Muhteşem Bruce Lee'nin vücuduna ve idmanları...

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Karasan tarafından 13 Haziran 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 53 üye.
  1. Klitschko

Klitschko Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boksör Ve Öğrenci :)
    Yer:
    Kadiköyyy..
    Ya Karasan'ın verdiği videoya baktım hersey ii güzelde hiç iyi torba dövemiyo :( Bende Bruce Lee'nin kanatlarına hayranım.O kanatları nasıl yapmış öte dünyada sormak lazım. :)

Son düzenleme: 6 Mayıs 2009
  2. Bloodist

Bloodist Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    çok boş konuşuyorsun.bruce lee nin tekniği jeet kune do dur. bu tekniği kendi hareketleri ve wing tsun felsefesini birleştirerek yaratmıştır.bu teknikte döner tekme takla ile tekme gibi riskli hareketlere yer verilmez.daha çok savunma üzerine kuruludur.iş en kısa yoldan bitirilir.eğer kişi sersemlemişse ve zararsız hale geldi ise bitirici hareket olarak döner tekme atılabilir ki bruce lee buna gerek duymamıştır çünkü 1-2 tekmeden fazla dayanan rakibi çok azdır.

SoldiersOfGod, YuBingJun ve furkan1038 bunu beğendi.
  3. Bloodist

Bloodist Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
  4. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    eğer bir şeyi bir insan yapabiliyorsa başkasıda yapabilir sadece doğru zamanda doğru şekilde çalışsın. yapana haksızlık etmemk, yapmak için uğraşanıda küçümsememek gerek. hiç bir insan diğerinden üstün değildir hepsi aynı şekilde yaşama başlıyor.
    benim düşüncem bu....

SiR_Arawn bunu beğendi.
  5. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    bruce lee efsanedir bu güne kadar onun yerini dolduracak dövüşçü çıkmamaıştır

gerek hız gerek güç olsun tartısılamaz

2 parmağın üzerinde nizami şınav cekmek her babayiğitin içi değildir ne kadar iri olursan ol istersen jay cutler ol bir dövüşçünün karsısında şansın yoktur cünkü bu iş kalıba ölçülere bakmıyor hızlılık konsantrasyon esnekliğe bakıyor bunun icin body yaparkende bir yandan kaslarımızı esnetelim

kum torbasına vurmayı deneyelim hızlı yumruklar atmayı koşmayı tekme atmayı deneyelim deneyelimki sokaktaki zayıf ama dövüşmeyi bilen biirnden dayak yemeyelim

yoksa kolları şişirip dar tişört giyip herkes dolasır görüntünün oldugu kadar sesinde olması lazm

6. HeavyDuty

HeavyDuty Yeni Üye

Beğenileri:
    221
    Ödül Puanları:
    0
    Burda bruce lee'yi film artisti olarak düşünüp yorum yapanlara katılmıyorum. bruce lee bir çok spor dalını birleştirerek ve kendi taktiklerini katarak kendi sistemi olan jeet kune do'yu kurmuş büyük bir dövüş sanatı ustasıdır. yipman gibi dövüş sanatlarının tarihi ustalarının öğrencisidir. Sokakta işe yarayacak sistemler geliştirmiştir. sağdan sola uçan ordan buraya 30 takla atan dövüş filmlerini izleyip bruce lee'ye basit demek yada böyle yorumlarda bulunmak açıkçası komik. Dövüş filmleri çekip ünlü olan normal hayatında bu konularda hepimiz kadar bilgisi olan aktörlere de "tek atar" :)

jkdo bunu beğendi.
  7. jkdo

jkdo Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Universite
    Yer:
    Denizli-ist
    Kas erimezmi

oncelikle Bruce lee ile jet lee karsilastirilamaz bir de kas calisip yemessek erir performans duser diye biliyordum bu aclik kasi benim kafayi biras karistirdi karasan birasda olsa aydnlatti

8. ONURSTC

ONURSTC Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
  9. bruce

bruce Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    EGE
    arkadaslar ödüğümüde nerden cıkardınız:D isin esprisi tabi bende cocuklugumdan beri hastasıyım bu ustadın.jackie chan bile enter the dragon filminde figuran dı.bruce lee ölünce meydan bunlara kaldı.

10. Murderer.

Murderer. Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Bruce Lee'deki kesinlikle aclık kasından daha fazlası haftanın 6 qünü qünde 8 saat idman yapıyormus,bu adamın kasları mermer yoqunluqunda aclık kası olamaz

11. krnkmdd

krnkmdd Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Jeen Kune Do yu yaratan adam,kaç kişi varki dünyada Kendi sporunu birleştirip yapan?Büyük bir usta bence,vucududa açlık vucudu değil.1.5 saatlik Jeet kune do idmanında bundan 7-8 sene once normal yememe rağmen eriyordum resmen.

yani body mevzularıyla kıyaslanacak bi insan değil bence =)

12. Murderer.

Murderer. Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    bruce lee gercek bi sporcu boyle seyler demek bile ayıp bodyclerle karsılastırılmz bile onun gibi ağır idmanları kimse yapmamıstır konusmak kolay ama :)

13. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    sorması ayıptır Bruce ile nereden tanışıyorsunuz. idmalarında bulundunuz mu

onu neden Bir ilah gibi görüyorsunuz.

mazeret tek el tek parmakla şınav mı bunu yapan hayvan gibi vucudu tek parmağında kaldıran binlerce kişiler var bazılarının videolarını görüyoruz. attığı yopçaği mi (hani adamları genelde uçurur ya filmde o) emin olun çoçuklarda o tekme ile kendinden ağırları uçurabiliyor. yada o yopçaği ustalarını biliyormusunuz bu en basit en güçlü tekniklerdendir derler.ki öyledir. yada boğaları tek bir yumrukta öldüren ustalar. yada Damein Walters gibi hareketler yapabiliyormu. videosu sitede mevcut. yada kaslı olup bacaklarını 180 derece açan adamlarıda nette gördük.ilk aklına gelen van damme olabilir oda yeterince kaslı ama daha irileride var.

şınav mı 9 şaındaki çocuk 6 saat aralıksız şınav çekerek yaklaşık 10 000 şınav çekti, rekorlar kitabına girdi.

bende bütün filmlerini izledim. belgesellerini izledim.
    yiğidi öldür ama hakkını yeme;başarılı olabilir, yetenekli olabilir.
    fazla abartmamak gerekir. çok daha yeteneklileride var bir savaş ilahı değil bu adam

Son düzenleme: 14 Ocak 2010
  14. krnkmdd

krnkmdd Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Jeet Kune do bruce Lee nin yarattığı spor dalı,2 sene yaptım yıllar önce.gerçekten o zaman video ve belgesellerini izliyorduk mükemmeldi.

Savaşçı : kaç kişi tanıyorsun/biliyorsun kendi spor dalını kendi yapanda ? bruce lee yi abartmayın diyorsun söylermisin?

15. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    iyi aktor olabilir diyorum iyi dövüşcü olabilir zira herkes hergün bir dövüş stili tasarlamıyor bu herkesin harcı değil tamam ama bu aşk ı niye abartıyorsunuz.

damien walters bu adam gibi adamlar ninja warriorra çıkıyor. buruce hangi filmlerinde bunlara benzer bir şey yaptı.
    https://www.youtube.com/watch?v=cmtWvrt3yw8&feature=related
    tony ja bu adama da dikkat buruce lee en son ne zaman bunun gibi hareketler yaptı
    https://www.youtube.com/watch?v=JokwdQzpghk&feature=fvsr

öylesine tekvando videoları zira şu anda bizzat tanıştığım efsane bir taekondocu yok
    https://www.youtube.com/watch?v=PqYCNSH-Wjo
    https://www.youtube.com/watch?v=tt3NB_VtBfU
    https://www.youtube.com/watch?v=fL9ZXos8LfQ&feature=related

one finger push up
    https://www.youtube.com/watch?v=qw2-UMkH8j0&feature=fvw

16. krnkmdd

krnkmdd Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Aşkı abartma diye birşey yok ortada,yakın dövüş yapan seven çoğu kişi sever bu adamı örnek alır.Dövüş stili güzeldir.Tabi başka dövüşçülerde vardır şuan belki iyi belki kötü,aktorler vs. Şuanki konu Bruce Lee idmanları ve Vucudu,diğerleri pek ilgilendirmiyor bence.

17. Murderer.

Murderer. Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Savaşcı bruce leenin arkadsları soylüyo günde 8 saat idman yapdını ben demıorm yani : ( tony jaa bruce lee kadar olmasının imkanı yok cünkü tony jaa sade muay thai yapıo bruce lee bircok dovüs sanatını biliyor bruce leenin belgesellerini izlesen nden millet bu kadar abartıor anlarsn biraz arastır sende fikrini değistrirsin emin ol

18. ftderbeder

ftderbeder Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bruce lee bir sene daha yaşaydı kurşun geçmeyecek kadr sert kasları olucaktı. bilimsel olarak kanıtlandı..bilek güreşinde emin ol sizi yenerdi tek kolunu 50 100 kiloluk halterle çalıştırıyordu diğer kendine has tekniklerini saymıyorum bile....

19. Samet22

Samet22 Yeni Üye

Beğenileri:
    202
    Ödül Puanları:
    0
    yip manden wing chun öğrenen ve bunu dahada geliştiren birisine abartmayın demek aslında saçma olur :) yip man wing chunda ne kadar ustaysa, bunu bruce a da aktarmıştır, ayrıca bruce MMA nın mucididir. jeet kune do da bana kalırsa zayıf bir mma dır günümüzde, çünkü çok daha sağlamları var.

20. zedjarock

zedjarock Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bruce yi kıskananların kokusunu alıyorum adam zayıf ve okdar güçlü die bazı arkdaşlar çekemiyor bence

Sayfayı Paylaş