Muscletech Mass Gainer Orijinal Olmadığını Düşünüyorum

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve kayahanonur tarafından 19 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. kayahanonur

kayahanonur Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar Supplementler com sitesinden temin ettiğim ürün, koruma bandı açılmış vaziyette geldi. Ayrıca bugün dikkatimi çeken diğer bir konu, ürün ambalajı üzerindeki marka ismi ve hatta içerik ismi üzerinde bu isimleri kapatan siyah etiketler yapıştırılmış. Bu etiketleri kazıdığımda altında farklı isimler ve içerikler yazdığını fark ettim. Ürünün kesinlikle orjinal olmadığını düşünmekteyim.

Üstelik bu konuda müşteri hizmetleriyle iletişime geçtiğimde, açıklayıcı yada tatmin edici bir cevap alamadım.
    Resimlerde görüldüğü gibi Mass Tech yazısının S harfi siyah etiketle kapatılmış ve Mas Tech olarak satışa sunulmuş. Ayrıca kutunun arkasındaki içerik kağıdında da Ürün Adı: Uscle Tech Mas Tech olarak geçiyor ve içerik değerleri farklı. 2014-03-04 17.36.49.jpg

2014-03-19 01.22.39.jpg
    2014-03-19 01.23.25.jpg
    2014-03-19 01.24.01.jpg

2. sinanavci01

sinanavci01 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    benimde aldığım suplementlerin hepsinde osıyah bantlar oluyor . yerli markalarda olmuyor ama ithal ürünlerde bu bantlar mevcut sebebini bende bilmıyorum ama sahte olcagını sanmam .

3. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    Sahte oldugu anlasilsin diye yapiyorlar o siyah bandi :D supplementler com saglamdir sikinti olmaz

4. kayahanonur

kayahanonur Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Peki sebebi ne olabilir bu bantların, jelatinin açık olmasının? ürünün arka kısmındaki içeriklerin farklı olmasının?
    Uscle Tech Mas Tech yazıyor resmen harfler kapatılmış.

5. kayahanonur

kayahanonur Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Neye dayanarak söylüyorsun bunu?

6. sinanavci01

sinanavci01 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    kardeş bakanlık izin vermiyormuş . bugun gnc de sordum . ithal ürünlerde bazı terimlerin üzeri kapatılmalıymış.

7. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    bizim gümrük düzenlememizde bazı kelimelere izin vermiyor
    özellikle iddialı terimler maximum max tarzı, kas kazanımı ile ilgili kutu üstündeki bazı iddialı yazılar vs vs tr de yasak
    bu firmalar da tr için özel ambalaj imal etmek yerine ellerindeki ambalajı bantlarla kapatıp bizim gümrüğe uygun hala getirip yolluyorlar

8. sinanavci01

sinanavci01 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    aynen tum supplementlerde "%100" ibaresini kapatıyolar mesela .

9. kayahanonur

kayahanonur Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Demek ki kutunun üzerinde iddaaa edilen güç, performans, kas yapma gibi ifadeleri ürün karşılayamıyor, yetersiz kalıyor. Bu nedenle bakanlık satışa sundukları üründe iddaa edilen performansı saglamadıgından, kullanıcıları yanıltma yönüne gitmesini engellemek amacıyla, bu ibarelerin iyazılmasını yasaklıyor. Gerçekten iddaa edildiği kadar kuvvetli olsa, bakanlık neden bu ibarelerin kaldılmasını şart koşsun ki? Bu hiç mantıklı bi açıklama değil ki müşteri hizmetlerini aradığımda, onlar da bunun saçma olduğunu kabulleniyorlar. Örneğin yurtdışından ülkemize gelen, büyük iddaaları olan kozmetik ürünler geliyor. Bu ürünler üzerindeki iddaalar neden kapatılmıyor.. nasıl onay alıyor?

10. rollOver

rollOver Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Paranoyak mısınız hocam?
    Yanlış anlamayın ama ülkemizde bir sürü şeyin girişi çıkışı gümrükte takılıyor? Özellikle avrupa ülkelerine hiç bir şey sokamazsınız, hazır yiyecek dahil. Böyle bir uygulama yapılmış gerek halk sağlığı vs. düşünüldüğünden olsa gerek ama sizin bu iddaa ile supplementlerin gereksiz olduğunu söylemeniz bana göre hakarettir iyi firmalara.

