Nasıl beslenmeliyim?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Synyster tarafından 23 Ekim 2015 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Synyster

Synyster Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar merhaba,

Yaklaşık 2.5 yıl önce bu spora merak saldım. Büyük bi heyecanla yazılmıştım spor salonuna ama beslenme düzenini oturtamadığım için salonu bıraktım. Evde kendi kendime 10 kg'lık dumbellarla ve karın hareketleriyle bir şeyler yapmaya çalıştım fakat beslenme düzenim olmadığı için sadece o kasların çalıştığını hissediyordum, hacim ve görüntüme hiçbir etkisi olmadı. Şimdi de büyük bi hevesle bir düzene oturtup, sürekli bu sporla uğraşmak istiyorum. Fakat tek ihtiyacım olan şey bana beslenme konusunda yardımcı olacak bir insan evladı. Çünkü nasıl besleniyolar, sürekli et mi yiyolar vs. hep merak ediyorum.

Benim boyum tam olarak 1.80 kilomda tam 60 arkadaşlar. Skinny fat'im biraz. Fit durduğumu düşünüyorum fakat beslenme düzenim güzel olmadığı için, kilo almak ve bunu sporla dengelemek istiyorum.

Bana "şunları şunları" ye gibi değil de, pazartesi şunları, salı bunları, her gün bunları yemelisin gibi şeyler yazabilir misiniz?

Mesela çok fazla kola içiyorum. Bunun yerine ne içmeliyim ki bana zarar vermesin? Neleri bırakmalıyım?

Biliyosunuz en zor şey bu beslenme şeysi. Hareketler kolay iş. Nasıl bir düzenim olmalı ki hem istikrarlı bir şekilde kilo alayım, hem de bıkmayayım bundan sürekli uyayım.

Yardımcı olan arkadaşlar şimdiden sağolsun.

2. FuriousWind

FuriousWind Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Bodybuilding
    Ne bulursan ye, ama fast food abur cubur tarzı şeylerden kaçın.
    Değişik olacak. Biraz kurcala :confused:

3. kaansahin

kaansahin Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yolunda
    Yer:
    Ankara
    Değerli üyemiz ;
    Forumda, ezbere yani sıfırdan diet listesi istemek doğru olmadığı gibi kurallara da aykırıdır.

Size önerimiz öncelikle forumda bir müddet zaman geçirmeniz, makaleleri ve üyelerin beslenme başlıklarını okumanızdır. Besinlerin 100gr içeriklerini inceleyip ne kadar protein-yağ-karbonhidrat-vitamin-mineral-sıvı almanız gerektiğini ilgili başlıklardan öğrenip kendi vücut tipiniz, hedefiniz, yaşam tarzınız ve ekonomik durumunuza uygun beslenme programı çıkarınız.
    Hala tereddütleriniz varsa, forumda kurallara uygun başlık açarak üyelerin yorumlarına başvurabilirsiniz.

ilginizi çekebilecek başlıklar :
    https://www.bodyforumtr.com/forums/beslenme.24/
    https://www.bodyforumtr.com/threads/beslenme-ile-ilgili-tavsiyeler.6/
    https://www.bodyforumtr.com/threads/en-Çok-sorulan-sorular-ve-cevapları.11375/

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş