Multipower L'Carnitine+CLA işe yaramıyor

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve bet10 tarafından 7 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. bet10

bet10 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    bu ikiliyi 4 hatadırkulanıyorum ve henüz 1 kilo verdim. onu diyetlede yapabilirdim sanki. haftada 5 gün fitness 1 gün halı saha yapıyorum finessde mekik bezeri hareketler ağırlıktaa fakat kol kasları da çalışıyorum

acaba marka ile ilgili bir sorun mudur?

boy:1.73
    kilo:74

demircan256 bunu beğendi.
  2. kareem said

kareem said Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    İnş. Müh.
    Yer:
    İzmir
    arkadaşım ben açıkçası karnitin denen şeyin pek işe yaradığını düşünmüyorum cla yeni kullanmaya başladım onun hakkında bşe diyemem ben sana termojenik yağ yakıcıları tavsiye ederim bir de beslenme programın nası

bet10 bunu beğendi.
  3. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Şimdi bet10 ; haklı olabilirisn bünyeden bünyeye fark gösterebilir ancak sana katılmadan edemicem şu konuda ; ben mayıs 30-haziran 30 arası toplam 1 aylık sürede 85 kilodan 81 e yağ oranınıda % 18 den 12 ye düşürdüm...

haftada 3 gün spor..cardip son gün yani 3.gün oda 5 dk bisiklet...

yaptığım diyet olayıda diyet demekte zor..

sabahları poça yerdim kestim,şekeri kesmedim azalttım,ekmeği azalttım,sabahları kahvaltıda (hergün olmasada ) yumurta eydim...

ve bu süreçte hiç birşey kullanmaıdmyağ yakıcı v.s oplarak.

ama sana gelirsek sen yağ yakıcı kullanmana rağmen az vermiş gibisin...

saygılar...

bet10 bunu beğendi.
  4. mixtime159

mixtime159 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    haftada 5 fitness ve 1 gün halı saha maçı yapıyorum diyorsun. Cardiyo yapıyor musun peki?
    yani

5 fitness gününün içinde ağır cardiyo antremanları var mı yoksa hiç bir işe yaramaz..

bet10 bunu beğendi.
  5. gurur

gurur Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Kardio ve diyet yapmazsan karnitin ne etki yapicak ki
    Denilen gibi termojeniklere yönel o zaman ama sihirli degnek bekleme
    Diyet ve kardio yag yakimi icin sarttir bunlar sadece yardimcidir unutmayin

bet10 bunu beğendi.
  6. bet10

bet10 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    @kareem said
    genelde CLA işe yaramaz derler asıl carnitine önemli derler ama bende senin gibi düşünmeye başladım. ayrıca beslenme konusunda profesyonel destek yok ama sadece buralardan okuduklarıma göre diyet yapıyorum

@demircan256
    evet ilk ay için bu şekilde olmuştu ama şimdi toplamda 4 kilo verdiğimi gördüm. buna da yorumum şu oldu kilo aldığım bir dönemde pat diye az yemeye başlayınca pat diye kilo verilmiyor demekki. tamda ümidi kesdiğim sırada kilo verdiğimi gördüm(bira içmeye başladığım zaman:) ) demekki vücut geriden takip ediyor...

@mixtime159
    bende tam olarak bunu merak ediyorum. fitness hocam tam bir cardio vermiyor. ama ağır bir mekik hareketleri programım var. bu cardio sayılır mı? sayılmazsa carnitinin bir anlamı yok mu?

@gurur
    termojeniklerde cardiosuz carnitine e göre daha iyi yağ yaktığı söylenebilir mi?

7. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    cardiosuz olmaz ayrı birgün 40 dk kardiyo lazım mekik sayılmaz bile:))

8. bet10

bet10 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    iyide arkadaşım hocaya bunu söylüyorum alakası yok diyor. bende halı sahayı cardio gibi düşünüyorum. birde haftada 1 yüzmeye gidiyorum onu da kardio sayarsak haftada 2 işte. Acaba mekiklerde carnitine almaya gerek yokmu? boşa para gitmesin :)

9. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Malesef bendede cardio süresi çok az ve benim hocada cardio yu çok az tutuyor..sanırım vücudumza bakıp yönelndirme yapıyor bizi..fazla gerek görmediği için,sonuçta ağırlık çalışmasındada baya ter atıyoruz ...ben bu şekilde düşünüyorum...

10. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    ya benim gözlemlediğim olay yıllardır salonlardaki hocaların yuzde 80 i her sporcuya aynı programı veriyor vücuda bakmadan.bunu sorudugumda yakın oldugum bir hoca anlattı nedenini.nedeni ise insanların salonda 1 saatten fazla durmamasını saglayack bir program yazdıklarıymış.cunku salon kalabalık oluyormus ve her salonda müdür hocalara böyle bir talimat verirmiş.benim ikinizede tavsiyem(demircan 256 senin fotolarıda gördüm vücudun) kardiyoyu ayrı gün girin.30 dakika interval olacak şekilde baktınız etkisi yok bana küfür edin tamam:) ama inanın göreceksiniz:) sana gelince bet10 hocalar herzaman en iyisidir evet ama bazen takmıyorlar bana da aynısı oluyor sen ayrı bir gün kardiyo bir de halı saaha yap yeter yüzme yapma bence kardiyo gününün sonuna 4 set max tekrardan mekik yap.alt ve üst karın calıstıracak sekilde.umarım faydalı olmuşumdur arkadaşlar kolay gelsin....

11. bet10

bet10 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    bende ter atmanın zayıflamak anlamına gelmediğini okudum hep... çok terleyip tartıya çıkıp kilona sevinmemek lazım. çünkü sadece vücuttan suyu atıyosun, sonra susayıp su içtiğinde aynı şeye geliyor... hatta bir yerde soğuk ortamlarda çalışmak kilo vermek için daha uygun diyordu...

---------- Post added at 09:43 ---------- Previous post was at 09:39 ----------

dostum haklısında bende aynı zamanda diz kapağı ağrısı var aslında halı saha bile bana iyi değilde arkadasların hatrına ağrısına katlanıyorum (tabi asıl önemli olan benim çok sevmem :D ) bunun haricinde dizi zorlamak istemiyorum. o nedenle birazda yüzme yapıyorum. dizi zorlamayacak şekilde kardiyo yapılır mı bende bilmiyorum? eğer biliyorsan öğrenmek isterim...

12. gurur

gurur Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38

vücud sıcaklığını ve kalp atımını attırdıkları için gün içinde fazladan kalori yakarsın

bet10 bunu beğendi.
  13. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    dizi zorlamadan kardio hmmmm bisiklet oturarak bi deneyebilirsin ama şimdiden sölüyorum bi doktorada danış...

14. bet10

bet10 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    doktora gidecem zaten ama şimdilik antreman başlangıcında 12 dk eliptic yapıyorum o kadar...

15. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul

Bence burda bir yanlışlık var yada bilen biri lütfen doğrusunu söylesdin belki ben belki bet10 kardşeim sen yanılıyorsundur...

şimdi mantıkla gittiğim zmaan;

ağırlık idmanları yapanlar ve hiç cardio yapmayan kişiler kilo vermez veya vermeez diyebilirmiyiz bana kalırsa hayır...senin dediğine göre terlemekle kilo verilmez natığı bana doğru gelmedi..eğer ben yanılıyor isem lütfen biri doğruyu söylesin de yanlıştan erken dönelim...

saygılar...

16. bet10

bet10 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    aslında şu şekilde demircan;
    her türlü antremanda yağ yakmak mümkün....ama bu kilo vermek anlamına gelmez her zaman kas kütleni arttırdığın için kilo da alabilirsin. bunun yanında "terlemekle kilo verilmez" değil de "çok terlemek çok kilo vermek anlamına gelmez" diyelim. hocamın dediğine göre yarım saat koşu yapmak yerine 45 dk mekik idmanları daha çok zayıflatır. ben şimdilik buna uyuyorum...hem de ağır koşular yapsam hergün gidemezdim bu şekilde 5 gün üst üste gidiyorum...
    ama en doğrusu budur diyemem tabiki sadece şimdilik bu şekilde 35 günde 3 kilo verdim değişimleri yine açıklarım...

17. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Tamam işte aslında aynı şeyden bahsediyoruz...mesela ben 1 ay byunca toplamda 4 kilo verdim..Ve benim idmanlarım haftada 4 gün cardio sadece 3.gün 5dk bisiklet. ve ben bu şekilde verdim o kiloları...ama şuda var..belkide ilk ayda veridğim o kilolar vucuttan attığım ''SU'' olabilir diye düşünüyorum.Ama uzun vadeye yayarsam ağırlık idmanlarıyla geç olabilir ama kilo verme işlemi başlayacaktır değilmi.

saygılar...

18. bet10

bet10 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    dediklerin doğru tabi....ama kilo vermek ile ilgili takıntılı olmamak lazım....dediğin gibi vücuttan su atmak kilo vermek anlamına gelmiyor, ya da kaslardan yakarsan o daha da kötü. bence senin yapacağın yağ oranındaki düşüşü izlemek olabilir. bir de beldeki incelme iyi bir göstergedir. anladığım kadarıyla senin yağ ölçtürme imkanın var bence onu takip et, benim öyle bir imkanım yok o nedenle belimi ve kilomu kontrol ediyorum...

19. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul

Aslında kilo vermeye çalışmak gibi bir deridm ve takıntım yok...amacım yağ oranımı %5-7 arasında dengelemek.Kil zaten bir şekilde veriliyor aslında 5-10 kilo alsam fena olmaz ama verirsemde üzülmem.Evet yağ ölçme imkanım var ve son 2 aydır yapıyorum ve not alıyorum ayın 30'unda yenisini alıcam..çok çok bir düşüş beklemiyorum yağ oranında ama % 1 bile olsa bana yeterli hedefim o şekilde bakalım hayırlısı :)

saygılar...

20. bet10

bet10 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    bende sokaktaki konuşan tartılarda ölçtürdüm %19 yağ var diyor pek mantıklı gelmedi....başka bir yer de yok anasını satim....istanbul levent yakınlarında parasıyla da olsa düzgün yağ ölçümü yapabilecek yer bildiğiniz var mı? ya da demircan sizin salon neredeydi? :)

Sayfayı Paylaş