Multivitaminler hakkında sorularım var

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Tun4 tarafından 6 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Tun4

Tun4 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar merhaba yaklaşık 1 senedir vg yapyorum ve 3-4 aydır whey protein kullanıyorum. Benim merak ettiğim soru şu, multivitaminlerin herangi bir olumsuz etkisi var mıdır vücuda?(Karaciğeri, böbreği yorma ya da vücutta doğal yollardan üretilen vitaminlerin üretilmesini durdurma gibi)

Eğer yoksa günün hangi saati almak daha uygun olur? Antreman öncesi uyar mı? Off günlerde de kullanmamı tavsiye eder misiniz?

Elimde son kullanma tarihi bu mayısta sona ermiş olan Pharmaton var. Çöpe mi atmalıyım yoksa kullanmalı mıyım? (Elimdeki ürün bitince ürün seçimi için multivitaminler konusundan yararlanacağim zaten).

Herkese iyi günler.

2. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    Günlük beslenmeniz düzenliyse dışarıdan vitamin alımına kesinlikle gerek yoktur. Vitaminler düzensiz beslenme ve bazı hastalıklar sonucunda kullanılması gereken takviyelerdir.

Masum değillerdir!

Kimi durumlarda zararları dahi olabilir, örneğin D vitamini vücut da birikim yapar keza A vitamini de... Çeşitli sorunlar ortaya çıkabilir...

Özetle vitaminlere, özellikle başında multi, ultra, mega yazanlara kesinlikle ihtiyacınız bulunmamaktadır.

Pharmaton kaliteli bir vitamin/mineral hapıdır. Son kullanma tarihi sona erdiği için çöpe atın!

Tun4 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş