Nasıl başlayacağımı bimiyorum:(

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve burcuburcu tarafından 28 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. burcuburcu

burcuburcu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    30 yaşında iki çocuk annesiyim.Boyum 1.72 kilom 61.Kocaman bir göbeğim incecik bacaklarım var.vücudumun yağ oranı %26.Daha önce step ve aerobic yaptım ama sonuç alamıyorum.(diyetle beraber). Metabolizmam ağır çalışıyor.Bu da beni oldukça zorluyor.Bende sabır var:) Lütfen siz de bana uygun olabilecek egzersiz ve beslenme programında yardımcı olur musunuz? Aslında en çok istediğim şey görülebilir kaslara sahip olmak,fit olmak.Ne olur yardımcı olun bana.

2. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    öncelikle bu iş kolay bişey değil =) öle pat diye olmaz sabırlıymışsınız bu güzel =) gelelim nasıl yapıcagınıza bayramdan sonra gidin bi spor salonuna fitness olarak kayıt yaptırın . zaten hocanız sizin ilk önce cardio ya alıcaktır yağları yakmak icin . kardio dan sonra ağırlık çalışmaya başlarsınız . bu enerji harcatır kilo vermenizi kas kütlenizi artırmanızı sağlar . belirli bir miktar uyguladıktan sonra göbek kaybolur bacaklar kollar kalınlaşır omuz ve biceps ler genişler . kaslar belirgin hale gelir . spor salonuna gidemiycekseniz sizin için bir ev programı hazırlayabilirim ? ha bide unutmadan düzenli çalışıp düzenli uyuyp düzenli besleniceksin . beslenmeye dikkat etmezsen herşey boşa gider ...

3. burcuburcu

burcuburcu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    İlginize teşekkürler.Öncelikle bulunduğum yer şehire çok uzak ama sitemizde bir spor salonu var.Ancak aletler berbat.Daha önce jimnastik yaptığım için bacaklarım ince,yüzdüğüm için omuzlarım geniş.Haklısınız önce kardiyo ile ve uygun diyetle(??) şu yağlardan bir kurtulayım.Yağlardan kurtulmak kolay oluyor da sıkılaşmak,fit olmak orada takılıyorum işte.Kas kütlemi artırmak için ne yapacağımı nasıl besleneceğimi veya hangi supplementleri kullanacağımı bilemiyorum.ağırlık ne kadar setler ne kadar.
    Tabiiki çok memnun olurum yardımcı olursanız.Zaten yana yakıla yardım aradığım için açtım bu konuyu.Bu arada polen işi gerçekten süper fikir.Paylaşımınız için sağolun.Bende başlasam sakıncası olur mu ??

4. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    polen konusunda kimse için bi engel yok =) faydaları ortada . daha önce spor ve yüzme yapmanız güzel . uygun diyet olayı ise gramı gramına yapılan bir diyet görmedim ben =) herkezin zaafları vardır bu yüzden öyle çok ayrıntılı bir diyet programı vermiyorum size . ekmek,tuz,şeker,yağ dan uzak durun yeterli =) yağlardan bu şekidle kurutlursun . sıkılaşmak fit olmak meselesine gelince evine 2 tane 5 kglık dumbell al . haftada 3 gün çalışmanı istiycem . çünkü 1 gün çalışıp 1 gün dinlenmen gerek kasların çalışmada zorlar dinlenirken yeniler ve güçlenir o yüzden dinlenme çok önemli . ilk gün bu programı çalışmanı istiyorum. programdaki düz bir yere yatarak yapılan hareketler var bunun için 5-6 tane tabureyi yanyana dizip üstüne yatıp yapabilirsin =) . 1. gün hareketlerini 3x8 olarak başla . yani 3 set 8 tekrar . 8 defa yapıp 45 sn dinlenip 2. sete geciceksin . 45 sn den uzun olmasın set araların . çarşamba günü dinlen . perşembe günü ise bu programı 4x8 olarak yap . ilk verdigim link de 2. gün göğüs var onu da cumartesi yapmanı istiyorum . aynı şekilde 3x8 olarak yapabilirsin . eğer barbell ve bar alabilirsen çok daha iyi olur . bacak kasları ilk günler yorar adım atarken fln kasların yanar ama 3-4 gün e geçer . supplement konusuna gelirsek bence hiç gerek yok . hem %100 doğal değiller ve ilk aylarda vücut gerekli enerjiyi karşılayabiliyor . polen i sürekli kullanabilirsin o problem değil . bunların yerine vakit ayırabilirsen güzel bir salonda 10 kilo ağırlıkla aletlere başlamanı öneririm . tabiki kadınlar ın vakit problemi çok yoğunlar =) evde verdigim program da kısa süre içinde etkisini göstericektir . birde çekebildiğiniz kadar mekik çekin . yan ,destekli ,tam,yarım nasıl kolayınıza geliyosa mekik karın kasları için mükemmel bi hareket =) göğüslerinde sarkma vardır diye tahmin ediyorum %26 çok bir yağ oranı ve göğüsler de de fazla miktar da yağ var . eğer sarkma varsa yağlardı eritek sarkmadan da kurtulursun =)sitenizde spor salonunda koşu bandı biraz iyiyse uygun ritim i bulup (kalbiniz in en az 120 defa atması gerek) kardiyo yapmanızı öneririm 10 dk . daha sonra ağırlıklara geçebilirsiniz . vücut ısınmış olur ısınma hareketlerini de ihman etmeyin =) sakatlanmanın önüne geçmiş olursunuz . ağırlıkları kaldırarak da enerji harcarsınız buda kilo vermenizi sağlar . bu yüzden çok zorlamayın kendinizi ben ilk başladığım gün o heyecanla çok zorlamışım ama farkında değildim . 1.30 saat bitince vücudumda hiçbirşey yoktu bende hocama dedim hocam ben bu şekilde yorulmadan nasıl gelişicem diye yarın görürüm ben seni demişti =) hakikaten de ertesi gün çay içemiyordum kaslarım taş gibiydi heryerim ağrıyordu =) sizde bu duruma düşmeyin zamanla gelişicek vücudunuz .