Ozaman hiç supplement kullanmasaydınız böyle olduğunu düşünüyorsanız. Fakat ürün kapağındaki plastik jelatin olmadığını söylüyorsanız geri verin yenisini isteyin, eğer kapağın içindeki kartondan bahsediyorsanız o çıkık gelebiliyor.

11. kayahanonur

kayahanonur Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    paranoyak değilim yeterince tedbirliyim.. piyasada yüzlerce ürünün sahtesi kol geziyor.. sağlığımı tehdit etme ihtimali olacak bir ürün bile bu konuyu araştırmam için yeterli bir nedendir. Ürünlerin gümrükte takılması değil mevzu.. gümrükte takılan ürünler hakkında bir yorum yapmadım zaten. ki konunun bununla alakası yok.. resmen hiçbir mantığı olmayan kamufle etiketlerinin sebebini sorguluyorum. senin hakaret ediyorsun dediğin sitenin müşteri hizmetlerinin açıklaması (aynen aktarıyorum) '' ürün üzerindeki kas, güç, parformans vs gibi iddialı kelimelerin kullanıcıyı yanlış yönlendirmek ve asılsız iddialarda bulunmak sebebiyle; bakanlık bu ifadelerin kapatılmasını istiyor'' açıklama aynen bu arkadaşım.. yani üzerinde iddia edilen hiçbir haltı bu ürün karşılamıyor bu şekilde halkı kandırma diye yasak koyuyor olay bu.. Senin daha mantıklı bi açıklaman varsa paylaş bilelim. Supplement kullanmasaydınız da ayrıca ne alaka dedirtti bana.. benim davam supplementle ilgili değil supplementin içeriğinin değiştirilme ihtimaliyle ilgili... Umarım daha açıklayıcı olabilmişimdir.

rollOver bunu beğendi.
  12. berkerol

berkerol Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Kadıköy
    bakanlık izin vermediği için o siyah bantlar. izin verilmeyen içerikleri başka türlü saklayamıyorlar

13. hakankabaoglu

hakankabaoglu Üye

Beğenileri:
    199
    Ödül Puanları:
    0
    kapagın altındaki jelatin kapağı döndürüp acınca otomatik olarak acılmıstır optimumun yeni ürünleri öyle kapakla birlikte acılıyor

14. rollOver

rollOver Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Hocam keşke sitedeki müşteri hizmetlerine sorsaydın bize işe yaramayan ürün mü satıyosunuz? Diye.
    Benim aldığım üründe de var siyah bant ama jelatin filan tamdı yalnız ürün etiketi ile siyah ile karşılaştırdım birebir aynı fakat türkçe

15. kayahanonur

kayahanonur Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Zaten sorun orada, bakanlık neden onaylamıyor? bu içeriğe neden izin vermiyor? demek ki içerik iddaa edilen değerleri karşılamıyor. Yoksa niye izin vermesin bakanlık?
    --- Mesaj birleştirildi, 19 Mart 2014 ---
    Bunlar benim düşüncelerim benim yorumlarım değil, müşteri hizmetlerinin bana söylediklerini aynen aktardım.

rollOver bunu beğendi.
  16. berkerol

berkerol Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Kadıköy
    Onu bilmiyorum fakat, GNC olsun, ****** olsun. durum farksız değil. aynı

17. kayahanonur

kayahanonur Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Anlayamadım yazıların sansürlü geldi.

18. clades

clades Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    Supplementler.com dan bahsediyoruz dostum. Ürünlerin sahte olacağını hic sanmam.

19. clades

clades Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    Yemisim bakanını isterse komple kapatsın

20. kayahanonur

kayahanonur Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    çok açıklayıcı olmuş.. resmen aydınlandım.. ben bunu nasılda düşünemedim... desene sahte değil.. supplementler.com dedin içim fena rahatladı.. sürü pisikolojisi içindesin.. firma çok satıyorsa kesin orjinaldir mantığı... :) baya güldüm şimdi.. iyi geldi akşam akşam.. Ya körükörüne saplantı mantığı kolay geliyor dimi?... bir ürünün özelliği kapatılıyorsa kas güç performans yazısı kapatılıyorsa.. bu ürünün kasla güçle performansla alakası yok ... içine süt katın akşam yatmadan için iyi gelir başka bi halta yaramaz anlamına geliyor.... mantıklı bir açıklaması kimsenin yok.. biraz supplementler.com sitesi ürünü bir bardak süt haaa birazda bal kat iç yat arkadaşım sen...

Sayfayı Paylaş