Nasıl beslenmeliyim ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve abseto tarafından 16 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Arkadaşlar aslında forumda araştırdım ama çok derine de inemedim burda soriyim dedim :)
    Şimdi kalori hesabı yapmadan olmazmı ? Yanı zaten kilo vermeye çalışmıyorum. Yanı düzenli olarak yemem yeterli mi sadece ? Ve illa karbonhidrat protein hesabı yapmak gerekmi ? Ya da tüm programlarda sabah 3-5 yumurta öğle pilav + et tavuk felan diye gidiyo. Alternatif yok mu :D yanı ben nornalde çok düzensiz beslenen birisiyim.
    Sabah kalk okula git yolda simit + ice tea alır okulda yerim. Öğlen okulda bi sandviç içe tea alır yerim akşamda eve gelirken ice tea + 1 2 paket bisküvi çikolata çubuk kraker felan alırım evde yerim. Akşam yemeğe pek iştahım kalmaz sofrada az bişey yerim. Günde 10 saat min. Bilgisayar başında geçiririm :( yanı en azından böyleydi. Biraz daha düzene sokmak istiyorum. Antreman olarak felan ayarladı haftada 3 gün gidiyorum. Ama beslenme çok zor geliyo :( akışkanlıklardan vazgeçmek çok zor. Yani hem ne önerisiniz nasıl daha düzenli olabilirim :D biraz da moral açısından yanı... Hemde beslenme de illa aynı şeyleri mi yemeliyim ? Yanı bigün yumurta yemeden yerine ekmek arası peynir zeytin felan koysam olmazmı şimdi :D

2. mali67

mali67 Üye

Beğenileri:
    2.593
    Ödül Puanları:
    123
    beslenme düzene girmeden boşuna yorarsın kendini salonda.bunda motive olmayacak birşey yok. :)
    salona gidiyon o kadar çalışıyon emek harcıyon o emeklerin boşuna gitmesi çöp olması sana zevk verecek mi?
    aradan aylar geçecek bakacan kendine yoıl alınmamış çevredekiler diyecek sen boşuna uğraşıyon!
    arkadaşların yol almış olacak sen geride kalmış olacan!!
    o yuzden oturup bol proteinli besleneceksin :) besleneceksinki kaslarda beslensin.bir dahaki idmana hazır hale gelsinler.
    bundan daha iyi gaz veremem kardeş bu yaşda bu kadar gaz gidiyor benden :):):):)

3. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    ahahaha çok sağolun :D :D ama yok yani abur cuburdu felan elbet bırakılır da yani illa yumurta yemeli miyim :D yerine beyaz peynir yesem olmazmı :D sonra hiç dikkat etmezdimde şimdi yağlısı yağsızı çok farkedermi :D zaten normalde yağlı yesemde felan nasıl beslensem kilo almıyorum :D yani sindirim sistemim hızlı heralde bilemicem de yani kilo sorunum yok :D yani şimdide çok dikkat etmezsem ne olur ki ? yani sağlıklıda olsa proteinlide olsa illa yağsız mı olmak zorunda :D yani lor peyniriydi de yağsız beyaz peynirdi de veya yumurtanın beyazı sadece felan gerek var mı şimdi :D yani sabah kalksam yumurtayı tavada yapsam işte 2-3 yumurta yanında normal biraz ekmek işte :D yanında normal çay az şekerli :D :D yani şekeride kesmeme gerek varmı veya :D sonra öğlen yemek yeme alışkanlığım yok benim daha doğrusu bizim evde yok 2 öğün yeriz genelde :D kendim hazırlamalıyım oda sorun işte pilavdı etdi felan yapamam :D :D böyle fast food tarzında (hemen sağlıksız gıdalara gitmesin aklınız yani hızlı yapabilceğim bişeyler felan :D )bişeyler varmıdır yiyebilceğim :D sonra aralarda kuruyemiş felan faydalı diyolar ondan yesem :D akşamda ne varsa artık evde yemek dediğin fasulye pilav et balık ne varsa artık yesem :D süt felanda içsem protein açısından sjsjsj işe yararmı böyle bir program :D

4. mali67

mali67 Üye

Beğenileri:
    2.593
    Ödül Puanları:
    123
    yarar yarar birşey olmaz.haftada bir karbonhidrat yuklemesi adına ne bulursan yersin bunu savunan bir kesimde var bu sporda :) sen o kesimden olursun kardeş.kuruyemiş yenebilir yumurtayı bende sarısıyla yiyom ayırmıyom :)
    kolay kilo almıyorsan bak o iş karışık :) ben kolay kilo alıyom clean bulk takılıyorum elimden geldikçe sen dirty bulk takıl gitisn o zaman.ne zararı olacak yapanlar yapıyor yaa madem metabolizma hızlı yakarsın sonra :)

5. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    ahaha süpersin hocam tam istediğim cevap :D :D :D

6. mali67

mali67 Üye

Beğenileri:
    2.593
    Ödül Puanları:
    123
    deneyerek bulursun dene bir şekilde bakdın olmuyor randıman alamadın değiştir farklı birşey dene ama bu beslenmenin standartları kabaca bellidir.

7. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Peki :D yani zaten beslenmenin etkisi uzun zamanda görülceğinden ondan soruyorum :D teşekkürler böyle devam etcem o zaman dirty bulk sanırım :D

mali67 bunu beğendi.
  8. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Afedersiniz evde olduğum günler sorun değilde okulun olduğu zamanlar nasıl beslenebilirim acaba ? Yani sabah kahvaltısı tamamda öğlen okulda hep fast food :( ne yapabilirim sizce ?

9. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    hiç bişey olmaz kardesım aynı senın gıbı yapıyodum geçen sene 78 kılo ırıcene herkesın ımrendıgı bırıydım yağ oranım bıraz fazlaydı ama benden baska kımse anlamıyordu o kadar sımdı o kadar dıkkat edıyorum yağ oranım 6-7 ye düştü ama spordan anlıyanlar harici dısardan gorenler 65 kıloya dustum bu arada herkes hastamı nıye zayıf bu kadar sporumu bıraktı evdekılerde diyo bittin iyicene bıtık oldun sımdı psıkolojım daha cok bozuldu :D herşeyi yeren daha ıyıyıdım sımdıde yıyorum tabıkı kılo almak ıcın ama alamıyorum:)

Sayfayı Paylaş