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:51 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:50 ----------

kalcanı güçlendirmek istersen de bunu yap

Son düzenleme: 29 Ağustos 2010
  5. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    birde vücudunu görmeden program yaptım mümkünse resimleride eklersen daha yararlı şeyler söyleyebilirim ...

6. burcuburcu

burcuburcu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Teşekkür ederim tekrar.Hemen başlıyorum.Zaten 1 aydır hergün evde cd ile plates çalışıyorum.Bu çalışmaya da derhal başlayacağım.Ne kadar süre ile devam etmeliyim,bir de ne zaman cardio çalışsam inanılmaz acıkıyorum.Saydıklarınız dışındaki besinlerden istediğim kadar yiyebiliyor muyum? Sonuçta abartılı bir kilo sorunum yok abartlı yağ sorunum var:) Protein destekli beslenme yağ yakımını azaltmaz sanırım, hem kas yıkımının azalmasına da faydası ollur diye okudum.Yanılıyor muyum?Supplement kullanımı da 2 ay süre ile önerilmiyor.Siz ne düşünüyorsunuz.
    Göğüslere gelince,sarkma yok.Zaten o bölgeden yukarısı iyi.Bildiğiniz erkek yağlanması benimki:)Belirgin bir simit çevresi bile yok,öne doğru göbek.Basen yok,Kalçalar da o yağlanmaya göre fena değil.Üstelik sadece karın bölgemde selülit var o da hafif renk değişimi şeklinde.
    Fotoğraf nasıl eklendiğini öğrenince yollarım:))

7. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    ekmek tuz şeker yok dediysek gidip de patates kızartması fln yemek yok =) haşlanmış patates olabilir bol bol makarna yada pilav ,beyaz et tüketin . karnınızı yemekle doyurmanızda bir sakınca yok =) çalışıcağınız her gün kardiyo ile başlayın aç olarak idman yapmanızı istiyorum . idmandan çıkınca yemeği yiyip dinlenirsiniz. supplement i polen kullancaksan gerek görmüyorum ama polen kullanmycaksan ve bi bayan olduğun için çok yüklenmiyceginden ilk 5 ay supplement kullanma bana kalırsa . sarkma olmaması iyi . kardiyo ile yağları yakıp veridigim programı uygular belirli bir süre içinde istediğiniz sonucu almazsanız istediğinizi diyip yapabilirsiniz =) evet ağırlıklı protein beslenin mümkün olduğunca çok su için .. =)

8. BLACKFLASH

BLACKFLASH Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    asker
    Yer:
    Türkiye
    Bütün mesele diyettir. Antrenmanlara fazla yüklenmeye gerek yok. Proteinler karbonhidrat ve yağları dengelemek ve zamanlamalı tüketmek gerekiyor. Mesela yemek veya öğünde meyve tüketilmez. Akşam vakti karbonhidrat alınmaz. Şekerler kesilir. Tuz azaltılır-baharatlar çoğaltılır. Çok uyumaktan kaçınılır. Böylece kilo vermek kolaylaşır.

9. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    çok uyumaktan kaçınılır diye birşey yok . arnold un kitabını al ve oku günde en az 12 saat uyunması gerektiginin altını çiziyor . birde bütün mesele diyet değildir diyet önemlidir ama çalışma tarzı şekli setleri gibi konular dururken en önemlisi olamaz. . yanlış bilgilendirmeyelim lütfen

10. wolfmen

wolfmen Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    MERSİN
    12 saat uyu diyen arnorld mu? kilo vermek icin? eger o bile söylese ne alakası var derim kilo vermek icin metabolizma hızlındırılmalı eger siz günün 12 saatini uyursanız o yavas metabolizma ile biraz zor kilo verirsiniz..

11. selunlu

selunlu Yeni Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    12 Saat Uyu diyen Arnoldun Beklentileriyle Bayanın Beklentileri Aynımı Merak Ettim ? Sanırım Ms.Olimpia Olmayı planlamıyordur.Birilerinin Yaptığı programı okuyup Çok alakasız diğer bir insana program vermek bana kalırsa yanlış en büyüğüdür. Günün yarısını uyuyan bedenin, Yapacağı diyet kombinasyonu Vücut kütlesini büyütmeye yönelik olur. Eğerki kişinin amacı yağ yakımı ise metobolizmayı hareket halinde tutmalı ve tembelliğe alıştırmamalıdır. Tıbben Sağlıklı Bir insanın Günlük uyuması gereken Minimum süre 6 Saatken İdeal Süre 8 Saattir. 9 saat üzeri uyuyan 30 yaş üzeri insanlarda kalp yetmezliği riskinin arttığı söylenmekteyken insanlara 12 saat uyuyun diyen babam olsa başka bir insana tavsiye etmezdim.

12. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    ben zaten 12 saat uyusun diye birşey demiyorum . arnold kendi bu şekilde yapıyormuş ama hangimiz 7 yaşında başladık da senelerdir onun kadar ağır çalışıyoruz ? bize 7 saat yeterli oluyo zaten anlatmak istediğim de metabolizmayı hızlandırması gerektiği . bunun içinde evde oturup tw izlemek olmaz .sabah akşam koşu yapılması mümkünse yüzülmesi gibi şeyler metabolizma hızı artırır . zaten kas kütlesi çok olmadığı icin yıkımı da engellemek gerek o yüzden protein e de dikkat etmesi gerekli

13. burcuburcu

burcuburcu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşlar,diyetlerle sorunum yok.Zaten vücudumdaki kasları diyetle yok ettim ben(!!!) Sadece mekik çekip koşuyordum,az yiyordum.Göbek eskisine nazaran iyi olmuştu ama yine de üzerinde az da olsa yağlı bir bölge ve oturduğumda sarkık bir görüntü veriyordu.Hatta bu bir yıl süren çabam boyunca l-carnitine kullandım.Şimdi okuyunca düzenli disiplinli bir yol tutmadan nafile çalışıldığını anlıyorum.Benim bir sorunum da dinlenme.Geceleri neredeyse hiç uyumuyorum.Günde max. 6 saat ancak.
    Geçen seneye kadar bir hormon tedavisi görüyordum.Bu metabolizma düzensizliğim oradan kalma.Bunu canlandırmaya çalışıyorum.varis selülit kilo ne ararsanız bir anda beni buldu.53 kilodan 3 hafta içinde 61 kiloya bir ay sonrada 69 a çıktım.
    zaman alacağını biliyorum,şimdi protein ağırlıklı bir diyet ve hafiften zora giden egzersizlerle 2-3 ay geçireyim bakalım .Sonra gider bir daha ölçüm yaptırırım.Ona göre daha ağır ve farklı bir programa başlarım belki.Tabi ki yardımlarınızla:)

14. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    yardımcı oluruz tabiki de her bünyeye göre farklılık gösteriyo .. öncelikle metabolizma hızınızı artırmanız gerekli . benim vücudum 1 sene öncesine kadar metabolizma çok yavaştı yemedigim halde kilo alıyordum sürekli hareket ettim 1 sene boyunca şimdi afedersiniz ama hayvan gibi yiyorum genede 10 gram almıyorum . metabolizma hızını birkere artırmayı başarırsanız o hızı koruyabilirsiniz . hatta vücudumu görenler şaşırıyo =) karnımı çok az çektigimde tüm kaburgalarım sayılıyo iman kemiği dedikleri kemik sürekli gözüküyo zaten :) 2 senedir 1 gram almadan full boya verince bu hale geldim . inş sizinde metabolizmanızı düzene sokucaz ... =)

burcuburcu bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş