Muscleguy Antrenman Günlüğü

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve Muscleguy tarafından 2 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 39 üye.
  1. Muscleguy

Muscleguy Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Selam arkadaşlar,
    Uzun aradan sonra foruma dönmeye karar verdim.Bu kararda en büyük etken kardeşim kadar sevdiğim,adaşım ve antrenman partnerim @Lethe552 oldu.Kısaca kendimden bahsetmem gerekirse, 16 yaşında bir deri bir kemik iken , sıradan ve küçük bir salonda bu spora başladım.O zamanlar elle tutulur bir amacım yoktu.Sadece spora gidiyorum demek için gidiyordum.Çok net hatırlamıyorum ama yaklaşık 1 sene devam ettim daha sonra üniversite sınavı ve okul dolayısıyla 1 sene ara verdim.O sene içinde çok ciddi kilo aldım ve yağlandım.Ciddi olarak başladığım tarih üniversiteye girdiğim zaman olan Eylül 2011'di ve o günden bu güne 4 salona gittim:The Club(Kozyatağı),Byotell,Turgutreis Gold Gym(yazın gittiğim spor salonu) ve son olarak Spora Club(hala üyeliğim devam ediyor).Şu an antrenmanlarımı BBG Army üyeleriyle beraber yapıyorum.
    2011 Eylül'den bu yana (yaklaşık 2 buçuk sene diyebiliriz) çok yol aldım ve amacım "Sadece spora gidiyorum demek" yerine "Ben bu işi yapmalıyım,daha ileriye gitmeliyim" oldu.Okuduğum okul ve bölüm çok ağır olmasına rağmen yılmadım ve her geçen günde kendime daha çok şey kattım,uygulamaya başladım.İlk senemde ciddi ve disiplinli beslenme ve antrenman programım yoktu daha sonra yerli,yabancı birçok kaynak,yaptığım araştırmalar ve en önemlisi tecrübelerini benle paylaşan insanların da etkisiyle ; yavaş yavaş düzene girmeye başladım.Sonuçlarını da aldığımı düşünüyorum.
    Söylemek istediğim en önemli şeylerden biri de hiçbir şekilde anabolizan,steroid,doping ve türevlerini kullanmadım.Sadece supplement kullandım ve kullanmaya da devam ediyorum.Beni tanımayan insanlar çok rahat şekilde doping kullandığımı iddia edebiliyorlar.Onlara söyleyebileceğim tek şey söylemeye ve inanmaya devam edin.Doping bana göre,Özer Baysaling hocamızın da dediği gibi(tanımayanlar için kendisi duayendir ve birçok kitabı bulunmaktadır) bir nevi intihar çeşididir ve ben gençlik ateşine yenik düşüp hayatımla kumar oynamam(yanlış anlaşılmasın doping kullananlara saygılıyım).Aynı şekilde partnerim hakkında da aynı söylemler mevcut,@Lethe552'yi takip edenler nasıl bir disiplinle yaptığını bilirler,takip etmeyen varsa da takip etmesini tavsiye ederim.Biz bu işi olabildiğince disiplinli ve kendimizi adayarak yaptık.Referans olarak 3 senedir tuttuğu günlüğü gösterebilirim,tam da bu noktada kendime kızıyorum keşke ben de anbean yazsaydım yaşadıklarımı...Yine de geç kalmadan yazmaya karar verdim ve sizlerleyim.Olabildiğince herkese yardım etmek isterim ve aynı şekilde yardımlarınızı bekliyorum.Her türlü olumlu,olumsuz eleştiriye açığım.İleri ki yazılarımda kendim hakkımda daha detaylı bilgiler paylaşacağım.Saygılarımla

Ge-Force, sthammer, evolution57 ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  2. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Sonunda ısrarlarıma dayanamayıp günlük tutmaya tekrar başladın. Kuru kuruya hoşgeldin demek istemiyorum, Murat Tavman'la birlikte çektirdiğimiz fotoğrafla günlüğü renklendirmek istiyorum. Günlüğün ilk sayfası için süper bir fotoğraf bence.

Mesajında her şeyi söylemişsin zaten ama ben de birkaç şey eklemek istiyorum. Antrenman partnerim, kardeşim kadar yakınım olduğu için söylemiyorum, en az benim kadar disiplinli, azimli ve kararlı bir adamdır. Bu sporu yaşam tarzı olarak benimsemiştir. Günlüğü renklendirme konusunda benden çok daha başarılı olduğunu fotoğrafları, videoları, kolajlarıyla gösterecektir zaten.

Sadece fotoğraf paylaşmak da içime sinmedi, BBG Army sitemiz için saklıyorduk ama squat videonu da paylaşmadan duramadım ilk mesaj hediyesi olarak.

3. Muscleguy

Muscleguy Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Evet arkadaşlar kendimi daha çok tanıtmak gerekirse adım Berkay,20 yaşındayım,İstanbul Teknik Üniversitesi-Makine Mühendisliği öğrencisiyim.Okulum çok yoğun ve ağır yine de pes etmeden devam etmeye çalışıyorum. Kozyatağı tarafında oturuyorum ve okula gidip gelmek bayağı zaman alıyor.Bu yüzden yanımda 600 er gram bulgur ve tavuk köftesi taşıdığım zamanlar oluyor :).Derslerde dersi takip etmeyip Muscle and Fitness,Flex okuduğum,antrenman programları yazdığım ve en arkada brokolimi,tavuğumu,bulgurumu yediğim zamanları bilirim.Hatta köprü trafiğinde dönerken arabada yediğim zamanlar bile oluyor.En son yediğim tatlı belki de doğum günümdedir onu bile hatırlayamıyorum :):).Anlayacağınız bodybuilding hobi olmaktan çıkıp,benim için yaşam biçimi haline geldi.Tek tek fikir olması açısından fotoğralarımı paylaşıyorum.
    İlk fotoğraf 2009'dan bir deri bir kemik diye bahsettiğim zamanlarım, kilomu hatırlamıyorum ama kemiklerim gözükürdü ve herkes çok zayıf olduğumu söylerdi.
    İkinci fotoğraf 2011 yazından aradan geçen 2 senede ilk yazıda yazdığım gibi sporu bıraktım,üniversiteye hazırlandım ve ilginç bir şekilde iştahım açılmaya başladı,çok fazla yemeye ve kilo almaya başladım bu sevindiriciydi fakat aldığım kilo yağdan ibaretti :) 85 kiloyu gördüğüm zamanları hatırlıyorum bu seferde sürekli göbeğimi içeri çekerek dolaşmaya başladım.Bir şeyler yapmam gerekiyordu ve tekrar spora dönmeye karar verdim.Yazlıktan döner dönmez 4 arkadaş spor salonuna yazıldık ve daha ilk gün,dün gibi aklımda ölçümler alınırken bel kısmına gelindiğinde sevgili eğitmenim:"Bu ne oğlum ? Hamile misin lan ?" demişti ve arkadaşlarım da gülmüştü.İşte o gün kendime küçük de olsa bir hedef koydum.Sonra bu hedefler çığ etkisi yarattı ve sonu gelmeyen bir aşka döndü.Burdan da o sevgili eğitmenimize selam çakmak isterim;):)
    Son fotoğraflar da 1-2 ay içinde çekilmiş yakın tarihli fotoğraflar.

Herkesin bir amacı vardır.Benim amacım hep ileriye gitmek oldu.Bu spor bana çok şey kattı,hayatımı düzene soktum.En büyük amacım da insanları motive edebilmek ve her gün başımda konuşan ilaçsız olmaz şu şöyle böyle diyenlere en iyi cevabı vererek,doğal yollardan(sadece supplement ve sıkı beslenmeyle) nereye kadar gidilebileceğini göstermek.Ve bunu yapabilmek için doğru yerde olduğumu düşünüyorum.Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar,şimdiden teşekkür ederim olumlu,olumsuz eleştiriler için,sağlıklı kalın.Kendi yazdığım yazımla veda etmek istiyorum.Bizi anlamayanlara,saygı duymayanlara gelsin:)

Bizler bodybuilderız savaşımız sabah kalkar kalkmaz içtiğimiz wheyle başlar,gece kazeinle biter.
    Bizler bodybuilderız alkolümüz protein tozudur.Eğlencemiz gymde geçirdiğimiz dakikalardır.Bu demek değildir ki gece hayatımız yok,tabi ki var siz 10 kere çıkarsınız köşede oturup kimsenin dikkatini çekmezsiniz,biz 1 kere çıksak bile herkes bize bakar,bakan bir daha bakar.
    Bizler bodybuilderız sağlıklı besleniriz.Her öğünde her istediğimizde sizin gibi pizza,abur cubur ve tatlı yemeyiz.Belki haftada 1 belki 2, biz de yeriz ama bu bizim için sizin gibi sıradan hale gelen bir şey değildir.Kendimize verdiğimiz bir ödüldür.Yerken sizden 2 kat daha çok zevk alırız.
    Bizler bodybuilderız arkamızdan konuşanımız çoktur.Kıskananamız,eleştirenimiz çoktur.En yakınlarımız bile tek tek dökülebilir.Olumsuzluk verir.Canları cehenneme bu bizi daha çok motive eder.Parlayan ışığın sineği çoktur.
    Bizler bodybuilderız kitabımızda kaybetmek pes etmek ve yerinde saymak yoktur.Her zaman en ileriyi hedefleriz.Azim ve inanç bizi oluşturan şeydir.

Bizler bodybuilderız hayatımızda bahaneye yeryoktur.Çok geç,soğuk,kız arkadaşımla buluşcam,sınavım var,yorgunum,toplantım var ,üşeniyorum.Ağzımıza almadığımız kelimelerdir.Her şekilde,her koşulda inanıp istediğimiz gerçekleştiririz.Unutma bu iş kolay değil,kolay olsa herkes yapardı.Herkesin bir sebebi vardır.Sen de bize katılmak istiyorsan oturduğun yerden izlemeyi bırak ve bir şeyleri değiştirmeye başla daha fazla bekleme ve farklı ol !!

Ekli Dosyalar:

• Sene 2009.jpg
      Sene 2009.jpg
      Dosya Boyutu:
      57,8 KB
      Görüntüleme:
      911
    • sene 2011.jpg
      sene 2011.jpg
      Dosya Boyutu:
      58 KB
      Görüntüleme:
      878
    • 2013.jpg
      2013.jpg
      Dosya Boyutu:
      33,9 KB
      Görüntüleme:
      901
    • 2014.jpg
      2014.jpg
      Dosya Boyutu:
      53 KB
      Görüntüleme:
      867
    • 2014-2.jpg
      2014-2.jpg
      Dosya Boyutu:
      51,5 KB
      Görüntüleme:
      838
    • 2014-4.jpg
      2014-4.jpg
      Dosya Boyutu:
      42,7 KB
      Görüntüleme:
      827
    Son düzenleme: 2 Mart 2014
    sthammer, wixxx, Sisteki siluet ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  4. Sezginn-

Sezginn- Üye

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    53
    Merhabalar, günlüğün hayırlı olsun.. ;)
    ,
    Sizler 2 berkay olarak sağlam bi motivasyon kaynağısınız, Diğer berkayın konularında resimlerinizi görünce senide merak etmiştim bu konu iyi oldu, bende değinmek istiyorumki ilk bakışta streoid koksanda kullanmadan bu fizikte olman gerçekten muhteşem kollar harika duruyor. Yaşındanda olgun gösteriyosun sanırım kollarında büyük etkisi var bunda..
    Takipteyim , Başarıların devamını dilerim

Berkay Türkkan ve Muscleguy bunu beğendi.
  5. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    günlüğün hayırlı olsun

Muscleguy bunu beğendi.
  6. Sisteki siluet

Sisteki siluet Üye

Beğenileri:
    284
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Araştırma Görevlisi
    Yer:
    Ankara
    Hayırlı olsun. Takipteyim. Yazmana sevindim. Darısı başıma :)

Muscleguy bunu beğendi.
  7. mert34

mert34 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    GİRNE-İSTANBUL
    Günlüğünüz hayırlı olsun. Paylaştığın için teşekkürler.
    Kabaca bir gününde nasıl beslendiğini, tüyolarını ve kullandığın supplementleri paylaşırsan çok sevinirim. Diğer Berkay'ı uzun zamandır takip ediyorum. İkinizi etmek daha çok şey katacak. İyi çalışmalar.

Muscleguy bunu beğendi.
  8. Muscleguy

Muscleguy Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Arkadaşlar takip eden ve yazan herkese iyi niyetleri için teşekkür ederim,sizden geri dönüş aldıkça daha çok motive oluyorum ve yazasım geliyor.Elimden geldiğince de yazmaya çalışcam.Bugün Lethe552 ile bacak antrenmanı yapıp,1 hafta ara vercez.Bu ara hem okulumuzu toparlamamız açısından hem de supplementlerimiz bitmek üzere madii açıdan da yararlı olacak.En önemlisi de vücuda toparlanması için zaman vereceğiz ve inşallah dönüşümüz bomba gibi olacak.Bacak antrenmanımızın detaylarını akşam paylaşacağım.Bu 1 haftalık arada antrenman yapmasam da yazmak istiyorum.Motive edici görseller olsun,antrenman videolarımız olsun ; paylaşmayı planlıyorum.Önerilerinizi,yardımlarınızı ve eleştirilerinizi bekliyorum.

Asıl ben teşekkür ederim iyi dileklerin için @mert34:).Aslında ilerleyen zamanlarda bu konu için daha detaylı,sayısal verilerle beraber ayrı bir konu açmayı düşünüyorum.Yine de bir ön hazırlık olsun ve sorun cevapsız kalmasın diye kabaca anlatmaya çalışacağım. Yazarken görsel yüklemeye çalıştım yazdıklarım gitti baştan bir daha yazıyorum,acemilik işte :)

Öncelikle beslenme programımda ve hayatımda özel günler haricinde forumda çoğu arkadaşımızda olduğu gibi fast-food,zararlı yağ,alkol,şeker tarzı şeyler yok.Olabildiğince dışarda yememeye çalışırım.%100 şeker ilavesiz üzüm suyu ve su haricinde sıvı tüketmemeye çalışıyorum.Dışarı çıkacaksam,kız arkaşımla buluşacak olsam bile(bu konuda başım çok ağrıdı,ama bahaneye yer yok bizler bodybuilderız) yanımda kap taşıyorum.Taşıdığım kap sayısı dışarda durduğum saate göre değişiyor.Aşağıdaki görsel eskiden çekilmiş,yakın zamanda çekilmiş olanı bulamadım.Çektiğim zaman yeniden paylaşırım.

yemek.jpg

Öğün olarak bakacak olursak:

SABAH KALKAR KALKMAZ
    • Whey Protein
    • %100 şeker ilavesiz Üzüm suyu
    KAHVALTI
    • 100-120 gram yulaf ezmesi(100 ml yağsız süt ve tat vermesi açısından 10 gram kuru üzüm veya yaban mersini ile)
    • 2 tam olmak üzere 6 tane yumurta ile pul biberli omlet,
    • Söğüş Salata(Domates.maydanoz,yeşillik vs)
    • Yeşil çay
    • Multivitamin
    • **Haftasonları sevgili antrenman partnerim @Lethe552 ve BBG Army'nin gülü Gülce arkadaşlarımın tavsiyesiyle Halk Ekmek'ten aldığım %100 organik buğday ekmeği ile en büyük ödülümüz nam-ı diğer Peanut Butter(Yerfıstığı Ezmesi) tüketiyorum.
    ANA ÖĞÜNLER
    Ana öğünleri şimdilik tek tek yazmayacağım,açtığım ayrı konuda detaylarıyla ve sayısal verilerle anlatmayı planlıyorum.Özet geçmek gerekirse anlaştığım bir kasap var her gün yaklaşık 600 gram Tavuk Göğsünü kıyma makinesinden çekip yolluyor.Evde bu kıymadan yağsız tavuk köftesi yaptırıyorum.Köfte tarifini ve detaylarını daha sonra paylaşacağım.Hepinize tavsiye ederim,sürekli sade Göğüs yemekten sıkıldıysanız farklılık açısından siz de yapabilirsiniz,yanınızda taşıması kolay oluyor.Yaptığım köfteyi 200'er gramdan 3 öğüne dağıtıyorum.Erken kalkarsam öğünlere ek olarak tonbalıklı kepekli makarna ekliyorum.Bunun haricinde haftada 1-2 kırmızı et ve balık da tüketebiliyorum.Karbonhidrat kaynaklarım kepekli bulgur,kepekli makarna,çavdar veya tam buğday ekmeği ve brokoli.Karbonhidratları eşit olarak ana öğünlere dağıtıyorum.Önceden söylediğim gibi beslenmemi detaylı olarak farklı bir konuda paylaşacağım.

ARA ÖĞÜNLER
    Genelde ara öğüne zaman olmayabiliyor ama olursa çiğ badem,yeşil elma(özellikle antrenman öncesi) ,muz,ceviz tüketmeye çalışıyorum.

SUPPLEMENTLER

Supplementlere de detaylıca farklı bir konuda değineceğim neyi,neden,nasıl ve ne zaman yaptığımı tek tek anlatmayı planlıyorum.Üstünkörü kullandıklarımı yazmak gerekirse:
    • Optimum Gold Standart Whey Isolate
    • Optimum Gold Standart Casein
    • Optimum Glutamine
    • Universal Tomic Bcaa
    • MusclePharm Assault
    • Olimp Multivitamin
    • Zma
    • Omega-3
    Beslenme açısından en güzel dönemlerim okulumun olmadığı,her şeyin rahat olduğu tatil dönemleridir.Sizin de gözleriniz bayram etsin diye bulk dönemindeyken beslenme açısından hayatımın en güzel gününü paylaşıyorum:):).Şimdiden söyliyim bu anormal bir gündü ve içime aşçı kaçmıştı,normalde böyle beslenmiyorum.
    yemek 2.jpg

Sol üst 1 olmak üzere sağ en alta kadar numaralandıracak olursak:
    1. Mantarlı süper bir omlet,yulaf ezmesi çıkmamış yukarıdaki yulaf ezmesi ve olmazsa olmazımız yeşil çay.
    2. Haşlama tavuk ve görsellik açısından da çok hoş duran sebzeli makarna
    3. 3. öğünümüz antrenman sonrası dışarıda "Abi ben sporcuyum biraz torpil geç bana " deni, torpille koydurtulmuş Izgara tavuğumuz(normalde dışarda yemem)
    4. Antrenman öncesi yeşil elma ve Nox karışımım
    5. Tonbalıklı,mısırlı ve domatesli salata
    6. Son olarak efsane 1 koca kase salata (turşulu,çok severim:)),brokoli,kepekli makarna ve salçalı tavuk.

Ben çok alıştım ve memnunum fakat arada insan gerçekten aynı şeyleri yemekten sıkılabiliyor.Arada bu şekilde günler geçirmek insanı kendine getiriyor.Hepinize tavsiye ederim sevgili kardeşlerim.Umarım az çok yardımcı olabilmişimdir sana da @mert34,daha detaylı şekilde konular açmak istiyorum.Bu hafta içi vizelerim bittiğinde zaman bulabilirim muhtemelen.Herkese teşekkür ederim,bir sonraki yazıda görüşmek üzere:)

Bozo-Baku, ugur91, Jasse Kecon ve diğer 7 kişi bunu beğendi.
  9. k.b.

k.b. Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    merhaba,
    öncelikle hayırlı olsun ve konunu takipte olacağımı belirtmek isterim.
    sabah kalktıktan ne kadar zaman sonra kahvaltı yapıyorsun?
    haşlama ile omletin besin değerleri aynı mıdır?

Muscleguy bunu beğendi.
  10. Muscleguy

Muscleguy Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Selam,teşekkür ederim.
    Sabah kalkar kalkmaz üzüm suyunu ve wheyi içtikten yarım saat sonra kahvaltı yapıyorum.
    Tam emin olmamakla beraber protein içeriğinde çok fazla değişiklik olmayacağını hatırlıyorum.Tek sıkıntı yağda yapmak olabilir bu yüzden ben yağ katmamaya çalışıyorum.6 tane yumurtayı tek tek soyup ayırmak yerine zamandan da tasarruf edebilmek için omlet yapıyorum.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

k.b. bunu beğendi.
  11. evolution57

evolution57 Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Hayırlı olsun günlüğün. Bende beslenme makrolarını merak ediyorum. Vizelerden sonra görüşmek üzere ;)

Muscleguy bunu beğendi.
  12. Intractable

Intractable Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba muscleguy, Lethe'nin günlüğünü takip etmekteydim ben de yaklaşık 2 senedir düzenli ve disiplinli bir şekilde bu sporu yapıyorum. kol ve omuz ölçülerini yazabilir misin acaba ?

Muscleguy bunu beğendi.
  13. Muscleguy

Muscleguy Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Ben genelde ölçü alan bir insan değilim fakat şimdi senin için aldım sağ kolum 43.5,sol kolum 43 çıktı.Sıcakken ölçtüğümde 45'i gördüğümü hatırlıyorum.Omuz da 132 cm çıktı.

Selam arkadaşlar,
    Geç yazıyorum yoğunluk dolayısıyla kusura bakmayın.Geçtiğimiz pazartesi bacak antrenmanı yaptık ve 1 haftalık aradan önce son antrenmanımızdı.Genel olarak güç düşüşü yaşadım,maksimumlarıma çıkamadım ve tekrar sayıları düştü ama yine de elimden geleni yapmaya çalıştım.Bunun sebebini o gün az uyumama ve yorgun olmama bağlıyorum.Gülce'nin yokluğunu da hissettik ne yazık ki o gün bizim yüzümüzden bizle çalışamadı,burdan tekrar özür diliyoruz :(.Antrenman detaylarına geçmek gerekirse:

- Squat 12-10-8-8 (110 kg, 130 kg, 150 kg x 2)
    - Romanian Deadlift 12-10-8-8 (60 kg, 80 kg, 90 kg, 80kg)
    - Dumbbell Walking Lunge 16 adım x 4 (22'şer kg, 26'şar kg, 30'ar kg x 2)
    - Leg Extension 4 x 12 (35'er kg)
    - Seated Leg Curl (45 kg, 55 kg x 3)
    - Calf Extension & Calf Press on The Leg Press Machine & Single Leg Calf Raise 4 * Max. (85 kg & 195 kg & Vücut ağırlığı)

1 haftalık aramıza giriyoruz ve aslına bakarsanız daha önce bu şekilde ara verdiğimi hatırlamıyorum.Her ne kadar doğru olduğunu savunmasam da ara vermek sanırım iyi olcak.Bu düşünceme salonda bilgisine en güvendiğimiz hocanın da söylediği 1-2 cümleyle doğruladım.Vücudun anabolik seviyesinin düşmemesi için en azından kardiyo yapın dedi lakin ben yapamıycam.Bu 1 hafta boyunca muhtemelen kendimi Smeagol kardeşimiz gibi hissedeceğim. smeagol.jpg

Yine de işlerimi toparlamam açısından yararlı olcak.Mental ve fiziksel olarak da toparlancağımı hissediyorum.Son olarak 170 kg squat videomla sizlere veda etmek istiyorum,bir sonraki yazıda görüşmek üzere arkadaşlar.Telefondan yüklediğim için net olmadı kusura bakmayın.

Intractable, Berkay Türkkan, M3CSL ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  14. M3CSL

M3CSL Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Gunlugunuz hayırlı olsun, tabi ilerki günlerde yazıcaksınız illakide:) merak ettim omuz presste ve benchde ortalama 12 tekrarda kaç kg çıkarıyosunuz, omuz hacmi gayet iyi çünkü:)

Muscleguy bunu beğendi.
  15. Muscleguy

Muscleguy Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Selamlar @M3CSL teşekkür ederim,
    Maksimumumu denemedim ama shoulder presste 22'şer kilo ile nizami 12-15 tekrarla başlayıp 34'er kg 8-10 tekrara çıkıyorum.Bench presste de yine aynı şekilde 80 kg ile nizami 12-10 tekrar ile başlayıp 130 kg 6-8 tekrarı zorladığım oluyor.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

16. Intractable

Intractable Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    Ölçülerini sormamdaki sebep ben de aşşağı yukarı o ölçülerdeyim fakat baya bi bulk'um acaba define bi' halde olsam nasıl bir görüntü elde ederim onu merak ettim. 2-3 aya definisyona gireceğim zaten. bu arada yan omuzlar için uyguladığın özel bir çalışma sistemi var mı ? Eğer yoksa favori hareketlerin neler ? Gerçekten başarılı bir omuz profilin var.

Muscleguy bunu beğendi.
  17. FurkanHancer

FurkanHancer Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Çorum
    Selamlar @Muscleguy gunlugun hayirli olsun oncelikle :)

Sana bir konuda danismak istiyorum bu arada beslenmene hayran kaldim kendi kilo problemim oldugundan oturu :)

Danismak istedigim konu su,
    Ben kisa sure once bu sporda 1.5 yilimi tamamladim ama gercekten olculerim ve zayifligim benim moralimi cok bozuyor.. Hacim almak istiyorum ve bunu basarmak adina bana onerebilecegin neler var acaba ?
    Ve birde son olarak kolum soguk 34.5 ta takilip kaldi ve 5 aydir 0.01 cm bile artmiyor :(

Boy : 183
    Kilo : 72

Simdiden tesekkur ederim basarilarini cok okucagiz burdan insallah :)

Galaxy Ace cihazından Tapatalk ile gönderildi

Muscleguy bunu beğendi.
  18. Muscleguy

Muscleguy Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53

Teşekkür ederim @Intractable.Berkay'la partner olmadan önce, her omuz programımın sonunda 1 tane 6'lı drop set uyguluyordum(10 kilodan 2 şer düşerek 2 kiloya kadar).Bunu yapmaktaki amacım maksimum pump ve stres hissetmek içindi.Çok doğru olduğunu söylemiyorum genelde 3'lü drop yapılır ama ben 6'lı uyguladım ve verim aldığımı düşünüyorum.
    Berkay'la partner olduktan sonra onun keşfettiği one arm standing side lat. ve lying side lat. yapmaya başladık,bu iki hareketten de ekstradan verim aldım.

Teşekkür ederim @FurkanHancer :).Evet birçok şey yazmışsın.1.5 seneni tamamladığını söylemişsin ve eğer dediğin gibi yerinde sayıyorsan demek ki bir yerlerde hata yapıyorsun.Beslenme programını,yaşama biçimini ve antrenman programını bilmeden çok net yorum yapamam.Fakat sana şu an için tek önerebileceğim şey ilk olarak o moral bozukluğunu ve ölçülerinin zayıf olduğu fikrini bir kenara at,her şey (benim hayat görüşüme göre) beyinde bitiyor.Biz de annemizin karnından kaslı doğmadık,başladığımda kolum 30 cmdi,çok zayıftım ilk yazımda da anlattım,yine de inandım,sabırlı oldum ve sonuç aldım.Sen önce kendine iyi olduğunu ve yapabileceğini söylemeye başla gerisi gelir.Bunun haricindeki beslenme,antrenman programı ve takviyeler zamanla tecrübeyle oturtacağın şeyler.

FurkanHancer bunu beğendi.
  19. FurkanHancer

FurkanHancer Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Çorum
    [quote="Muscleguy, post: 811614,

Teşekkür ederim @FurkanHancer :).Evet birçok şey yazmışsın.1.5 seneni tamamladığını söylemişsin ve eğer dediğin gibi yerinde sayıyorsan demek ki bir yerlerde hata yapıyorsun.Beslenme programını,yaşama biçimini ve antrenman programını bilmeden çok net yorum yapamam.Fakat sana şu an için tek önerebileceğim şey ilk olarak o moral bozukluğunu ve ölçülerinin zayıf olduğu fikrini bir kenara at,her şey (benim hayat görüşüme göre) beyinde bitiyor.Biz de annemizin karnından kaslı doğmadık,başladığımda kolum 30 cmdi,çok zayıftım ilk yazımda da anlattım,yine de inandım,sabırlı oldum ve sonuç aldım.Sen önce kendine iyi olduğunu ve yapabileceğini söylemeye başla gerisi gelir.Bunun haricindeki beslenme,antrenman programı ve takviyeler zamanla tecrübeyle oturtacağın şeyler.[/quote]

@Muscleguy ben tesekkur ederim ben su aralar beslenmemin eksik oldugunu cok net bi sekilde dusunuyorum bununla ilgili onerilerine ihtiyacim var ve antrenman programimi yazabilirim kisa bi bilgi olarak bu haftadan sonra duz piramitten ters piramite gecis yapicagim ve bu ilk deneyimim olucak bu konuda gerisini sen dusun ne kadar zamanimin bos gectigini :) bunun disinda yasam tarzimdan kastini soylersen onunla ilgili bilgiler yazabilirim dostum :) bana zaman ayirdigin icin simdiden tesekkurler :) bu arada vucudumun birkac resmi bununla ilgili goruslerini rica ediyorum senden :)
    Sevgi ve saygilarla
    Galaxy Ace cihazından Tapatalk ile gönderildi

Ekli Dosyalar:

Muscleguy bunu beğendi.
  20. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    peki muscleguy sen glutamine kullanıyormusun eğer evet ise hangi marka kullanıyorsun

kullanıyormuşsun şimdi gördüm :)

Son düzenleme: 6 Mart 2014
    Muscleguy bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş