Muscletech-Nitro yanında kreatin'i farketmeden kullanmak ve sonuçları..

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve mahasamatman tarafından 26 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. mahasamatman

mahasamatman Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba, 13 aydır vg ile uğraşıyorum ve son 4.5 aydır whey kullanıyorum.

ilk kullandığım whey twinlabs idi. twinlabsin yanında kreatin kullandım. (her antermandan sonra 5gram kreatin whey shakerın içine şeklinde)

sonrasında muscletech nitro kullanmaya başladım. Twinlabs'e göre çok daha memnunum yanlız geçenlerde şans eseri bir durum başıma geldi;

1 haftalığına farklı bir yerde kalma gerekti ve bu arada wheyin kutusu büyük olduğundan eski kreatin kutusunun içine koydum (wheyi koyduktan sonra kutuyu çalkaladım karışsın diye). bu arada kutuda sanırmı 20-30 gram kreatin kalmıştı. wheyi biraz fazla koymuşum eve geldiğimdede 1 hafta daha kretin kutusundan kullanmaya devam ettim.

Telefonumda "gymgoal" diye bir uygulama var, çalışırken sürekli hareketlerde kullandığım ağırlığı ve tekrar sayısını giriyorum. Whey+kreatin kullandığım dönemde kaldırdığım ağırlık ve tekrar sayıları tavan yapmış. sonrasında normal sadece whey kullandığım dönemde ağırlıklar tekrar eski haline dönmüş gözüküyor.

Whey+kreatin kullandığım zamanda kreatin katkısının herhangi bir ekstra etkisi olacağını hiç düşünmemiştim hatta karıştırdığımı unutmuştum bile, yani psikolojik bir etki olacağını düşünmüyorum. Bunun etkisinin kreatinden olacağını programdaki grafikleri incelerken neden böyle olmuş diye düşünürken keşfettim.

benim bildiğim muscletech nitroda zaten kreatin var, sizce ekstra kreatin kullanımı bunu yaratmış olabilir mi? öyle ise acaba kreatin katarak kullanmaya devam etmem sizce mantıklı mıdır? sizin böyle bir tecrübeniz oldu mu?

2. snnozlm

snnozlm Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Kreatin, şu ana kadar en çok araştırılmış ek besin takviyesidir ve başarısı da kanıtlanmıştır. Hangi spor dalı olursa olsun kreatin kullanılması performans artışını sağlamıştır. Bence kullanmaya devam et.

3. Berent

Berent Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    ankara
    kreatin kullanan birçok kişi ağırlıkların arttığını söylüyor , psikolojik bile olsa sonuçta daha fazla ağırlık kaldırıyorsunuz :D

4. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Nitro'nun içinde creatine var ama gidip 5 gr. creatine de yok. Yani sen bir yerden sadece creatine alıyorsun diğerinde ise daha komplike bir şey kullanıyorsun. Nitro'nun yanına creatine ekleyebilirsin. Ayrıca creatine güç artışı ve recovery'i hızlandırır.

Sayfayı Paylaş