Nasıl Beslenmeliyim?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Jrtyson1907 tarafından 17 Aralık 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Jrtyson1907

Jrtyson1907 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba benim yaşım 17 boy 173 kilom 75 yağ oranım %12 3 yıldır boks 1.5 aydır fitness yapıyorum 3 haftadır hardline l-carnitine thermo kullanıyorum haftada 3 gün boks 3 gün ağırlık 1 gün olmak üzere de sadece 1 saatlik cardio ve karın çalışıyorum 1 buçuk ayda vücudumda değişimler görüyorum fakat kilo olarak hiç karbonhidrat alımını düşük tuttum bu zamana kadar ama protein alımım günlük 140-150 gr civarında herkes gibi benimde istediğim yağ verip kas yapmak sorum şu;
    1. Karbonhidrat oranını arttırmalımıyım? arttırıcaksam ne kadar olmalı (örn: 1 öğünde 80 gr makarna gibi)
    2. karnitin dışında supplement kullanmalı mıyım? özellikle merak ettiğim izole whey protein i kullanabilir miyim?
    Yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

2. BiG Er

BiG Er Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba,
    1. Soruna cevap olarak şunu söyleyebilirim eğer kas yapmaya calışıyorsan yani hacim kazanmak istiyorsan karbonhidratı artırman gerek . Çoğu kişilerin düştüğü hataya düşmeyelim birden bir paket makarna veya birden fazla karbonhidrat alalım demek değil. Fazla karbonhidratı öğün sayısını yükselterek arttırmamız gerekir. Günde 5 öğün yiyorsak 6-7 cıkarılmalı ve bunun faydasını görmek içinde düzenli bir iki ay boyunca yapmamız gerekli .
    Ufak bir not olarakta zengin karbonhidrat almanı tavsiye ederim makarna yerine bulgur olabilir mesela .
    2. Karnitin yanına illaki kullanmak istediğin birşey varsa glutemin kullanmanı tavsiye ederim . İzole whey kullanabilirsin protein değeri yüksek bir cinstir ama glutemini tavsiye ederim. iyi günler...

Jrtyson1907 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş