Murat Tavman

Konusu 'Uluslararası Vücut Geliştirme' forumundadır ve amrt tarafından 28 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 32 üye.
  1. amrt

amrt Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    Kendisi 30 yaşinda 1.79 boy 78 kg'dir. Yağ orani sadece %5. Genetik yapisi Mesomorph olduğunu söyliyor :) Yemek yapma konusunda uzman.Yaşam koçluğu yapiyor. Kendisi Tommy Hilfiger ve Calvin Klein gibi ünlü markalar ile defalarca çalışmış. Eminim hepimizin olmak istediği vucut tiplerinden bir tanesi. Benim buraya ekleme amacimda budur, bi nebze olsun hedef olabilir. Kendisini tebrik ediyorum.

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 28 Ekim 2010
    ZeusS_ bunu beğendi.
  2. bycanertk

bycanertk Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    53
    vala gzl genetik sağlam :)

3. yolcu02

yolcu02 Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    ben hiçbir zaman bukadar fit olmak istemedim ama vucudu güzelde fazla fit buda

4. Demirgan

Demirgan Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İstanbul
    açıkçası benim goz zevkime uymayan bir vucut , zira verdigi emegine saygım sonsuz :)

5. metall

metall Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    hiç kimsenin hayır diyemiyeceği ve öldürücü disiplin isteyen bir vücut

6. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    C:\
    30 mu?
    50 yaşında gibi gözüküyor !
    ben 30 yaşımda öyle yaşlı gözüksem yaşam koçluğu falan yapmaya utanırdım.. kendime ne yararım olmuş ki kime yaşam koçu olayım diye..
    bakın 51 yaşındaki adama 30 yaşındaki adamdan daha genç duruyor [​IMG][/URL][/IMG]

speedtouch bunu beğendi.
  7. ByMerdo

ByMerdo Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Hacker/Öğrenci/Spor/Parapsikoloji
    Yer:
    Balıkesir/Edremit
    Poz vermeye göre değişiyor

8. mucore

mucore Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    yaşamı takıldı millet bi acayip ya :) 60 da gösterse vücuduna bak sen

9. bat34

bat34 Yeni Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    vucut iyi ama surat hiç yok ck da nasıl çalışmış anlamadım.

hammercurl ve wolf13 bunu beğendi.
  10. atesdagli

atesdagli Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Bir genetik meselesidir tutturmuşuz gidiyoruz tamam arkadaşlar katılıyorum genetik faktörü kesinlikle çok önemli ama olayın tamamı genetik değil çalışma disiplini, beslenme, dinlenme, doğru çalışma bunlarda çok önemli faktörler imkansız bir vücut değil yapılabilir yanlış anlaşılmasın vücudu küçümsemiyorum kesinlikle fazlasıyla emek isteyen bir vücut ama şu olayı direk genetiğe bağlayıp "yok abi adamda süper genetik var ondan oluyor" deyip olayı bitirmeyelim evet bu adamın ve bağzı başka adamların genetiği süperdir hariha vücutlar yaparlar ama inançla, istekle, disiplinle, doğru çalışmayla, doğru beslenmeyle, iyi bir uyku ve dinlenme düzeniyle yapılabilir bir vücut bana kalırsa ama tekrarlıyorum kesinlikle emeğe sonuna kadar saygılıyım ve gercekten cok çalışmak lazım böyle bir vücut için.

Mehmet7 ve qjack bunu beğendi.
  11. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Valla disiplin azmi ve bilgisine bir şey diyemem. Ama nedense Murat Tavman gözüme hoş gelmiyor daha doğrusu son iki yıldır çoğu erkek dergisinde ve vucüt geliştirme dergisinde çıktığı için biraz reklam mahsulü gibi bir görünüm uyandırıyor bende. Bu benim düşüncem. Tabi ki azmini,bilgisini, fiziğine bir şey diyemem. Kendisi fhm dergisinde yazmaya başladı bionic ekinde.

12. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    yaşam koçluğu insanlara sadece yaşından genç görünmeyi aşılamak değildir.
    bazen eli bastonlu 90 yaşında bi dede gelir bize hayata ve yaşamaya dair öyle güzel iki kelam eder ki bizim en büyük ve faydalı yasam kocumuz olmustur o dakika itibariyle.

velhasıl kelam yaşı nedir ne değildir ne gösterir eder bunların kritiğini yapmak manasızdır.
    azmi ortada hedefimizdedir değildir bu vücudun ve formun çeyreğini yapamadığımız halde burada ağlaşıp duruyoruz yediklerimizden içtiklerimizden fedakarlıklarımızdan yakınıp duruyoruz birde bu adam hayatını buna adamış varın gelin böyle düsünün

websitesini incelerseniz bazı 1-2 güzel söylediği kelamları görebilirsiniz
    güzel mkotivasyon kaynakları bence

loveofbody, rockybalboa7 ve AnkTıp92 bunu beğendi.
  13. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    naturel takıldıgını mı sanıyosunuz :)

14. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    pure ectomorph adam mesomorph um demiş ilginç :D bide genetik çok iyi yazılmış çatıya bakın kemiklere bakın muhtemelen bacaklarıda çöp gibi

ineedpower ve hammercurl bunu beğendi.
  15. builtman

builtman Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    pazarlama iletişimi uzmanı
    Yer:
    Istanbul 216
    Aynı salondaydık yıllardır, bu aralar kayıp. sponsorluklar sebebiyle salon değiştirmiş olabilir.
    Çalışmasına ve emeğine, bilgi birikimine kesinlikle saygım sonsuz, ancak canlı haliyle, özellikle çalışırken vücut gerçekten itici duruyor. Herkesin zevki başkadır elbet ama her tarafımın yumru yumru olmasını, göğüs kaslarımın lop et gibi bu kadar sarkmasını istemezdim.

16. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Murat tavman oldukça iyi bir fitnessci bence vücududa harika :) bu kadar fit olmayı sevmem ama verdiği emek aşikar takdire şayan.

Bunu anabolik steroidler bölümünde tartısıyoruz oraya buyrun steroid li steroidsiz diyenler :) :)

Bana kalırsa bariz steroidli bir vücut.Fazla gelişmeye yönelik olmasada (steroid bazında) aldığı yağ yakıcıların haddi hesabı yoktur diye dusunuyorum.

17. batistr

batistr Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    steroid steroidsiz ilgilendirmez beni yalnız bu arkadaş kesinlike 30 yaşında durmuyor. kendi sitesindeki fotoğraflara bakarsanız da aynı şeyi farkedeceksiniz zaten.

aslında anlattığı bir çok şeyi biliyoruz protein ye karb ye yararlı yağ ye bilmemne. bence bize açıklaması gereken nasıl 30 yaşında olupta 40-45 yaşında gibi gözüktüğü

ARNOLDschwarzeneggeR bunu beğendi.
  18. amrt

amrt Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    gazetede okudum yediği herşeyin hesabini yapan bir sporcudur kendisi. protein tozu dahil ek besin kesinlikle kullanmadiğini , bunlarin kullanilmadan yapilan iyi beslenme ile herkesin kendisi gibi olucağini söyliyor. o gösterdiğiniz vucut daha genç dursa bile sağlık açısından kötü. steroid'li vucut ne kadar genç durursa dursun. kendisi bazi arkadaşlarin dediği kadar pörtlek dursaydi o kadar firma bu adami tercih etmezdi.. herşeyden önce bence olumsuz eleştiri yapan bir insan ona yakın vucutlu olması gerekir

19. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Mr.Olympia jüri sinde dünyaca ünlü vücut geliştirenlermi var?

Neden olumsuz eleştiri yapmak için onun gibi bir vücuda sahip olmak gereksinki.

20. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Adamın mesleği bu ve bu işten para kazanıyor. Neden onun gibi olmamız lazım eleştirirken ? Dozunda eleştiri yapmak şartıyla herkes eleştirebilir. Sonuçta ben bu sporu zevkim için yapıyorum para kazanma gibi bir düşüncem yok. Onun gibi olmama da gerek yok.

Ayrıca protein tozu dahil ek besin kullanmadığı diyorsunuz. Bu kaynaktan emin misiniz ? Çünkü Men's Health Ocak 2011 sayısında kendisi kapaktı ve sayfa 78' de yazan yazıya göre kullanıyor.

Kendi karışımını vermiş ama size bir kesit yazacağım. Murat tavman antreman boyunca yanında protein içeceğiyle beraber dolaşıyor... Zira içindekiler listesi bir hayli kabarık; izole whey protein, glutamine, beta-alanine,waximaize (bağırsakta çözülen bir karbonhidrat) vefıstık ezmesi.

Devam ediyorum. '' Yatmadan önceyse bambaşka bir tarif hazırlıyor. Bu seferki tercihi whey protein yerine kazein oluyor.''

Yani ya bu dergi yanlış yazmış ki size verdiğim sayfa numarası yanında kendi karışımını kaç ölçekte yapacağı da yazılmış.

amrt bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş