Naparsam yapıyım kas yapamıyorum(lütfen yardım)

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve burak1905 tarafından 20 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. burak1905

burak1905 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    merhaba arkadaşlar ben burak 21 yaşındayım 1.82 boy ve 80kiloyken spora başladım.suan spora başlayalı 5ay oldu 76 kiloya düştüm.zayıf ve yağlı(göbekli) birisiyim bel çevrem 96cm.spora başladığımdan beri fast food abuur cubur ve tatlı hiç yemiyorum şekeri komple bıraktım.sabah kalkıyorum protein tozu içiyorum, sonra 4yumurta beyazı yiyorum antrenmandan önce yarım yağlı sütle yulaf yiyorum.antrenmana gidiyorum.antrenmandan sonra 250 gr filan tavuk göğüsü kanat filan yiyiroum her gün rutin böyle.haftada 5gün spora gidiyorum(hergün 1 bölge çalışıyorum.). spora basladığımda kolum 33 cmdi,5ayda 34 cm oldu arkadaşlar. bu kadar boğazımdan kesiyorum tüm hayatım protein oldu vücudum aynı zayıflıkta hiç gelişemedim hiç toparlanmadı vücudum başladığımla aynı. göğüsümde zaten baya bi yağ var tişört giyemiyorum hoca jinekomasti cok büyük ihtimal dedi.arkadaslar bi yardımcı olun benim sorunum ne.bu kadar cabaya sonuc niye 0 cok kötü moralim bozuldu.testesteron seviyemmi düşük,nedir anlamadım gitti :SS

Son düzenleme: 20 Eylül 2013
  2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Vücut yağ oranını azaltmaya çalış , hergün 1 bölge programını 1,5 ay sürdürdükten sonra günde 2 bölge girebileceğin bir program ile ilerle.Pes etmezsen çabalarını alırsın.Kol ilk ölçüm 33 5. ay ölçüm 34 diyorsun ama yağ yakımıda yaptıysan kolun 1. aya göre daha define bir şekilde olabilir.1. ay vücut yağ oranını ölçtürdüysen 5. ay da ölçtürdüysen oranları verirsen daha iyi sonuçlarını yorumlayabiliriz.Jinekomasti hakkında pek bir bilgim yok ama yani 1.82boya göre 76 kglik birinin nasıl oluyor jinekomasti yani hep aşırı kilolularda oluyor diye biliyordumda.1.82 boya göre 76 kg ideal gibi.Farklı antremanlar dene , hedefe ulaşman için kasları antreman stilleriyle şaşırtmayı dene.

3. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    testestorunu ölçtür. bir sakal durumun nedir? yağlanma göbekte mi basenlerde mi?
    bizim salonda biri var, adam hayatı boyunca traş olmamış askerde bile. basenden yağlanıyor. 5 yıldır salona geliyor evet 5 yıl ve en ufak gelişim yok. kollar 30 civarı. 1 tane barfiks çekemiyor 1 tane dips çekemiyor. hiç denemiyor bile. 3 kilolar ile dambıll bench press yapıyor barla bench press.
    ama adam hiç hırslı değil hayatından memnun. hiç sinirlenmiyor sürekli relax. niye hiç gelişmiyorsun diyorum boşver abi yaa takıl diyor. bence testo eksikliği var.

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Bu yazdıklarında vücudunun gelişmesini sağlayacak bir şey yok. Proteini anlatıyorsun ama günlük kaç kalori alıyorsun? 182 boy 76 kiloda kas yapabilmek için günlük 3500 kalori civarı yemen lazım, bunu yapıyor musun? Hala kilo vermeye devam mı ediyorsun yoksa bulka girdin mi? Başlangıçta belin kaçtı da 96'ya düştü? Vermen gereken bilgiler bunlar, önce bunları anlayalım.

5. burak1905

burak1905 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    sakalım cokda olmasa var.inanılmaz hırslı başladım proteinsiz bişey yemiyorum.inanılmaz kararlıydım ama 1 cm büyüdğünü görünce inanılmaz soğudum cok özen gösterdim.testo eksikliği olabilir yarın gitcem hastaneye ölçtürmeye.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:15 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:13 ----------

baslangıcta belim 97di suan 96.günlük kac kalori alıyorum bilmiyorumda tahminen 1700 filan alıyorumdur.sadece antrenmandan sonra 2gün kardiyo yapıyorum 30dk bisiklet.

6. StTronger

StTronger Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bence de günlük iyi bir protein değeri sağlamış olsanız da vücudunuza göre günlük 3000 kalorinin altında alımınız varsa gelişmeniz düşük olur tecrübeyle sabittir ama karar sizin ya biraz yağ yakıp başlayacaksınız ya da direk kaloriyi karbonhidrat ve sağlık yağlarla birlikte arttırıp sağlam bir bulk sezonu geçirip hacimli olacaksınız.

Sayfayı Paylaş