Nasıl besleniyorum ve neler yiyorum.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve itsmylifeyouhoe tarafından 27 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. itsmylifeyouhoe

itsmylifeyouhoe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Herkese merhabalar öncelikle forum çok faydalı bilgiler içeriyor zamanım oldukça çalışma programları vs. bakıyorum bütün üyelere ayrı ayrı teşekkürler.

Boyum 1.88 ve kilom 65 şimdi size nasıl beslendiğimi anlatacağım. 61 kilodan bu programla 65 e çıktım. Eğer programımda eksikler tespit ederseniz lütfen bildiriniz

Sabah 10 civarı kalkıyorum ya da daha erken. Daha önceleri bir bardak sıkma portakal suyu hazırlardı kendime hemen içerdim gece boyunca kaybettiğim enerjiyi karşılamak amacıyla fakat iştahımı kapattığını farkettim artık bişi içmiyorum. Kahvaltıda yazın iştahımın kapalı olması sebebiyle pek iyi yiyemiyorum sabah sabah. Sabah 1 yumurta 2 ya da 3 dilim ekmek üstüne lor peynir ve bal, ya da tereyağı bal. daha sonra bir kalıp peynir ve birkaç tane domates ve salatalık yanında bir bardak ılık süt. Öğlene yaklaşmadan hemen bi ara öğün yapayım diyorum ve 10 ar tane fındık ya da badem (bu ara öğünü her zaman yapmıyorum fakat). Öğle yemeğini daha çok baklagil ya da sebze yemekleriyle geçiştiriyorum. Yanında muhakkak ağzına kadar dolu bulgur pilavı ya da pirinç varsa 3-4 kaşık pirinç koyuyorum. Yanında ayran da içerim her öğünde. Şimdi uzun bir sürece giriyoruz. Öğlen ve akşam yemeği arası süreci. Bu süreçte saat tutmuyorum fakat 2 saatte bir birşeyler yiyorum. Mesela Muzlu-bademli süt, meyveler veya badem fındık ceviz felan yiyorum. Mesela saat 1 de öğle yemeği yedim 3-4 gibi tekrar bişi yiyorum. sonra 5-6 gibi tekrar bişi yiyorum. Akşam oldu hmmm antreman vakti geldi. Flexor adlı hocamızın evde dumbell programını uyguluyorum. (Sırt kısmı hariç) antreman yaklaşık 30-45 dk sürüyor. Antremandan önce multipower pro gain kullanıyorum 1.5 ölçek felan bir de antremandan sonra toplam 3 ölçek kullanmış oluyorum. Antremandan önce sıkma portakal suyu içiyorum bir de. Daha sonra saat 7.30 8 gibi akşam yemeği yiyorum. Akşam yemeğimde kesinlikle hayvansal protein oluyor. mesela 2 adet büyük tavuk ya da 200 gr dana eti gibi. Yanında yine bulgur oluyor ve ayran ya da yoğurt. saat 9-10 gibi bir sütlü tatlı yiyorum bazen değişiyor sütsüz tatlı da yiyorum. saat 12 gibi yatıyorum yatmadan önce ya bir lor peynir indiriyorum mideye ya da bir bardak ballı süt içiyorum.

Evet benim hikayem bu arkadaşlar. Bu programı 3 hafta bile olmadı uygulayalı şimdiden 65 kilo oldum. Eskiden yine bu programı uyguluyordum 67 kiloydum daha sonra öğrenci hayatı annenin yokluğu felan 61 kiloya düşmüştüm :)) Şimdi tekrar toparlıyorum. Evet gerek antreman gerek besin önerileri olarak önerileriniz nelerdir ? Çok teşekkür ettim :)

Sayfayı Paylaş