Muz ve patates

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve darknesssword tarafından 11 Ekim 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. darknesssword

darknesssword Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Aydın
    Gecenlerde annemle konusurken muz ve patatesı püre halıne getırılmıs halini kucukken cok yedıgımı soyledı.gecenlerde süt patetes haslaması ve muzu pure yaptım yedım tadi mükemmel oldu.sizce antrenmandan sonra yemek ıcın ıdeal bir séçim mi olur?

2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    hemen sonrasında vücut sıcak olduğu için katı gıda almak zordur ama devamında patates ve muz güzel olur..

3. safeo

safeo Üye

Beğenileri:
    211
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kocaeli
    Patates güzel bi karbonhirat ve potasyum kaynagı ve muzu anlatmaya gerek yok ztn all in 1 :D güzel olur aynen

4. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    Okuduğum bir kaynakta maalesef linki mevcut değil, patates çok yüksek oranda şeker içerdiğinden ve şeker seviyelerini ani oynattığından, diyetlerden tamamen çıkarılması gereken ve hiç yenmese de olacak besinlerden biri olarak gösterilmişti.

5. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    Bu tür karbonhidrat ağırlıklı besinleri antremandan hemen önceki öğünde yemeniz çok daha iyi olur...

6. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    antreman sonrasından bahsedildiği için patates gayet ideal bir yiyecek..bu dönemde glikojen depolarını hızlı yenilemek önemli..patates te glisemik indeksi kısmen yüksek besinlerden..

7. davutkerim86

davutkerim86 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    patates konusunu anlamış değilim. geçen günde dr.kubilay kanaltürk de patatesin mükemmel bir diyet besini olduğunu söyledi. glisemik indeksi düşük ve kan şekerini düzenlemek icin doğada ki en iyi besin olduğunu söyledi.mutlaka suda haşlanmış olarak(kabuklarıyla beraber) tüketilmesini söyledi.. kime inanıcaz bu konuda

8. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    Sevgili davutkerim86 ;

Öyle tv şarlatanlarını dinlemek yerine basit olarak Google de bakabilirsiniz g.i tablosuna 55 ve altı diyet için uygundur ,

Patates ise haşlanmış halde 60 kusur g.i e sahiptir

Saygılarımla , Danny Boy ...

9. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    ben aşırı diyet zamanlarımda ant öncesi patates tercih ederdim hep.1 tane.ve gayet iyi verim aldım.daha sonradan yulafa döndüm.

10. brhmcr

brhmcr Guest

Amaca gore idman oncesi ve sonrasi kullanilabilir. (definisyonda antreman oncesi alan sporculara rastladim o kadar yani)

11. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Antremandan önce veya sonra muz yemenin ne gibi faydaları var.
    öncemi sonramı yenmeli?

12. brhmcr

brhmcr Guest

Idmandan 1 - 1.5 saat once yersen enerji olarak idman da donecektir. Idmandan sonra yersen yavas yavas bosalan enerji depolarini dolduracaktir. Basit anlatimla.

Bulk yapiyorsan hem once hem sonra
    Define yapiyorsan pek muz sokmazsin hayatina,
    Cok yaglanmadan takiliyorum boyle arada diyosan ben olsam idman oncesi yerim id manda yakarim, idman sonrasi az miktar basit karbo ile glikojen depolarini doldururum.

13. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    antremandan sonra depoları doldurmak için şeker (üzüm suyu) not: yüksek glikoz içermeli bu yüzden üzüm suyu ve antreman sonrası besindede bol protein almak adına 3 tam 2 beyaz yumurtanın yanına haşlanmış bir patates aminoasit açısından gelişimde gözle görülür fark sağlar. muz GI sı yüksek bir meyve 84 GI sı. patates te ona keza 80 GI ya sahip normal şartlarda yağlanma yapar diyebileceğimiz besinler sen bide bunları kombine ediyorsun :) sadece antreman sonrası yenecekse olur ama bu kombinenin yanına yumurta yemeyi hangi mide kaldırır bilemem :D Zaten protein alman gerekli antreman sonrası öğünde e bunların yanına alternatif bi protein kaynağı bulmak zor. Gereksiz ama sen bilirsin. :)

Sayfayı Paylaş