muscletech vapor TABLET!!

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve deathlifter tarafından 31 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    evet bu supplement hakkında başlık açılmıştı ama ben özellikle tablet olanı (ülkemize bulunmuyor) konuşmak istiyorum.

ve uyarmak istiyorum sakın ama sakın ilk defa alacaksanız üzerinde yazdığı gibi 6 tanesini yutmayın değilse hapı yutarsınız :)

piyasadaki tüm preworkoutları kullanmış biri olarak

nox plode (ilk çıkan versiyonu) etkisi orta
    superpump + sizeon etkisi orta
    jack3d etkisi iyi
    plasjmajet tamamen sıfır
    shotgun etkisi iyi jacked dan daha az

salondaki hoca vapor önerdi ama dedi ki burada satılan toz ile tabletin alakası yok tabletler çok etkili. istersen vereyim dene dedi. ben ki jacked tan 3 ölçek ile anca etki alıyordum dedim 6 tane ver o zaman kutuda ne yazıyorsa. Adam dedi 2 tane bile yeter ama 3 tane al şimdilik. Ben 3 tanesini aldım. Başladım antrenmana. Etki yok başlarda. Diyorum yine standart bir şey. Etkisi olmayacak.

Sonra. Etkisini bir gösterdi. Yukarıda saydıklarım ürünler ile alakası yok. Tüm supplementlerde (her türlüsü) hiçbir mide sorunu çekmeyen ben karında biraz bulantı yaşadım. Dedim hmm bu etkili bir şey. Sonra bir preworkout
    un göstermesi gereken tüm etkiyi çok çok fazlasıyla gördüm. Antrenman bitti hala elim ayağım titriyor. Etkisi mükemmeldi güç olsun pump olsun.

Ama şunu söyliyim eğer mesela bilmeden kutuda yazdığı gibi 6 sını alsaydım sanırım çok ciddi şeyler olurdu olumsuz şekilde. Yani kutuda aslında 6 sını birden alın demiyor 3 ünü alın baktınız yetmedi diğer 3 ünü alın diyor. Diğer preworkoutlarda da öyle der de ben ilk seferde maksimumu alırdım bünye alştığı için. Ama bunda 6 sını alsaydım iyi olmayacaktı kesin. 2 veya 3 ideal. Maalesef Türkiye de bulunmuyor. Toz ile alakası yok denildiğine göre. Tozu hiç denemedim ama tozu kullananlar zayıf dedi.
    Bir de bunun etkisini almak için bence bu sporda belirli bir altyapı gerekli. Yeni başlayan biri sadece mide ağrısı çeker.
    Ben ilk defada olmasına rağmen ağırlıklarda artış gözlemledim. Yorulmak sıfır.
    O yüzden vücut ağırlığı ile yapılan mesela dipste çok fark etti.

Aslında whey proteinin etkisini yazanlara derdim nasıl görüyorsunuz etkiyi. Ama preworkoutlarda durum değişir ilk kullanımda bile etkisini görürsünüz ki ben fazlasıyla gördüm, tavsiye ederim. Ama sakın dozu aşmayın ve ilk defada 2 tableti geçmeyin. Bir de uyku olayı ne olacak merak ediyorum. Bu gece ilk olacak. Hala kalp küt küt atıyor.

emrah_yazgan, ferdityson, Pappy ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. Vorenus

Vorenus Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Vancouver
    Bu ürünün tozdan tek farkı kafein oranının yüksekliği diğer tüm değerleri daha düşük . Bu kadar heyecan yapmana gerek yok kafein toleransın düşükmüş o kadar elim ayağım titriyodu demişsin ya o işte fazla kafeinin yan etkisi , bu ürün düzenli olarak kullanırsan kafein toleransın oluşur ve o etkiyi hissetmezsin bir daha bu ürünü Amerikada ant önce 6 tablet alanların 10 üzerinden verdiği puan 1

Pappy bunu beğendi.
  3. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    kafein toleransın düşükmüş dedin de daha önce 3 ölçek jacked içtim uzun süre.
    diğer hepsini de denedim.
    salondaki müsabık biri de 3 ölçek kullandı adam da etkilendi ki adamın girmediği kür vs yok
    yani etki gördü olumlu olarak.
    artı günde 3-4 neskafe içerim. simsiyah. starbaksa uğrarsam tek içtiğim double espresso dur aşağısı kesmez.

yani anlayacağın kafein toleransı düşük biri hiç değilim.

bu ürün etkili diyorum. tavsiye ediyorum. ama ayrıca uyarıyorum çünki midede sorun yarattı bulantı şeklinde daha önce tüm nox ları denemiş biri olarak söylüyorum. kalp çarpıntısı devam ediyor.
    ayrıca şu var her ürün herkeste etki edecek diye bir şey yok. kiminde plasmajet çok etkilidir bende sıfır etki bıraktı ürün orjinal amerikadan geldi. kişiden kişiye değişir. ama denememiş olanlar deneyebilir.

Pappy bunu beğendi.
  4. jericho

jericho Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    Piyasadaki bütün bütün pre workoutları kullandın ama Muscle Pharm Assault'u kullanmadın?O zaman çok şey kaçırmışsın.Anlattığın ürünü 10 a katlar çünkü.Ama tek yan etkisi onu içince kafein yüzünden uyku yüzü görebilirsen ne mutlu.

Pappy ve deathlifter bunu beğendi.
  5. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    gece uyuyamadım maalesef uyku ilacına rağmen. iyi etki iyi pump ama uyku olmayınca neye yarayacak? bir kac kere daha denerim olmadı shotguna devam.

Pappy bunu beğendi.
  6. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Cafein konusunda aynı sıkıntı bende de var , c.tesi günü saat 17.30 da aldığım 5 tatlı kaşığı nescafe uykumu mahvetmeye yetti...

7. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    kafein dışında başka bi maddeden olma ihtimali varmıdır acaba....bir tablet muscletech hydroxcut hardcore içmiştim öyle bir tedirginlik yaptıkı yerimde duramıyordum sanki heran başıma bişey gelicekmiş gibi bi his vardı içimde, kafeinden oldugunu söylemişlerdi ama kafein içerden nitro oksit üründe kullanmıştım onlarda bu kadar tedirginlikle karşılaşmadım sadece antreman öncesi hafiften uyarıyordu vucudu

8. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    bence olay şu: kişiden kişiye değişiyor. yabancı forumları okudum bayağıdır.
    kimisi plasjmajeti çok övüyor kimisi superpump kimisi noxu.
    bence tek yolu denemek. evet deneme tahtası oluyoruz ama her ürün kişiden kişiye farklılık gösterebiliyor. plasjmajet bende hiç ama hiç ama hiç etki vermedi ama diyemeyiz ki ürün kötü. bana kötü ama başkasına iyi olabilir. (ürün orjinaldi)
    vapor bana etkili geldi başkasına gelmeyebilir. deneyip göreceğiz. ya da neskafeye abanıp devam edeceğiz. ama vapor un etkisi placebo değildi orası kesin. ha belki 1 hafta kullansam vücut alışacak işe yaramamamaya başlayacak orasını da bilemem.
    ama şurası kesin ilk kullanımda etkili oldu. ama uyku sorunu yüzünden devam etmeyeceğim, shotgun uyku sorunu yaratmadı ondan devam edeceğim.
    firmalar ürün içine dolduruyorlar bir şeyler. içindeki bir madde kiminde işe yarıyor kiminde yaramıyor. mesela alerji gibi kiminin bir şeye alerjisi vardır yiyemez başkası ondan bir kilo yer bir şey olmaz. aynı bunun gibi.

9. Altintop

Altintop Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Berlin
    Placebo değil. Bakın Amerikan forumlarında bir üye neler yazmış:

İngilizcesi olmayanlar için: Nano Vapor Pro Series Tablet formlu ürünün küçük (3 tablet) servisini aldım ve Muscletech ürünlerinde şimdiye kadar gördüğüm en kötü deneyim oldu. Neredeyse öldürüyordu, öleceğimi hissettim/düşündüm.​

Not: Bu yorumu yazan kişi daha önce toz formundan 2,5 ölçek aldığını ve hiç bir sorun yaşamadığını belirtiyor.

Bahsedilen ürünün üzerinde yazan uyarı:

Warnings: For men only and not intended for use by persons under 18. Do not use if you have a myocardial infarction (heart attack). May cause flushing and itching. Consult a medical doctor before use if you have been treated for, or diagnosed with, or have a family history of, any medical condition including (but not limited to) cardiovascular, central nervous system, or genito-urinary problems, cold sores, or if you are using any prescription or over the counter medication(s). Inhalation may amplify the inflammatory airway response in people with asthma. One scoop of this product contains about as much caffeine as between one and one and a half cups of coffee. Do not consume with other arginine products or other sources of caffeine (e.g., tea, coffee, or cola beverages). Do not take within 4 hours of consuming other diet or exercise program. Discontinue use and call a medical doctor immediately if you experience irregular heart beat, chest pain, dizziness, headache, nausea, or other similar symptoms. Do not exceed recommended serving. Improper use of this product will not improve results and is not advised. Do not refrigerate. Do not use if imprinted seal under cap is broken. Store in a cool, dry place (60-80 F) Keep out of reach of children.

