my transformation!

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve muhlih tarafından 3 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. muhlih

muhlih Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar,
    ben tam 3 yıl önce 18 yaşında 180 boy 117 kiloluk bir insan evladıydım.
    Kendi çabalarım sonucu yüzme ve koşularla birlikte 73 e kadar düştüm. bu sene ekimden itibaren ciddi disiplinli body yapmaya başladım, artık yavaş yavaş vucudumu tanımaya ve kendi programımı oluşturmaya başladım.

En başta haftada 5 gün her gün tek bölge 6-7 hareket yapıyordum, kardiyoyu ve yüzmeyi tamamen bıraktım kışı böyle kapattım. 1 kiloluk animal whey ve universal amino 3500 devirdim. fakat biraz abur cubur disiplinimdende şaştım ve şuanda 82-3 kiloya kadar çıktım ve tabikide moral bozucu derecede yağlandımda fakat gözle görülür şekilde kas artışıda oldu. yanlız şubat ayında beklenmedik 1 ameliyat geçirdiğim için 1 ay maalesef patlama ayımda ara vermek zorunda kaldım

Marttan beri, haftada 4 gün günde 2 hareket şeklinde çalışmaya başladım kardiyoyu 2 gün yalandan yapıyo gibiyim. unviersal whey ve amino kullanıyorum, animal pak a başlamayı düşünüyorum

fakat ben hala chest press 20 kilo, bench max 60 -70 kilo, barbell curl max 25-30 kilo squat 20-30 kilo yapabiliyorum ve moralim inanılmaz bozuluyor. Aksatmadan seve seve salona gidiyorum hem mental hemde bedenen kendimi resmen adıyorum beslenmeme dikkat ediyorum okadar dergi site takip ediyorum disiplinli bir şekilde çalışıyorum ama bir türlü patlatamadım geçen yaz amerikan futbolu kampına katıldım beni yediler. bu yaz tekrar katılmak istiyorum fakat böle giderse yeltenmicem. Hocalardan ve deneyimli arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

2. faroz19

faroz19 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bursa
    Sadece şunu sormak istiyorum yüzmeyi neden bıraktın bence en iyi spor yüzme ben yazın yüzmeyi planlıyorum yani vücudun sağlığı ve gelişimi açısından en sağlıklı spor yüzme vücut geliştirmeyle aynı anda yapmayı planlıyorum ama bakalım.Sende böyle yapabilirsin yüzmeyi asla bırakma.

Son düzenleme: 3 Mayıs 2010
  3. muhlih

muhlih Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bütün kilolarımı yüzme sayesinde verdim zaten orta okulda yüzücüydüm bıraktıktan sonra lisede son 2 senemde çok kilo aldım. fakat ben üni ögrencisiyim ve bu tip şeyleri kendi harçlıklarımla finanse ediyorum havuz üyeliğim bittikten sonra 2 tarafı birden finanse edemedim. güçlenmek için fitness salonunu tercih ettim elbette işe girer girmez bir spor klübüne üye olacağım ve hem body hem yüzmeyi bir arada götürücem sana kesinlikle katılıyorum thums:

4. faroz19

faroz19 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bursa
    Yüzmeyi başladıktan sonra kaç ay itibariyle vücudun şekillenmeye başladı yani sonuçta yüzmede bir nevi vücut geliştirme sporu sayılabilir bende başlıcam o yüzden soruyorum :)

5. muhlih

muhlih Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    abi yüzme biraz meşakatli spor, benim gözlemim yüzme fitnessdan farklı olarak daha uzun zamanda fakat daha kalıcı bir vucut yapısı kazandırıyor ama senin yapına yaşına ve disiplinine göre değişir. ben yüzme ve dogru beslenmeyle 5-6 ayda 117den 85 i falan gördüm fakat vucudun ciddi şekillenmesi haftada 5 gün 1 rer saatle birlikte 6-8 ayda ciddi farkedilir şekilde memnuniyete erişirsin derim ayrıca yağ oranın yüksekse çok ciddi düşürüsün ama dediğim gibi düzenli ve en önemlisi verimli yüzme disiplininden kopmamak lazım.

6. faroz19

faroz19 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bursa
    bende fazla yağ yok yaşım 20 yeni bastım 1.85.boy 82-83 kilo zayıflamak için değil sadece vücut gelişimi ve sağlık için gitmek istiyorum.şimdi haftada 5 gün bana fazla geldi ama sen zayıflamak için 5 gün gidiyordun heralde öylemi ? ben sadece vücut gelişimi için gitmek istiyorum zayıflamak için değil neyse konuyu aslında benim açmam lazımdı böyle karşılıklı konuşurduk :D özelden adresimi vereyim istersen msnden konuşuruz detayları ben sana sen bana yardımcı olursun

7. Malefice

Malefice Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    38
    Bunlar az mi sence? Barbell Bench press 70 de 8 tekrar cikartabiliyorsan gayet guzel, daha yeni baslamissin zaten. Chest press dedigini anlamadim makinayimi kast ettin?

Barbell curl 30 da gayet guzel.

Squat 30 az tabi ama saniyorum kasmiyorsun kendini, leg press de kac yapiyorsun?

8. muhlih

muhlih Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

70 kg max ım yani 2 tane kendim 1 tanede yardımlı falan yapıyorum bana sanki gelişimin az gibi geliyor ayrıca barbell curl 30 kilo bel vurarak yani anca 20 yle falan çatır çatır hakkını vererek 10 tane falan çıkıyor. leg press te 60-70 kg zorlanmadan yapıyorum geçen gün dalgasına arkadaş çıktı 88 kilo 3-4 tekrar kaldırdım daha yapsam yapardım.

9. Malefice

Malefice Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    38
    Agirlik arttirmanin en iyi yolu piramit seklinde calismaktir,

ornek,

4 set giriceksin, ilk set 12 rep 30 kilo, ikinci set 10 rep 35 kilo, ucuncu set 8 rep 40 kilo, 4 set 45 kilo maksimum yapabildigin kadar. Surekli 12 rep veya 10 rep yapacagin kiloyu girersen uzun surer kilolarin artmasi.

ilk seti ve ikinci seti yardimsiz yapabilecegin bir kiloda gir, 3 de en az 5 rep yardimsiz yapabil, 4 sette 6 rep den az olmamak kaydiyla 1-2 yardimsiz bas.

Sayfayı Paylaş