nasıl beslencez?karbonhidratlar göbek yapmıyormu yaw

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve okanokan tarafından 24 Mayıs 2006 başlatılmıştır.

1. okanokan

okanokan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar
    forumu inceldim bayyaa, çok değişik görüşler farlı bakış açıları okudum
    bişi sormak isitoyrum benim boy 1.71 kilo 72 yağlı bi vucudum var(yağ oranım çok yüksek)
    mesajlarda karbonhidrat almamız gerektiği yazıoyor, ya karbonhidrat kilo yapmazmı bu kadar karbonhidrat yiyince zaten hafif bir göbek war biras daha göbeğim çıkmaz mı?
    karbonhidratlar ksın bir paçasıımıdır
    benim kafam acaip karıstı

2. bomberman

bomberman Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Berlin
    karbonhidrat kilo yapar ama sana günde 5 tabak pilav ye diyen yokki :) az yiyeyeceksin ve her seyden önemlisi ne zaman yemen gerektigini bileceksin... yatmadan önce karbonhidrat yemem ben mesela... cünkü o saatlerde yapiyor karbonhidrat yapacagini ;) antremandan sonrada cok az yerim. genelikle kahvatlida ve antremandan 1-2 saat önce yerim. diger ögünlerde pek yemem. seninde yapacagin bu... önce definasyon yapacaksin. yaglari eriteceksin bi kere. boyun 1.71 kilon 72... ve sen yagliyim diyorsun. eger dedigin kadar varsan sende kas namina pek bir sey yok demektir. 1.71 boyunda 72 kilo bir insan sisman olmamali bence. onun icin definasyon yap... yag oranin düstükten sonra yediklerine dikkat etmeye basla. birde su vücutcular günde su kadar karbonhidrat su kadar protein yiyormus laflarina kanma... profesyonel vücutcular yiyorlarsa belirli bir seviyeye gelmislerdir. zaten o kadar kas yaptiktan sonra tika basa yemezsen erimeye baslarsin... cünkü büyük kaslar daha cok enerji yakar. ronnie coleman 2 tencere makarna yiyormus... hadi ne duruyorsun??? sende ye :) ile olmaz. adamlar dünyanin ilacini aliyor. vücut inanilmaz bi sekilde degisime ugruyor. mecburen yiyecekler. profesyonel vücutcu ile kendini bir tutma cünkü onlarin yaktigi enerjinin yarisini bile yakmiyorsun antreman yaparken. onun icin abartmadan ye... azar azar. saygilar.

3. Bahadir

Bahadir Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı
    Yer:
    İstanbul
    Karbonhidrah(Kh) alımı tam bir bıçak sırtı gibidir. Fazlası yağ olarak depolanır. Azı performansını düşürür.
    Yağlarını yakabilmen içinde Kh a ihtiyacın var.
    Sonra Kh en çabuk enerji olarak kullanıldığından, Kh alımından çok yağ alımını dikkate almalısın.
    Çünkü yağın enerji olarak kullanılması Kh a göre çok daha uzun bir işlem gerektiriyor.
    Tükettiğin yiyeceklerin bir çoğu,özellikle endüstriyel olarak hazırlanmış yiyeceklerin yağ oranı yüksektir.
    Bundan dolayı Kh ağırlıklı beslenip yağı gerektiği kadar almak v.g. ile uğraşanlar için çok daha iyidir.
    Protein için zaten söylenecek bişey yok, v.g. ile uğraşanların en çok buna önem vermesi gerekir.
    Bunu kendinin ayarlaması çok daha başarılı olur. Eğer antreman sırasında, isteksizlik başlıyorsa bir miktar Kh miktarını artır.

Sağlıcakla kalın...

4. ARWENPOWER

ARWENPOWER Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Fitness ve Aerobic antrenör
    Yer:
    avrupa
    Ögünlerimiz %60 doyumda olmali. %100 olarak tika basa doyuma ulasirsak vücudumuz hepsini eritemedigi icin göbek cikacak. Ögünleri %60 doyumla 5-6 ögüne bölersek hic sorun kalmaz.

Karbonhidratlardan kompleks karbonhidratlar faydali ve saglikli. Sekerli icecekler yada tatlilardan gelecek karbonhidratlar insulini delirtiyor ve sonra yaglanmaya yönlendiriyor. herhalde bunu kimse istemez öyle degilmi?

Bence söyle yapin arkadaslar,
    2 hafta düzgün diyet yapin ve 2 hafta sonra kendinizi ödülendirin ve yemediginiz tatli yada yasak gidalari tüketin. Ama yasiriya kacmayin tabiki. Yoksa 2 haftalik diyetin de bir anlami kalmaz :D

5. Atlas

Atlas Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Günlük kullandığından fazla kalori alımı kilo yapar. Bunu yağ ile de yapabilirsin, karbonhidratla da yapabilirsin, proteinle bile yaparsın (zor olur ama olur). Vücudumuzun iki önemli enerji kaynağı karbonhidrat ve yağlardır. Proteinden kısamayacağına göre ikisinden birini kısmak durumundasın. Genelde yağ kısılır, ben yüksek doymamış yağlı az karbonhidratlı diyet yaparım. Seçimin ne olursa olsun üç kaynağı da bir miktar da olsa almalısın. Şeker tipi şeyler boş kaloridir uzak dur. Ne tip besinler seçeceğin beslenme bölümü başlılarında mevcut.

6. gokhanalpan

gokhanalpan Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    definasyon nasıl yapılır

Sayfayı Paylaş