Multivitaminler

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Malebolgia tarafından 12 Haziran 2008 başlatılmıştır.

Sizce en ideal Multivitamin hangisi?

1. GNC Ultra Mega Gold

11,6%
  2. GNC Men's Mega Men

14,3%
  3. Solgar VM-2000

22,9%
  4. Solgar Male Multiple

9,4%
  5. One A Day Maximum

7,8%
  6. One A Day Men's

7,5%
  7. Diğer (Lütfen Yazınız)

26,4%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 85 üye.
  1. Wolf_Kanuni

Wolf_Kanuni Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Opti-men de çok güzel bir multi-vitamin ancak daha önce aldığım yerden bulamadım... ****** ON'nin vitaminlerini getirmiyor sanırım... supplementler.com 'a da baktım, orada da satılmıyor. Opti-men'in TR'de bulunabileceği bir yer biliyor musunuz?

2. topsecret24

topsecret24 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    OPTİ-MEN MULTİ
    Vitaminler ve esas minerallerle en yüksek potansiyelinize ulaşın!

Optimum Nutrition's Opti-Men vitaminleri ve esas mineralleri, birçok bitki ve özellikle erkekler için tasarlanmış bir üründür.. Çoklu vitamin ve mineral takviyeleri, vücut geliştiriciler , sporcular ve bireyler tarafından tüketilebilen belki de en önemli tek takviyedir. İnsan vücudunun maksimum potansiyelinde performans gösterebilmesi için çok çeşitli ve karmaşık birçok yaşamsal besinle beslenmesi gerekir. Bu esas vitaminler ve minerallerden sadece birinin eksik olması, optimum verimi sağlayan metabolik mekanizmayı bozar ve performans düşer. İyi değil! Güçlü bir çoklu vitamin/çoklu mineral formülünün günlük olarak alınması, binlerce metabolik reaksiyon için gerekli esas ortak faktörlerin varlığını sağlamaya yardım edebilir..

kas yapamadığınız için bunları almanın gereksiz olduğunu sanırlar. Ancak burada çok önemli bir şey vardır. Bu esas minerallerden veya vitaminlerden biri vücudunuzda bulunmadığında vücudunuzda binden fazla kimyasal ve enzimsel proses gerçekleşemez. Her bir ve her mineral ve vitamin, hormon oluşumunu da içeren binlerce biyokimyasal reaksiyondan sorumludur. Sonuç? İyi bir çoklu vitamin ve mineral formülü kullanmıyorsanız, asla en yüksek potansiyelinize erişemeyeceksiniz.

Opti-Men™, mükemmel performans takviyesi sağlayan tam bir besin optimizasyon sistemidir. 75’ten fazla farklı malzeme içeren Opti-Men™ günlük sağlık, performans ve canlılık için sağlam bir temel hazırlar.​

Beş Performans Karışımı: ​

Amino-Karışım Zayıf kasların büyümesi ve gelişmesi için yapı taşları olan en önemli 8 serbest halde asit içerir (Arginin, Glutamin, ve BCAA’lar dahil). ​

Viri-Karışımı Erkeklik gücünüzü artırmak için tasarlanmış 8 egzotik bitkisel ve deniz ürünü konsantresi içerir.​

<DIV align=center>Phyto-Karışımı Serbest radikallerin mücadelesine yardım etmek üzere 20’den fazla anti-oksidan bakımından zengin sebze ve meyve konsantresi içerir.
    Enzim Karışımı Beslenme sindirim ve emilimini artırmak için 4 özel enzim içerir.​

Opti-Karışımı Özellikle anti-oksidanlar ve B vitaminlerine yoğunlaşmış 25 vitamin ve esas mineral içeren kapsamlı bir beslenme takviyesi.
    TEMELLERİN ÖTESİNDE​

350+ Miligram B-Kompleks Vitaminleri​

Beş adet CİNSİYETE ÖZGÜ karışım​

Kapsamlı BESLENME OPTİMİZASYON SİSTEMİ​

Serbest halde AMiNO ASİTLER​

Bitki özleri​

Meyve ve sebze PHYTOCOMPLEX​

Sindirime yardımcı enzimler​

GÜÇLÜ vitaminler & mineraller​
    180 Tablets
    Supplement FactsServing Size3TabletsServings Per Container60
    Amount Per Serving% Daily Value
    Vitamin A (As CaroCare Natural Mixed Carotenoids)10,000IU200%*Vitamin C (As Ascorbic Acid)300mg500%*Vitamin D (As Cholecalciferol)300IU75%*Vitamin E (As D-Alpha Tocopherol Succinate)200IU665%*Vitamin K (As Phytonadione)75mcg90%*Thiamin (As Thiamin Hydrochloride)75mg5,000%*Riboflavin75mg4,410%*Niacin (As Niacinamide)75mg375%*Vitamin B6 (As Pyridoxine Hydrochloride)50mg2,500%*Folic Acid600mcg150%*Vitamin B12 (As Cyanocobalamin)100mcg1665%*Vitamin B12 (As Cyanocobalamin)300mcg100%*Pantothenic Acid (As D-Calcium Pantothenate)75mg750%*Calcium (As Calcium Carbonate, Citrate)200mg20%*Iodine (As Kelp)150mcg100%*Magnesium (As Magnesium Oxide, Aspartate)100mg25%*Zinc (As Zinc Citrate)30mg200%*Selenium (As Selenomethionine)200mcg285%*Copper (As Copper Gluconate)2mg100%*Manganese (As Manganese Gluconate)5mg250%*Chromium (As Chromium GTF)120mcg100%*Molybdenum (As Molybdenum A.A. Chelate)80mcg110%*
    Amino Blend800mg†L-Arginine, L-Glutamine, L-Valine, L-Leucine, L-Isoleucine, L-Cystine, L-Lysine, L-Threonine
    Viri Blend525mg†Saw Palmetto, Powdered (Berries), Damiana, Powdered (Leaf), Korean Ginseng, Powdered (Root), Pygeum Africanum, Powdered (Bark), Ginkgo Biloba, Powdered (Leaf), Raw Oyster Concentrate, Nettles, Powdered (Leaf), Pumpkin Seed.
    Phyto Blend240mg†Citrus Bioflavonoids (Fruit), Deodorized Garlic, Powdered (Bulb), Green Tea Powder, Grape Seed Extract (Vitis Vinifera)(Seed)(Standardized To 95% Polyphenols), Blueberry Powder, Cranberry Powder, Wild Yam Powder, Carrot Powder, Papaya Powder, Orange Fruit Powder, Pineapple Powder, Spinach Powder, Elderberry Powder, Kale Powder, Brussels Sprouts Powder, Broccoli Powder, Apple Fruit Powder, Kiwi Fruit Powder, Grapefruit Powder.
    Enzy Blend50mg†Papain, Bromelain, Alpha Amylase, Lipase.
    Alpha-Lipoic Acid25mg†PABA (Para-Aminobenzoic Acid)10mg†Choline (As Choline Bitartrate)10mg†Inositol10mg†Silica5mg†Boron2mg†Lycopene (As Lyc-O-Mato Natura Tomato Lycopene)500mcg†Lutein500mcg†Alpha Carotene500mcg†Vanadium100mcg†Cryptoxanthin100mcg†Zeaxanthin28mcg†* Percent Daily Values are based on a 2,000 calorie diet† Daily Value not established

Son düzenleme: 16 Şubat 2009
  3. topsecret24

topsecret24 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    WOLF Kanuni ben de opti-men aldım bugun. sen bunun ne gıbı olumlu etkılerını yaşadın ? üzerinde gunde 3 tablet dıyor ama sankı çok gıbı bu ölçek. sen ne şekılde kullandın?bench_O

4. Azazel

Azazel Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Solgar VM 2000'i deneyeceğim. Midenizde herhangi bir ağrı veya bulantıya sebep olmuyor sanırım Solgar VM 2000?

5. canadianfb

canadianfb Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0
    bu öpti-men den animal pak benzeri bir fayda beklemek çok mu hayal olur?

6. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    içeriklerini kıyaslamanız yeterli olacaktır..

canadianfb bunu beğendi.
  7. Malebolgia

Malebolgia Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Opti-Men güzel bir multivitamin ama Animal Pak ile kıyaslanamaz bile.
    Optimum Nutrition'ın Super-Multi Pak ürünü Animal Pak'a daha yakın bir içeriğe sahip. Yinede bu konuda piyasanın lideri Animal Pak'tır. Multi Vitaminden çok öte bir şey. Ve bence ciddi sporcular dışındakiler için kullanılması gerekli bir üründe değil. Aynı görüşüm Super Multi Pak içinde geçerli.

http://www.optimumnutrition.com/products/supermulti-pak-p-186.html

8. lantis44

lantis44 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar uygun fiyata One A Day Maximum buldum.Acaba 2 paket alsam(Her pakette 60 adet var)Günde 2 tane kullansam sizce nasıl olur.Benim kullanacağım süre zarfı 2.5 ay. Spor akademisi sınavları geçene kadar.Bazı arkadaşlar One A Day Maximum yetersiz kalır demiş.Bende 2 tane alayım o zamandamı işe yaramaz.

Uygun olmasının nedeni.Adam bir paketi normal fiyattan veriyor ama bir paketinin son kullanma sürersi 07.2009 yani 2 ay süresi var elinden çıkarmak için hediye olarak veriyor.Sonuçta benim sınavım 2 ay sonra 2 paket alsam günde 2 tane yutsam yetiyor sayısal olarak.Ama bir eczane günde 2 tane alma zehirlenirsin dedi.

9. Malebolgia

Malebolgia Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Anladığım kadarı ile zaten spora uzak bi kişi değilsin. Bence tedirğin olman gereken tek konu yağda çözülen vitaminler (A,D,E,K).

Bir Animal Pak'ın içeriğine bak, birde One A Day'in, kendin karar ver.

One A Day Maximum'un içeriği şöyle:

Animal Pak'ın içeriği ise şöyle:

lantis44 bunu beğendi.
  10. lantis44

lantis44 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Malebolgia

Cevabın için çok tşk ederim.Tabii senin söylediğin çok daha iyi gidi duruyor,amino asit içeriğide var ama pahalı gelir bana öğrenci olarak.Sonuçta bana Amino asit ve creatin gelecek hediye olarak.One a day Maximum alsam sence yinede yeterli olmaz mı günde iki tablet.Ha derseniz hiç kullanma fark etmez.Ürün çok kötü o zaman almam.Ama Animal Pak'ta alamam oda pahalı :)

11. lantis44

lantis44 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar peki Optimum Nutrition PerforMAXX Sports Multi-Vit 120capNEW buldum bu ürün iyimidir.

12. mr pink

mr pink Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    gorunun o ki solgar vm2000 acık ara farkla önde gidiyor

sahsen bende solgar taraftarıyım, icerigine bakarsanız komple bir vitamin oldugunu gorursunuz, icerisindeki aminolarda cabası

13. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    ben hansal marka urunlerın bır cogunu kullandım ve su anda da mıneral aktıv-zink+c--multıvıtamın-vıtamınc-vıtamıne urunlerını kullanıyorum (bu urunlerın hepsı efermesan tablette)

bundan oncede bemıks-c ve supradyn kullanmıstım ama hansalın urunlerı bana daha kalıtelı gıbı geldı

14. makineci

makineci Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    bu bahsettiğin marka marketlerde de satılıyor, kipa'da görmüştüm. ne kadara alıyorsunuz ürünleri?

15. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    eskıden for you dan alıyordum ama foryou kapandı bende artık baska markalara yoneldım

16. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    ISS Research Super Vitamin Pak kullanıyorum çok memnunum Aminal Pak yerine bence bu daha iyi bir tercih hem fiyat olarak hemde Animal Pak'da sentetik içerikler var. ISS de böyle bir şey yok ;)

diez ve SEZER YZL bunu beğendi.
  17. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    zigbog bahsettiğin ürünü inceledim..vitamin değerleri gayet yüksek hatta C vit. 1000mg..

fakat magnezyum ve çinko düşük geldi..ama yinede aklımızda bulunsun..

buarada ben AST Sports Science Multi pro32xkullanıyorum..fiyatlar yakınmış..hatta super vitamin pak'in değerleri daha iyi gibi ;)

zigbog bunu beğendi.
  18. Malebolgia

Malebolgia Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Bende geçen sefer ISS'in ürününden sipariş etmiştim, daha kullanmadım ama içeriği gayet güzel, paketin içinde balık yağıda bulunuyor.

zigbog bunu beğendi.
  19. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    evet o konuda sıkıntılı ama onuda besinlerle kapatıyorum. 23 paket kullandım şu ana kadar ve gerçektende güzel bir ürün.

Malebolgia, arkadaşımın dediği gibi içinde balık yağıda var. Gayet güzel bir ürünthums:

20. akekilli

akekilli Üye

Beğenileri:
    167
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Istanbul

Sayfayı Paylaş