Nargile Hakkinda

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Despo tarafından 6 Mayıs 2006 başlatılmıştır.

NARGİLE SİGARADAN NE KADAR FARKLIDIR

1. AYNI

80,0%
  2. DAHA AZ TEHLİKELİ

3,8%
  3. HİÇ RİSKİ YOK

1,1%
  4. SİGARADAN ÇOK TEHLİKELİ

15,2%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 65 üye.
  1. loveofbody

loveofbody Yeni Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    bizler sporcuyuz arkadaş....sporumuza zarar veren zevklerden uzak durmak bu sporun iradesini gösterir....okadar emek veriyoruz vücudumuzun dış görünüşüne peki ya iç organlar ??? sağlık için yapıyorsak ikisi bir arada gitmez....bunları yapan bana göre gerçek bir sporcu değildir....saygılar kolay gelsin

2. Mora666

Mora666 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Sigarayı 8 ay oldu bırakalı.(iyikide bırakmışım) amaG eçen abimle tophane ye gittik ee tabi nargile söylendi . sadece Bir fırt çektim .Ben Sigaradan bir farkının olmadığını düşünüyorum.

3. Madness

Madness Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Sigaradan nefret ederim.Dumanı burnuma geldiği vakit kaçarım o ortamdan..
    Ama nargileyi severim aşırı da içmem 2 veya 3 ayda bir.Seyrek aralıklarla içmek birşey yapmaz herhalde.

4. alican476

alican476 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    koşu yaparken gerçekten yaşiyarak gördügüm edindigim bir deneyimdi.Koşu süremi aşırı düşürüp beni zorluyordu

5. oniks41

oniks41 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    nargilenin içimi kolaydır,aromalı olduğu için sigara kadar iğrenç değildir ama üst solunum yollarını ciddi anlamda tahriş ediyor.Bu gördüğümüz en basit şey.Ve dikkat ettim nargile içtikten sonraki günlerde ciddi anlamda afedersiniz ama balgam çıkışı oluyor bende.Demekki ciğerlere o kadar atık madde gidiyor ki vücudumuz böyle bir tepki veriyor.2 ayda 1 içiyorum.O da böyle arkadaşlarla bir araya geldiğimizde,çok nadirdir yani.

Kısacası uzak durulmalı.İlla içilecekse ayda en fazla 1 kere olmalı diye düşünüyorum

6. UfukArda

UfukArda Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Her türlü dumanlı ürünlerden ve alkolden uzak duruyorum hiç içmesem aklıma gelmez :)

7. 55koro55

55koro55 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    38
    Bir nargile çekmek bir paket sigaraya bedel diye duymuştum.Seni karamsarlığa sokmak istemem eğer nargile veya sigara içmek istemiyorsanız bakmayın bile onun yerine güzel bi kahve için, yerini tutar.Eğer yinede kararlıysan içmeye iç, kendi mutluluğundan daha iyi değildir hiç bişey, ama yinede bırakmayı dene veya azalt.

8. CaglarYildiz

CaglarYildiz Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    spora başlamadan once haftada iki üc kez icerdim spora başladıktan sonra azalttım haala arasıra icerim icimi keyifli gelio ama zararlarınıda bilmek gerek bırakmak en mantıklısı

9. as55

as55 Üye

Beğenileri:
    240
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Samsun
    arkadaşlar nargilenin sigaradan daha zararlı olduğu bir gerçek. sonuçta siz o dumanı sudan falan çekmiyorsunuz. o közler oraya yeşilliğine konmuyor yani (bir zamanlar ben de ne zararı olacak diyordum :) ). bence nargile ve sigaranın yerine bir espresso ya da türk kahvesi için ciğerlerinizi yormayın. ya da en azından nargile içmeyin. sigara ve nargilenin etkilerini koşu bandına çıktığınızda daha iyi anlıyorsunuz bizzat denedim ve gördüm.

10. CaglarYildiz

CaglarYildiz Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    bende spora başladığımdan beri azaltmaya çalışıyorum ara sıra içmekle azaltıp daha sonra tamamen bırakcam sonuçta zararlı koşu bandınıda etkileyecegini düşünüyorum

11. StrongToMan

StrongToMan Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    ankara
    bir yerde okumuştum kapalı mekanda 30 nargile aynı anda açmışlar 28 kişi Fenalaşmış.

12. wallace

wallace Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    nargile severim evimde de var ama sigara varken doyurmuyor adamı. daha da zararlı zaten seyrek içmekte fayda var.

13. YesiLZeytin

YesiLZeytin Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Nargile kafeler kapatılacakmış diye bir haber okudum geçenlerde, yani sigaraya uygulanan muamelenin aynısı nargileye de uygulanacakmış yakın zamanda.

14. CaglarYildiz

CaglarYildiz Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    evet bende geçen gün tv de görmüştüm nargile cafelerede yasaklar geliyormuş örneğin nargile yazamayacaklar artık cafe ismi olarak sigarada olduğu gibi iç mekanlarda nargile içilemeyecek aslında bir bakıma iyi oldu bende eskiden çok nargile içerdim şimdi spor sayesinde azalttım bu şekilde iyice azaltmış olurum :D

15. tigerrr

tigerrr Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2. Üniversitesini okuyor
    Benim bildiğim nargile sigaradan daha zararlı fakat vucuttan atması sigaraya göre kat kat önde.

16. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0

çok daha çabuk mu atıyoruz?

eger öyle ise;
    nedeni nedir?

teşekkürler..:)

17. Powertattoo

Powertattoo Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body Art
    Yer:
    Ayvalık
    Çok ta içmek isterseniz kavunlu tercih edin ben çok zaman içtim hala evde 3 tane büyük nargile var ve tütünler kömürler de dahil :) ama 1-2 aydır yüzüne bakmıyorum canım istemiyor . Fakat ondan daha kötü olan sigarayı kullanıyorum :'(

18. deist190

deist190 Yeni Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Havalimanı
    Yer:
    Ankara
    Kapalı alanlara nargile yasağı gelecek yakında. Nargile de sigara da aynı ölçüde zararlıdır birbirimizi kandırmaya gerek yok! Ben bir sigara içen olarak bunu söylerim. İkisi de zararlı hatta nargi. çok daha zararlı... iki üç defa ard arda çekince nargileyi baş döndürüyor, anlayın işte nasıl bir reaksiyona neden olduğunu. Sigara da benzer şekilde yorgunlaştırıyor insanı. Sigara içen bireyler ertesi gün hep kronik yorgun olur inkar edilemez birşeydir bu dediğim de...

19. kalkan333

kalkan333 Yeni Üye

Beğenileri:
    412
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Bodyforumtr
    Bunlar a ne gerek varya nargilede sigarada aynı epsi ömrü kısaltıyo adam diyo yok protein tozu zararlı yok steroid zararlı anasını adam günde 5 paket sigara içiyo bu nasıl iş ben anlamadım. Böyle öleceğine kaslı öl daha iyi

eludem ve GencGrafiker bunu beğendi.
  20. selim4141

selim4141 Üye

Beğenileri:
    720
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Free
    Yer:
    Cehennemin dibi
    Haftada en az 4-5 kere içiyorum , kavunlunun müptelasıyım , soğuk çikolata ile muhteşem gidiyor :)

Sayfayı Paylaş