Nöbet usulü çalışıp evde egzersiz yapmak.

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve clawless tarafından 4 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. clawless

clawless Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar, iki aydır işim dolayısıyla geceleri çalışıp gündüzleri uyuyorum, uzunca bir süre (bir yıl kadar) de gece çalışmaya devam edeceğim.

Gece vardiyasına geçmeden önce hastanemizin diyetisyeni bana bir program ayarlamıştı, "kibrit kutusu kadar peynir" mantığından ziyade sağlıklı beslenme, neyi neye tercih edeceğim, ara öğünler vb konular üzerinde durmuştuk, yağ yakımım egzersiz yapmadığımdan dolayı biraz yavaştı ama istediğim kiloya yaklaşmıştım kilo almıyor veya abur cubur krizine girmiyordum, çalışma düzenim ve haliyle yaşam düzenim değişince yediklerime dikkat edememeye, gece personelin az olmasından ve yetişememekten akşam yemeklerini vs kaçırmaya başladım haliyle geri kilolarımı aldım :D Ah o nöbetlerde yemek kaçırıldı diye paket paket cipsler mi yenmedi, dandik kurabiyeler mi bitirilmedi, hastanenin altındaki tatlıcı ile büfe mi sömürülmedi.. hyper_

Şimdi hastane yemeklerinin ve finansal durumumun el verdiği sürece tekrar sağlıklı beslenmeye başladım, ancak yanında evde olduğum sürelerde egzersiz de yapmak istiyorum.

Beslenmem dediğim gibi klasik beslenme tarzı, normal ekmek yerine çavdar veya bol tahıllı ekmek, kahvaltı atlanmıyor, ara öğünler atlanmıyor, evde veya dışarıda yenilecekse ızgara tercih ediliyor, yoğurt ve salata eksik edilmiyor. Kahve çay hiç tüketen biri değilim sevmem, onun yerine taze sebze sularına hastayım :D Bu beslenme şekliyle 70 kiloya kadar inmiştim ve uzun süre de korumuştum (ocaktan beri işte). kafa_

Hastanenin, acil durumların çok yaşandığı bir bölümünde çalışmamdan dolayı kaslanmak da istiyorum, hem kalp masajı vs. durumlarda güç açısından erkek çalışanlar kadar avantajlı olmak için hem de kabul edelim bayanda kas güzeldir :p

Ancak spor konusunda hiç bir bilgim yok! duh Evde nereden geldiğini hiçbir şekilde bilmediğim tamamen ilkel, elektriksiz eğimsiz bilmemnesiz bir bisikletimsi var, kapı barfiksi var, gene nereden geldiğini bilmediğim iki tane ufak dumbbell vardı bir yerlerde, alet temini benim için fazla sıkıntı olmaz, önerilerinize kesinlikle açığım. (Nolur koşu bandı demeyin, hiç sevmiyorum bir kaç kere efor testine girdiğimden dolayı :D)

Boyum 170, kilom 80.

Güzel bir sohbet başlığı olması dileğiyle :D

2. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    youtube kanalarinda evde fitness videolar onlari takip et. Barfiks demirin olmasi avantaj.
    Cardio+Agirlik idmani+Beslenme üclüsü ile basarabilirsin

3. sterek

sterek Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  4. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    P90x programını deneyebilirsiniz veya street workout olarak ilerleyebilirsiniz.Beslenmeyi ayarladığınıza göre , düzenli antreman ile ilerlemeniz yararlı olucak , akşam yemeği veya öğle yemeği 1,5 saat sonrası ayarlarsanız güzel bir idman yararlı olucaktır bunu p90x i araştırarak hazır bulabilirsiniz.Veya dumbell ile uygulayabileceğiniz program var sitemizde ve barfiksle ama o pek fazla gelişim vaad etsede 1-2 ay sürer , bu yüzden daha çok fitness programları tarzı öneririm veya benim uyguladığım şınav-barfiks ve dipsten oluşan 5 hareketli bir program var ama street workout beginner programı isterseniz onu önerebilirim.Seçenek çok amaç önemli , street workout kendi ağırlığınızla yaptığınız için güç artışı biraz daha fazla olucaktır , p90x iyi bir görünüm için süper bir programdır , bb ile ilerlemek salonsuz biraz zor olur.Ama kilo vermekte isteniliyorsa cardio kesinlikle olmalıdır ama bu illa koşarak koşu bandında olucak diye birşey yoktur bunu örneğim p90xin plyometric cardio tarzıyla yapılabilir evde yorucu egzersizler biraz zıplamaya dayalı gibi gibi...Ama düzenli çalışarak zaman içinde verim alıcağınıza inanıyorum.

5. clawless

clawless Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevaplar için teşekkürler! İki gün üst üste nöbet tuttuğum için cevap yazamadım kusura bakmayın :D

Evet youtube da araştırmaya başladıkça güzel workout videoları buluyorum, çoğu hastanede hastalarım stabilken odamda bile yapabileceğim videolar ancak ben bunların hangi zamanlarda yapılacağını tam olarak bilmiyorum.

Youtube'da rastgele videolar arasında gezinirken gym ball lar da çok eğlenceli göründü gözüme, böyle kocaman toplar kayıyo falan :D blogilates i görmem tuz biber oldu. Ekipman sipariş ettim bile.

örneğin; https://www.youtube.com/watch?v=XAlkTNY2ARQ

bu videodaki workout u nöbetteyken kardiyo ekipmanı bulamayacağım için tek başına uygulayacağım.

Ama evdeyken ne yapmam lazım, yani, önce workout, ardından bisiklet ile cardio, ardından pilates? Gibi mi?

Bir de tabi youtube da yüzlerce workout videosu var, tek bir videoya bağlı kalmak iyi olmaz sanırım, bana her hafta farklı bir video yu kaynak olarak kullanmak mantıklı geldi, doğru mudur?

sir arawn evet egzersiz videolarının çoğu zıplamalı hoplamalı :D

Sayfayı Paylaş