1 - 1,5 fincan kahvede bulunan kafein kadar kafein içerdiği belirtiliyor. Yanı 200 mg cıvarıdır kafein oranı.

Nelerde ne kadar kafein bulunur ?

Sorun Yohimbe'den kaynakalanabilir. (Türkiye'de ve AB ülkelerinde YASAK)

Yan etkileri:

May induce excessive adrenal or sympathetic nerve stimulation, anxiety, panic attacks, high blood pressure, increased heart rate, irritability, headache, nausea, skin flushing, sweating, dizziness, frequent urination, water retention, rise in body temperature, and hyperactivity, weakness, paralysis, gastrointestinal problems, hallucinations, psychosis and even death.
    - Murray, M. -- The Pill Book Guide to Natural Medicines: Vitamins, Minerals, Nutritional Supplements, Herbs, and Other Natural Products. -- Bantam, 2002. 823.

Kısacası yohimbe içeren ürünlerden uzak durmaya özen gösterin.

Son düzenleme: 1 Kasım 2011
    deathlifter bunu beğendi.
  10. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    benim de bi türlü tarif edemediğim bir şey şu kafein.
    1 ölçek jack3d alıyorum, içinde sadece 100mg kafein var ama kalp resmen atarken güp güp diye bağırıyor.
    öte yandan yarım litre cola zero içiyorum, içinde 75mg kafein var. tık yok.
    1 büyük fincan nescafe içiyorum, gene tık yok.

nasıl oluyor anlamıyorum...

*
    edit:
    sanırım üst mesajdaki şu cümle bir açıklama olabilir. "arginine ile kullanmayın"

Son düzenleme: 1 Kasım 2011
  11. Altintop

Altintop Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Berlin
    İçeriğinde kafein ve arjinin içerdiğinden dolayı bu uyarı yazılmış (arjinin alımı abartılmaması gerektiğinden)
    Arginine'in bahsettiğiniz yan etkilere neden olacağını düşünmüyorum. Daha çok uyarıcı maddelerden kaynaklıdır. Özellikle daha önce belirttiğim gibi Yohimbe.

Ancak siz Jack3d aldığınızı belirtmişsiniz, Jack3d adlı üründe Geranium Stem (1,3-dimethylamylamine, Methylhexanamine) bulunur, özellikle Jack3d ürününün popülerliğinden sonra bir çok yeni çıkan pre-workout ürünüde bunu ekleyemeye başladı. Bu madde 2000li yılların başlarında yavaşça popülerliğini kazandı. Henüz çok fazla araştırma yapılmadı, ancak kafeinde olduğu gibi toksik sınırı 1000 mg olabileceğini okudum.
    Sizde ki etkilerin nedenide budur.

En son geçen ay kanadalı su kayakçısı Aaron Rathy USPlabs OxyElite kullandığından (içeriğinde bahsettiğim madde bulunur) gümüş madalyasından oldu..

Şimdi kontrol ettim. Kafein oranı aslında bahsedilenden daha fazla (6 tablet aldığınızda)

Supplying 390 Mg Of Caffeine (1,3,7-Trimethylxanthine)
    Azımsanacak bir oran değil...

12. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    bir dakikaaaaa!

şimdi gördüm:

Do not consume with other arginine products

kutuyu okumuştum ama buna dikkat etmemiştim.

ben aynı zamanda ghmax alıyordum. o da yoğun arjinin içerir. onu da antrenmandan önce almak lazım. aklıma gelmedi hiç çakışacağı. ikisini birlikte aldım neredeyse. 4 tablet ghmax 2 tane vapor. acaba ondan mı oldu? bu arada etkisi iyiydi aslında :) ama uyku problemi işte.

sultanmehmed bunu beğendi.
  13. Altintop

Altintop Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Berlin
    Arginine alımında en çok rastlanan yan etkiler: Anafilaksi
    Gut
    Mide de ağrı ve şişkinlik

L-arginin herpes, (uçuk) daha kötü hale getirebileceği hakkında da öngörüler var. L-arginin, herpes virüsün çoğalması için gerekli olduğuna dağir bazı kanıtlar vardır.

Düşük kan basıncı: L-arginin kan basıncını düşürebilir kişide zaten düşük kan basıncı varsa, bu bir sorun oluştarabilir deniliyor yabancı kaynaklarda..

Arginin hakkında bahsettiğiniz yan etkilerle ilgili bir döküman yok.

14. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    evet dun off gündü
    bu gün shotgun a devam ettim tekrardan 4.kullanım. etki yok denecek kadar az.
    vapor ise kıyaslanamayacak düzeyde. yukarıda yanlış yazmışım 4 ghmax 2 vapor demişim 4 gmhax 3 vapor olacaktı. cuma günü 2 vapor deneyecem bakalım etkisi ne olacak ve uykuyu bozacak mı.

15. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    evet bu konuda altıntop un dedikleri doğruymuş. şöyle ki:
    daha önce bu üründen bahsetmiştim ve çok etkili bulmuştum ama ürün Türkiye ve avrupa da bulunmuyor. Neyse ben bir şekilde temin ettim geçen hafta. Denedim ve hiçbir etki görmedim. Eskini 2 tane alıyordum olduka etkilli idi. Yenisinden 5 tane aldım etki yok. Acaba arjininden midir diye ghmax ile aldım yine etki yok. Dedim herhalde yeni ürün sahte çünki hadi diyellim ilkinin etksi psikolojikti (değildi de neyse) bir de eskisi mideyi dağıtmıştı. Yenisinde hiçbir etki yok.

Bugün yorgun olmama rağmen, beslenme ve uyku iyi olmamasına rağmen sırf eski ürünü test etmek için salona gittim. Acaba dedim eski etki olacak mı? Çünki 1 haftadır yenisini kullanıyorum. Ve daha önce de shotgun kullanıyordum yani vücut iyice alışık bu tip ürünlere etki olmayabilir fazla.

Yine o hiçbir preworkoutda görmediğim etki. (jack 3d dahil.)
    Önce bir ateş basması üşüme titreme karıncalanma nabız artışı çarpıntı

. Sonra inanılmaz bir güç artışı ve pump.

Ve yorulmak bilmeme. Kesinlikle placebo değil, geçen hafta dinlenik iken ve iyi beslenme uyuma sonrası idmana göre bugun daha az uyumuş olma az beslenme ve yorgun olmama rağmen aynı hareketlerde ağırlıklara harekete göre kimine göre 10 kimi harekete göre 3-5 kilo artış. Yani kilo artışı psikolojik ve placebo değil. Yorulma diye bir şey yok. Etki mükemmel. Ama yine mide dağılması. Eve gelince hala çarpıntı devam etti 2-3 saat süreyle.

Eskisinde etki çok çok azdı ve midede etkisi yoktu.

Sonra eskisi ile yenisinin haplarını kıyasladım. Yenisi daha küçük rengi daha açık ve tadı şekerli gibi. Yemeseniz de ağzınıza atınca şeker tadı geliyor.

Dedim kesin ürün sahte. Ama ürünü temin eden çok emin direk Amerika dan alındı diyor.

Neyse

ürünlerin kutusuna bakınca anlaşıldı.

Esk ürün 2009 üretim son kullanma tarhi aralık 2012
    yen ürün 2010 üretim son kullanma tarhi aralık 2013

iki ürünün arasında içerik açısından dağlar kadar fark varmış

yenisini kuşa çevirmişler

eskisinde 5.5 gram olan property blend (özel karışım) yenisinde 4 e düşürülmüş.
    eskisinde 400 mg olan kafein yenisinde 300 e indirilmiş.

adını unuttuğum birçok içerik çıkarılmış. yeni üründe eskisinde olan çoğu madde yok.

asıl önemli olan

YOHİMBE yenisinde yok. yohimbe yasaklanmış bir madde ve 2010 dan sonrak ürünlere koymamışlar. yani bu etki yohimbe den olabilir. çünki yasaklı bir madde. adamlar da satamadıkları için çıkarmışlar. ayrıca eskisi çok etkili. tüm preworkout ları kullanmış biri oolarak eskisinden 2 tane bile yetiyordu ki servis miktarı olarak 6 demişler. 6 tane alan hastanelik olur eskisinden. ama yenisinden 5-6 tane aldım etki yok.

yani işin özeti bu ürünün yenisinden çok bir şey beklemeyin ürün zayıflatılmış ve sıradan bir ürün olmuş. eskisini çok övmüştüm ama yanıltıcı olmasın diye yazdım bu yazıyı yenisini bulmaya deymez.

belki eskisi uzun vadede sağlık sorunlarına yol açabilecek bir üründü zaten artık bulmak imkansız.

tekrar ediyorum yenisi öyle aman aman bir ürün değil.

Son düzenleme: 21 Ocak 2012
    sultanmehmed bunu beğendi.
  16. ferdityson

ferdityson Üye

Beğenileri:
    436
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    deatlifter bana bir ara nano vapor tablet önermiştin ben tozunu kullanmıştım iyiydi tabletini gnc mağzasından aldım bakalım ne olacak yazının tamamını oludum johimbe ne oluyorsa yanında ondan alsak nasıl olur acaba?

17. ferdityson

ferdityson Üye

Beğenileri:
    436
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    6 tablet kullandım toz versiyonu daha iyiydi sanki

18. ferdityson

ferdityson Üye

Beğenileri: