Multivitamin Vs Nitrik Oksit

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve eklotje tarafından 2 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. eklotje

eklotje Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba hocalarım yardımınıza ihtiyacım var ben bir basketbol oyuncusuyum ve sezon başlamak üzere olduğundan body antrenmanları seyrekleşti onu belirteyim öncelikle yaklaşık 1 ay önce Dymatize Elite Gourmet Whey&casein blend protein aldım sabah kalkınca 1 ölçek top yada body antrenmandan sonra 1.5 ölçek su ile alıyorum gayet memnunum 1-2 kilo aldım görünüş olarak aşırı olmasada kaslarımın eskisine göre daha güçlü olduğunu hissediyorum yanlız size sormak istediğim bir soru var idmanlar akşam olduğu için sabah alınan protein antrenmana katkı sağlamıyor idmandan sonra toparlıyor o ayrı konu ilk sorum

sezon başlayacağı için maçlarda bana güç ve enerji sağlayacak bir arayışa girdim
    ve bir arkadaşım animal PAK önerdi araştırdım güzel ama muscle Pharm assault u da öneriyor herkes ayrıca assaultta creatin de bulunduğu için daha çok işine yarar hem maç öncesi güç enerji sağlar hemde kas gelişimine kat sağlar diye öğrendim sizlere danışmak istedim ne önerirsiniz acaba bana daha önce kullanmadığım için nitrik yada multi bir fikrim yok. ayrıca küçük bir soru 9 yıldır aralıksız spor halindeyim herhangibir kalp yada vücut sorunum yok yanlız protein tozunu günde 3 kez alınca yani sabah- ant. 1 saat önce -ant. sonra bazen tansiyonumun düştüğünü hissediyorum hani boşluğa kalırsınızda kalbinizin attığını duyarsınız ya öyle birşey ve korktum 2 ye indirdim sabah ve ant. sonra olmak üzere ondanmı kaynaklanıyordur acaba... okuyup zahmet edip cevap yazan herkese çok teşekkürler...

2. brhmcr

brhmcr Guest

SAbah ictiginiz protein aksama nasil bir katki saglayabilir?Protein performansa ne gibi katki saglayabilir?

Animal Pak multivitamin assault NOX alakasiz urunler :) NOX ihtiyacin yok animal pak ise hic yok. Illa alacam diyorsan normal oranlara sahip bir multivitamin al. Protein tozu ile tansiyonun alakasi yok. 3 olcek cok fazla beslenmeni gozden gecir.

3. eklotje

eklotje Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hocam teşekkür ederim öncelikle cevap için protein tozunun direkt olarak performans sağlamayacağını biliyorum ama beslenme eksiklerimi kapatıp vücudun ihtiyacını giderdiği için ben performans artışı hissediyorum eskisine oranla kısaca iyi beslenmemi sağladığı için illa alıcam diye birşey yok sizden tavsiye bekliyorum sadece maçlardan önce alacağım maçta bana güç ve enerji sağlayacak bir ürün arıyorum eski bir oyuncu arkadaşım animal pak ı önerdi ******e gidip sorduğumda muscle pharm assaultu önerdi hem daha ucuz hem işini daha çok görür diye siz ne düşünüyorsunuz acaba niçin gereksiz dediniz anlayamadım ultra kas gelişimi için değil maç öncesi enerji arıyorum

4. brhmcr

brhmcr Guest

Rica ederim.

Assault ve benzeri urunler kafein, beta alanine, arginine sayesine pump etkisi, daamr uzerinde genisletici , bir miktar enerji verirler.Ancak bir futbolcu icin ne kadar etkili olur supheliyim. Futbolda sanirim daha cok sureklilik gerekir.

Belirli bir kondusyon seviyesi yakalamis sporcu duzgun beslenme ile gerekli enerjiyi zaten depolayacaktir

Animal pak ise cok daha profesyonel sporcularin, vucut gelistirmecilerin ( dopingli) kullanmasi gerekn bir urun bence icerdigi dozajlar normal bir sporcu icin haddinden fazla. Normal bir multivitamin ( anavite, optimen vs) is gorecektir. Ancak multivitaminlerden enerji vermesini beklemek yanlis olur. Cunku sonucta bunlarda mineral ve vitamin eksikliginin giderilmesini saglayan supplementasyondur.

5. eklotje

eklotje Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    anladım hocam teşekkürler yanlız haftada 5 yada 6 gün idman oluyor ve her gün yoğun şiddette olunca besinlerle de olsa çok kolay olmuyor toparlanmak enerji üretmek önemli idman öncesi ve müsabaka öncesi kullanabileceğim bir besin önerebilirmisiniz zaten assaultu alsam bile 1 ölçek maç öncesi derlerse yarım ölçek kullanacağım yani o kadar sadece fazlasına ihtiyacım yok

6. brhmcr

brhmcr Guest

Bir multivitamin edin kendine,

Idman ve mac oncesi 2 - 2.5 saat once seni rahatsiz etmeyecek sekilde meksimum seviyede karbonhidrat almaya calis bu karbonhidrat komplex ( Bulgur, tam tahildan makarna, esmer pirinc vs ) olsun ki uzun sure enerji saglasin. Bu dedigimi uygula farki goreceksin.

7. eklotje

eklotje Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hocam çok teşekkür ederim çok yardımcı oldun gerçekten beslenmeye daha da dikkat edeceğim ve opti-men multi almaya karar verdim anavite ye kıyasla daha faydalı gözüküyor. bittikten sonra belki bi assaultu denemek istiyorum olmazsada bulunsun evde bb antrenmanları öncesi kullanırım işime yarar en azından :)

8. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    assaultudaki pump etkisi şayet basketbolda olsa sanırım ben basketbol oynayamazdım. yapacağı etki şayet yaparsa seni rahatsız edecektir

Sayfayı Paylaş