Muscle Pharm Creatine 300 gr

Konusu 'Kreatinler' forumundadır ve BeachBoy tarafından 5 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Bu ürün hakkındaki görüşleriniz

1. Çok başarılı

oy sayısı 43
    56,6%
  2. Orta Karar

oy sayısı 28
    36,8%
  3. Başarısız

oy sayısı 5
    6,6%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 56 üye.
  1. ethem

ethem Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    muratcan ürün hakkında işe yarayış bakımından nasıl güzel bir ürünmü yada başka kullanan varsa yorumları merak ediyorum

2. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    creatin monohidrat hakkında pek görüş belirtemeyeceğim gibi(etki) bu üründede enerji açısından bir şey diyemeyeceğim.zira nano vapor bile bende 0 etki gösterdi.o kadar nox ürünü kullandıktan sonra bu üründen bir şey beklemiyorum.su tutma açısından da çok net bir şey diyemem.kişiden kişiye değişen durumlar.son zamanlarda çok güç artışım var fakat bu ürüne bağlamıyorum.düzgün beslenme ve hayvan gibi yemek yemeye bağlıyorum tabiri caizse :) . bence yoğun bir hayatınız varsa yorgunsanız nox ürünü kullanın derim.ucuz ama işe yaramaz

3. F50

F50 Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    bu ürünü alan arkadaşlar özellikle okusunlar yazımı. bugün ürünü ******.com.tr den aldım. üzerindeki türkçe etikette 3 ölçek kullanın diyor fakat o türkçe etiketi kaldırınca orjinal etiketinde 1 scoop yazıyor. bende denemek için 1 ölçegi tatlı kaşıgına döktüm ve tam geldi. yani 1 ölçek 5 gr. sanırım türkiyede bazıları 3 ölçek 5 grmış ama yurtdışınıdan gelen yeni parti mallarda değişmiş olablir bu ve satıcıların bilgisi yok bu konuda hala 3 ölçek yazıyorlar. almışken buna dikkat edin.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:57 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:22 ----------

üşenmedim kutunun içinden 1 er ölçek başka yere döktüm ve 60 ölçek çıktı. Yani bendeki ürünün kesinlikle 1 ölçegi 5 gr. Kullanan arkadaşlar dedigim gibi 1 ölçegi tatlı kaşıgına dökerlerse iyi olur. Yoksa günde 15 gr kullanıyor olabilirsiniz hele bide bir antrenman öncesi bir antrenman sonrası alıyorsanz bilmeden günde 30 gr alıyor olabilirsiniz. Yalnız çok salakça bir iş yapmışlar nasıl oluyor bu iş anlamş degilim

4. seytantuyu

seytantuyu Özel Üye

Beğenileri:
    1.152
    Ödül Puanları:
    123
    Konu kreatinler başlığına taşındı ve anket eklendi.

5. Duratec

Duratec Üye

Beğenileri:
    659
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ankara
    Kullandım kutu bitmek üzere ve hiç memnun kalmadım.. 5 gr de kullandım 10 gr da hatta en son 15gr denedim.. 0 bi ürün bence paranızı boşa harcamayın düzgün markaların ürünlerini alın universal,ultimate,mhp vb.

6. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    acaba kreatinden beklentiniz neydi ki?

7. Duratec

Duratec Üye

Beğenileri:
    659
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ankara
    Creatin işte ne beklenebilir ki ? daha önce universal creatin kullanmıştım etkisi daha farklıydı 5gr da bile.

Bunda 15 gr kullandım hissetmedim bile içtiğimi öyle diyeyim.

8. komutantopatan

komutantopatan Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Bana göre de orta karar bir creatine bir kutu bitti ama tekrar kullanmayı düşünmüyorum şu anda 4 Dimension mikronize creatini kullanıyorum zaten.

9. ex4a

ex4a Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    ben de iyi bir hacim artişi sağladı son 50-60 gr kaldı .. ayrıca antreman öncesi 5 gr aldığımda iyi bir güç artişi da var..

10. Poseidon.

Poseidon. Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Ankara
    Dün bu üründen aldım , bazıları Kreatin nitrat içeriği yüzünden karsere yol açabilir diyo. Bu ne derece doğru ? Çöpe atıcam yoksa 50 lira için sağlıktan olmaya değmez...

11. brhmcr

brhmcr Guest

Nereden duydun bunu? Eger boyle bir arastirma veya haver olsaydi fitness alemi ayaga kalkardi.Sadece bu urun degil pek cok urunde creatine nitrat mevcut.

12. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    Nox ların %90 ında var en basitinten creatine nitrat o zman nox da kullanmayalım öle birşey şaçmalık.

Protein tozu kısır yapar gibi magazin haberlerden.

1 kişi bunu beğeniyor.
  13. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Nitrat nitrojen ve oksijen atomlarından oluşan bir bileşiktir.

Nitratın kanserojen etki (mide kanseri) yapabiliceği hakkında bazı araştırmalar yayınlanmıştı.

İlgili birkaç yazı:

Ingestion of Nitrate and Nitrite and Risk of Stomach Cancer... : Epidemiology

Dietary salt, nitrate and stomach cancer mor... [Int J Epidemiol. 1996] - PubMed - NCBI

Nitrat organik ve inorganik (amonyum nitrat , potasyum nitrat vb.) gübrelerin içinde yoğun miktarda bulunmaktadır. Dolaysıyla buradan yeraltı içme sularına ve bitkilere geçerler. Aynı zamanda sucuk , sosis ,salam , pastırma ve islenmiş et gibi besin maddelerinde de bulunuyor. Günlük dietimizde (özellikle yeni doğmuş bebeklerde) uzun vadede ve yoğun miktarda nitrat almak ileride bu tür sorunlara neden olması ihtimal dahilindedir.

Fakat burada asıl sorgulanması gereken nitratın kendisi değil günlük dietimizde aldığımız nitrat oranı ve dietle alınan nitrat ve nitrit kullanılarak, vücutta N - nitroso bileşiklerinin oluşup oluşmadığıdır.

Bu olasiligi ortadan kaldirmak için dietteki nitrat ve nitritin azaltilmasi ve endojen nitrozasyonu inhibe eden askorbik asit (C-Vitamini) veya alfa - tokoferol (E-Vitamini) gibi bileşikler de besinlere eklenmelidir.

Örnek tablo:

tbll.jpg

14. Poseidon.

Poseidon. Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Ankara
    Bu konunun 1.sayfasının 4. cevabında ki cevapta arkadasın birisi
    kansere yol açma ihtimalinden bahsetiş , bende o yüzden sordum böyle birşey varmı diye şüphelendim ama araştırdım ve böyle bişeye rastlamadım doğrusu bunu yazan arkadas nereden duydu acaba??

15. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Creatine Nitrat , Creatine + Nitratın bileşiminden oluşmakta.

100 mg creatine nitrat ortalama olarak ; 77 mg Creatine + 23 mg Nitrattan oluşmakta. ( Çeşitli markalarda değişiklik gösterebilir)

Günde 2000 mg creatine nitrat tükettiğinizde ortalama 460 mg nitrat aldığınız anlamına geliyor. Buda önerilen günlük nitrat alımının bi haylı üstünde bir oran.

Bu bilgilere istinaden creatine nitrat'ın kanserojen olduğu söylentisi yayıldı.

Fakat yukarıda da anlattığım gibi uzun vade de yüksek dozlarda tüketmeniz gerekiyor. Çeşitli yöntemlerle bu etkileri inhibe etmekte mümkün. Eğer ciddi bir kanserojen madde olsaydı bu ürün şimdiye kadar çoktan yasaklanırdı.

Kaldı ki makalelerde kanserojen maddeler diye araştırma yaparsanız önünüze pet şişelerden temizlik maddelerine kadar binlerce ürün çıkacaktır.

Poseidon. bunu beğendi.
  16. berkaybaşgan

berkaybaşgan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok başarılı bir ürün tavsiye ederim

17. SRTN

SRTN Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar 3 gün kadar önce aldım ürünü, sizlere sormak istediğim

1- Ürünün içinde çok az da olsa siyah toz taneleri var, belli belirsiz
    2- su, meyve suyu vs ne ile karıştırsam tam olarak çözünmüyor

bunlar normal midir ?

18. emrea16

emrea16 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Masabaşı
    Yer:
    İstanbul
    şimdi bahsettigin gibi benım kutuda da turkce acıklamasında 5gr(3 ölçek için ) demiş fakat etıketı kaldırınca 1scoop 5 gr yazmakta. bende 1 olcegı hassas terazıde tarttım ve 1 olcegı tam 5gr geldı . şimdi bu urunu tam olarak kac olcek kullancagız . kararsız kaldım . ben sabah proteın tozu ıle 1 ölcek , antreman öncesi 1 ölçek ve yatmadan önce 1 ölçek kullanmayı dusunuyordum . yanı 15 gr edıyor totalde gunluk . bu dozaj fazlamı aceba . bilgilendirirseniz sevinirim .

19. SRTN

SRTN Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    O dozaj fazla, günde 1 ölçek kullanın yani 5gr

Peki sizin aldığınız ürünün içinde çok çok az siyah tanecikler var mı ?

20. emrea16

emrea16 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Masabaşı
    Yer:
    İstanbul
    evet sımdı baktım . cok ufak mıkro tanecikler var siyah . cok dıkkatlı bakmak gerekıyor .

ayrıca dun mp nın dıstrubutoru olan sportone ıle gorustum . durumu bıldırdım kendılerıne . turkce acıklamalarında 5gr(3ölcek ıcın ) yazıyorken ,etiketin arkasındakı orjınal acıklamada 5gr(1scoop) yazdıgını ve hassas terazıde ıse 1 olcegın tam 5gr geldıgını soyledım . çok sasırdılar ve tesekkur ettıler. kendı arsıvlerındekı urunlerın orjınal acıklamasında ıse 5gr(3scoop) yazıyormus . ve bununla ılgılı bana bır gorsel bıle gonderdıler .

fakat ortada bır yanlıslık ve karısıklık oldugunun onlarda gecte olsa farkına vardılar . acılen amerıka ıle gorusecegız ve durum hakkında sızı bılgılendırecegız dedıler . bakalım beklıyoruz. kullanıcak arkadaslar 3 olcek degıl 1 olcek kullanmalarını tavsıye ederım gunde .

SRTN bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş