamanda yazmaya çalışırım)

2. spotlight

spotlight Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    makarna pilavi ekmegi hayatindan cikar ayda en az 2 kilo verirsin...

3. hogan

hogan Üye

Beğenileri:
    1.244
    Ödül Puanları:
    103
    oradaki yağlar zor eriyor
    fat burner düşünmen gerekli
    tabi sıkı diet ve kardio yu söylemiyorum bile

4. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Belli bir egzersiz programı kesinlikle şart sıkılaşmanız için. İster yoga, ister plates fark etmez hangisine vakit ayırabilecekseniz onu yapın. Bunun dışında kesinlikle ve kesinlikle şekerden uzak durun. Tatlı, şekerli çay, pasta, çikolata vb. herşey yasak. Bilmiyorum yapabilir misiniz sabahları erken kalkıp yürüyüş tarzı bir kardiyo da hem sıkılaşmanızı hemde fazla kilolarınızı vermenize yardımcı olur. Bunun dışında kesinlikle kahvaltı yapmalısınız. Güzel bir kahvaltı ile vücut o gün kendini daha tok hissedecek ve ister istemez diğer öğünlerde yediğiniz yemek miktarı azalacaktır. Birde sabah yürüyemezseniz akşamda olabilir, hem stres atmanıza yardımcı olur. Kahvaltı konusuna geri dönersek bir kase müsli vb. gevrekler işinizi görür hemde sizi uzun süre tok tutar. Bunun dışında termojenik yağ yakıcılardna faydalanabilirsiniz ama bu sıcaklarda kesinlikle tavsiye etmiyorum. Aşırı terleme yapar ki yağ yakıcıların etkilerinden biri vücut sıcaklığındaki artıştır. Son olarakta günlük en az 3lt kadar su içmeye çalışın.

oblomov bunu beğendi.
  5. oblomov

oblomov Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ve 18 gün geçmiş olmasına rağmen yine kendime bir hedef belirleyebilmiş değilim. Hatta ve hatta ilk defa 58 kiloya çıkmış bulunmaktayım bu azimle gidersem yakında yuvarlanarak yürümek zorunda falan kalacağım. umarım bir an önce dediğiniz gibi su alımını artırıp sıkılaşacak egzersizlere başlama kudretini kendimde bulacağım.

6. gülay

gülay Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Aynı kilolardan geçmiş biri olarak, merak etmeyin daha yuvarlanmanıza çok var:D Hatta boyunuza göre idealinizdeki kadar olmasa da gayet sağlıklı göründüğünüze eminim. Mesai saatleri içinde çalışma ve eve nispeten geç ulaşma sorunu bende de var. Akşam evde kendime gelene kadar da uykum geliyor ve yaptığım spordan istediğim randımanı alamıyordum. Ben de sabah 1 saat erken kalkıp sporumu yapmaya başladım. Eski kondüsyonuma yaklaşınca da haftasonu 2 gün oldukça yoğun egzersizlere başladım. Artık Pazartesiye daha dinç başlıyorum ve gün içinde daha az yoruluyorum. Size de böyle bir program öneririm:)

7. oblomov

oblomov Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bende şu sıralar 1 saat erken kalksam mı diye düşünmekteyim ama uykusuzluğada dayanamayan bir bünyem var. Ciddi anlamda kendimle ne yapacağım bilmiyorum. Ne öyle ne böyle hiç bir şeyi yapmak içinden gelmez mi bir insanın? Buna rağmen de fit bi vücut istemek ayrı bir acaiplik örneği. 1 saat spor içerisinde ne yapıyorsunuz? ve yiyecekler konusunda bir kısıtlamaya gittiniz mi. diyet açısından ya da sağlıklı beslenme açısından. yeterli motivasyona ulaştığımda başlayacağıma inanıyorum umarım bu gerçekleşicek..

8. gülay

gülay Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Ben de uykuda zorlanıyordum başlarda ama sonra daha rahat kalkar oldum. En iyisi gece yatışı biraz öne çekmek;) Sabahları kardiyo yapıyorum, akşam saatlerinde yorgunluk durumuma göre ağırlık çalışıyorum. Yiyecekte kısıtlamaya gitmek gerek çünkü yağ yakımı için en önemlisi bu. Ben diyete çok uyamıyorum ama eskisine göre oldukça protein ağırlıklı besleniyorum. Sporda çok yeni olmadığımdan çeşitli supplementler ve protein tozu da kullanıyorum. Yani herşey zamanla oluyor, önemli olan başlayabilmek:) Size de motivasyon için hoşunuza giden 1-2 ekipman almanızı öneririm. Artık dambıl mı olur, atlama ipi mi bisiklet mi orası size kalmış.

9. angel9

angel9 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    uykunzdan bi yarm saat feda edip kahvaltı yapmanızı öneririm gün içersnde 6 ögün ve daha fazla yemeğe özen göstermelisinz iş yerine yemek götrme gibi şansınz varsa öneririm fazla kalori almak yerine vücudunzun ihtiyacı olan kaloriyi almaya bakmalısınz 6 öğün ve daha fazla yaparsanız sizin için daha iyi olucaktır en azından her 2:30 - 3 :00 saatte yiyerek vucudunzu aç bırakmayınz boş kalorilerden kaçınınız
    en azından ewe geldkten sonra biraz olsn spora zaman ayırmanızı öneririm . beslenmenizi zamanla oturtup belli bir düzne sokablrsinz forumda bununla ilgilide bir çok paylaşm mevcuttur.

10. ambassador

ambassador Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Kahvaltinin Önemi!!

Kahvalti kesinlikle cok önemli! Cogumuz zamandan feragat etmiyoruz, oysa ki tüm günün dengesini etkiliyor yarim saatimizi ayircagimiz bir kahvalti. Kesinlikle aliskanlik haline getirmekle alakali bir sey bence. Az da olsa bir seyler yemeden evden cikmayin! thums:

http://www.diyetform.com/default.asp?actions=beslenmedetay&beslenme=151

11. abisinin kardesi

abisinin kardesi Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    k.k.t.c
    bence sık yemek yemek insulin direncini kırdıramaz. basenlerden sıkayetciyseniz yaglı yemeyip, orta tempolu yuruyusler yapabilirsiniz kilonuz fazla degil. Bol su icmeye ozen gosterin.

Sayfayı Paylaş