Mutsusum ve nedeni yok

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve jan1 tarafından 8 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    merhaba arkadaşlar
    Öncelikle size kendimde olan sorunumu anlatcam. sorunum mutsuzluk.
    Sorun şu ki gerçekten nedeni yok.gerçekten anlıyamıyorum hayatta gerçekten çok güzel konuma sahipim.Allah a şükür saglıgım yerinde çok güzel fit vucudum var geniş ve komik arkadaş cevrem var. Şuna kadar istedim her kızla yakınlaştım. Hayatım yeterince eglenceli.hatta bugun okuldaki guzel hocanın telefonunu bile alıp kaynattım .ama genede mutsuzum.Hayata karşı baya zor noktalardan geçtim.maddi durumumuz yeterince iyi olmasına ragmen insaatta çimento bîle taşıdm.ama genede herşey için şùkredıyorum

2. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    mutsuz olsaydın 1-2 öneri verebilirdik ama mutsus ne demek bilmediğimiz için bi tavsiye veremiyoruz.

lütfen türkçeyi düzgün kullanalım...

muratcan.biceps bunu beğendi.
  3. flamel

flamel Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mühendis
    Eğlenceli ve sıkıntı olmadığını söylediğin bir hayatın olduğunu belirterek mutsuzum diyorsan bu bence monotonluğun vermiş olduğu süreci yaşıyorsun şu an.

Kendine yeni aktiviteler bulup ,eğlence alanını genişlet , zamanını değişik geçirmeye çalış. Yapmadığın şeyleri yap , hatta kitap oku , hiç ilgili olmadığın bir alandan bir roman oku..

jan1 bunu beğendi.
  4. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
  5. Kuzey07

Kuzey07 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Herşeyi elde edebildiğin için mutlu olamıyor olabilirsiz..Hayatta bir amacın olmalı.

muratcan.biceps ve jan1 bunu beğendi.
  6. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    kusura bakma ama yaşın daha 17 yani tam ergenlik dönemindesin sen de.çevremde bir sürü ergen var "xD,yhaa,canıms,mutsusuummm" tarzı aptalca kelimeleri kullanan seni de o segmentteki insanlardan sandım.telefondan girdiğin için o şekilde yazmışsın olabilir insanlık halidir.bu bahsettiğim gerizekalı insan topluluğuna dahil değilsin sanırım,ne mutlu sana :)

sorununa gelirsek aynı şeyleri ben de yaşıyorum.kendimize ait evimiz,arabamız,iş yerimiz hatta tam burjuvazi göstergesi olan dev ekran televizyonumuz bile var ama ben bi tavuk yumurta parası istediğim de para yok diyorlar.kendimize ait evimizde 3 klima 5 bilgisayar vardı.evimiz olmasına rağmen kirada yaşıyoruz.aynı tezatlıklar bende de var.tavsiye olarak almayabilirsin ama ben şu şekilde yaşıyorum.

melankoliyi karamsarlığı severim.odamı bordoya boyattım 1-2 güne jaluzim de gelecek.odamın kapısını kitleyip hayatımı orada yaşıyorum.karanlık sessiz sakin...
    sadece tuvalet ihtiyacımı karşılamak için dışarı çıkarım odamdan.sana da öneririm.sizin aile yapısını tam bilmiyorum ama kendi ailemde ben dahil herkesin ruhsal problemleri var ama ben rasyonel çözümler bulabilen bir kişiliğe sahibim bu yüzden pek sinir krizi geçirmemeye çalışıyorum.

sana önerim aşık ol.ciddiyim ama ciddi düşünme kızla.1-2 ay takıl(takıl derken sürekli sevişip cinsel anlamda kızı sömür demiyorum) ona şiirler yaz.ben mesela geceleri ilahi bir dürtüyle uyanır şiir yazarım.sevgilim varken de yazıyorum yokken de yazıyorum.beni rahatlatıyordu.eğer bir akımın temsilcisi olmak istersen o yoldan gitmek istersen ikinci yeni akımını öneririm.tam bir sanat! o kelimelerden cümlerlerden milyar tane kurgusal düşünce,duygu çıkabiliyor.herhangi bir siyasi partinin gençlik kollarına katıl.hakkını savun eylemlerde bulun.kısa aktif yaşa ama geceleri tamamen asosyal hatta sosyopat ol.ben bu şekilde yaşıyorum gayet mutluyum :)

jan1 bunu beğendi.
  7. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Türkiye de bu yaşta eylemlere katılırsan ileride iş bulma imkanın kalmayabilir.
    Fişizm.
    :)

8. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    ille siyasi bir eylem olmaz canım.

sinemada sansür kalksın eylemlerine,dünya barışı eylemlerine ne bileyim hayvan hakları savunucularının düzenlediği eylemlere katılsın.gerçekten insan aşırı stres atıyor.ben şahsen siyasi bir partinin gençlik kolundayım ilk eyleminde 1-2 slogandan sonra açılıp öküz gibi bağırdığım da partide "arkadaşlar megafon bozulursa ozana attırıyoruz sloganları" diye esprisini yapmıştık.artık içimdeki bütün kini nefreti stresi orada nasıl kustuysam :)

ille eyleme katılacak diye bir şey de yok.şiir yazsın hakikaten yazmak rahatlatıyor insanı.

9. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Ayrýca ben senin yaþýndayken kendimi otomobillere vermiþtim.
    Ama o da sýkabiliyor bir müddet sonra.
    Sana tavsiyem bir müzik aletiyle uðraþmaya baþla,örneðin gitar
    Kursa yazýl hem zamanýn boþa gitmez hemde çevren geniþler,sana kültürel katkýsýda cabasý.
    Hayat güzel yaþamak güzel herþeye raðmen.
    Müzik hayattir.enstruman adeta ikinci aþktýr.

Not.cepten yazdım bir turlu duzelmedi kusura bakilmasin.

Son düzenleme: 9 Kasım 2012
  10. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Geçiş evresi , o yaşlarda tam anlıosn dünyanın tek senin etrafında dönmediğini :)

jan1 bunu beğendi.
  11. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    kimse %100 mutlu olamaz hayatta her insanın hayattaki durumu ne olursa olsun küçükte olsa derdi vardır 16-17 yaşlarında insan önemsiz şeylerden dolayıda mutsuz hissedebilir kendini sanatla uğraşman iyi olur bence müzik olur tiyatro olur resim olur dans olur ancak yinede belki burada yazmadığın özel bir nedenide olabilir mutsuzluğunun oda var en mutlu gözüken sorunum yok diyen kişiler bile uzun uzun sohbet edince başlıyorlar anlatmaya dertlerini bildiğin gibi değil

Son düzenleme: 9 Kasım 2012
    jan1 ve 2157 bunu beğendi.
  12. EdgeVII

EdgeVII Üye

Beğenileri:
    273
    Ödül Puanları:
    73
    türkçe değil Türkçe

bi değil bir

kafa_

jan1 ve flamel bunu beğendi.
  13. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Yahu o değil Türkçe uyarısı yapan adamın rumuzu (şimdi nick dersem ayıp olur bu mesajda:) ) bile yabancı dil. İşte dilde hassas olan üyelerimizin hassasiyeti de ancak bu seviyede. Hiç yoktan iyidir diyemeyeceğim, kusura bakmayın.

14. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Sadece ilk paragrafını okudum.Önyargı iyi birşey değil önyargılarını yıktığında insanları gerizekalı veya ergen olarak görmekten çıkarsın böyle birşey yaparsan senin adına sevinirim üye.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:28 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:20 ----------

Türkçe uyarısı yapılmasına hep pek anlam veremiyorum üyelerinin eğitim düzeylerini bilemeyiz veya klavyeleride normal TDK'nin kurallarına göre kullandıklarını bilemeyiz belki bilerek istedikleri gibi yazıyorlar , belkide bilmediklerinden ama bu konu başlığı altında ilk ve 2. yorumda galiba konuyu açan arkadaş telefondan giriyormuş yanlışlıkla yazmış.Yani yanlışlıkla olur bir çok şey olabilir neden hatayı yorumlıyorsunuz yoksa burası TDK'nin özel teftiş ettiği bir yerde siz ajanları biz mi? yeni görüyoruz :D ayrıca insanların nicki yabancı dilde bir sözcük olabilir.Nick şahsiyete özeldir...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:34 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:28 ----------

Esas konumuza gelirsek dostum hayatını şu yazdığın kısa paragrafta tamamen anlıyamam ama bu yazdığın paragrafa göre hepimiz bir yorum yazabiliriz ne kadar doğru tahmin ederiz tabi onu bilemeyiz.:D Sorunun arkadaşların söylediği gibi birçok şey olabilir iş her zaman bir problem değildir.Bir kızla yakınlaşmayıda geçelim o zaten problem değil.Sağlığın yerinde olması ve bu sporda istediğin yerlerde olmanda güzel şeyler , ama eksik olan birşey olmalı ? Senin huzurunu bozan , mutsuz olmanı sağlıyan elbet ki birşeyler olmalı , üstte yazdıkları gibi monotonluk olabilir , aslında bu mutsuz olduğun şeyi sen bizden daha iyi bilebilirsin...Belkide aşık olsan sorun çözülücek :D:D

15. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    şahsen ben mutsuz olmayı seviyorum :) çünkü bunla besleniyorum. bazı günler mutlu olunca yadırgıyorum. zaten herşey dört dörtlük olsa hiçbirşey yapmak istemem ne beynim ne bedenim çalışır... o yüzden mutsuz olmaktan mutsuzluk duyma.
    ama hiçbi sebep yokken mutsuzum karamsarım demek suni geliyor elbette sebebi vardır.

16. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Ha
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili jan1 ve Değerli Arkadaşlar,

20.Yüzyılın önde gelen psikiyatrlarından birisi olarak gösterilen "Victor (E) Frank'ın" bizzat kaleme almış olduğu (İnsanın Anlam Arayışı) adlı kitabını, ilk fırsatta temin etmenizi ve bir solukta okumanızı tavsiye ederim.

Kendisine yöneltilen bir soruya şu şekilde cevap vermiştir.

-Neden, neden beni değilde eşimi aldın Allah'ım. Niye o. O yaşasaydı da ben ölseydim. Doktor niye böyle olmak zorunda. O benden daha çok hak ediyordu yaşamayı. Lütfen bir şey söyleyin.
    -"Victor" Allah karını değil de, seni almış olsaydı, bütün yaşamı boyunca "Karın" senin için üzülecek ve gözyaşı dökecekti. Bence sevinmelisin. "Karının" yaşamı boyunca ızdırap çekmesine ve hayatının sonuna kadar senin için ağlamasına engel olmuş.

Şükretmelisin.

D.N= Anlam dünyamıza yeni bir soluk getirecek bir kişilik.

Saygılarımla,

j.claude.er bunu beğendi.
  17. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    Banada aynısı oluyor ara sıra, sansarın şarkılarını dınleyınce biraz daha iyi oluyorum veya bazı türküler çok iyi geliyor :)

18. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    cevaplarınız için teşekkürler
    @-RevoLt- cevreme göre aşırı olgun birişiyim hatta babam bazen 40 yaşındaki adam gibi konuşuyorun der ama cevremde canım tarzı cok kişiler var
    Hayatın kesinlikle ne monoton nede sıkıcı hemen hemen hergün.Hayatı biraz ciddiye almıyorum hani kopya çeksem yakalanırım korkusu felan hiç yok.
    genel olarak konuşuyum bencede bir ilgi alanı seçmem lazım bencede şuan boksörlük ve body-fitness yanında dans kursuna gidebilirim müzigi dinlemeyi daha iyi benim için.İnanın hiçbir derdim yok hatta hayatta tüm zorlukları görmek istiyorum denilebilir.şuan 18 yaşındayım hayatta birçok şeyleri gördüm.18 yaşıma geldigim ilk hafta kan bagışında bulundum.Aşık olma öyle kolay birşey degil bencede asıl mutlulugun kaynagı Aşık olmak bence.

Sayfayı Paylaş