Mucizevi Yiyeceğimiz Keçi Boynuzu (Harnup)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve wolveron2 tarafından 20 Mart 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 24 üye.
  1. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Sütle beraber tükettiğinizde kan sekerini yükseltme süresi uzar. Bu sütlü tatlılardada geçerli. Bu bağlamda süt ve pekmezi kullanmak daha az inflamasyona sebeb olur ve insulin direncini geciktirir kan sekerının yükselmesi daha uzun zaman zarfında gerçekleşir.

Ancak enerji verdiğini dusunuyorsunuz ağir kemik yükleyici egzersizlerin altında gerçekten bayılma riski oluşuyor yinede dikkat edin. ikincisi kalbi yorması ekstra sorun yaratır. Özellikle 20 tekrarlı ağir bacak çalişmalarında bunu hissedersiniz.

CO2 çok önemli,i yani karbondioksit. Bu tarz basit şekerlerin erken yorgunluğa sebeb oldugunu anlatmak istiyorum. Bizim gibi bodybuilding yapan kişilerin mutlaka basit şekerden kaçması gerekir.

Bunun çeşitli sebebleri var. Mitokondrilerde basit şeker atp ye dönüştürülürken insulin direncine sebeb oluyor ve bu açlıktaki seviyeye düşmüyor. Ayrıca hücre içinde hasara sebeb oluyor. Sırf bu yüzden çok dikkat edilmesi gerekir ve ayrıca endotel l dokuda bozulmalara sebeb oluyor. Aldıgımız her şeker bizi ayrıca biraz daha yaşlandırıyor ve damarlarımızda bulunan endotel tabakada hasarlar oluşturuyor.

Şeker miktarına bağlı olarak hasarların boyutuda artabilir ayrıca şeker kullanımının definasyonu bozduğu ve kişinin beyin gibi bir organında bile hasarlara sebeb oldugunu söylemek istiyorum.

Çok istiyorsanız antreman öncesi bir adet elma yada elma püresi portakal püresi gibi früktöz içeren meyvelere yönelebilirsiniz. Glikoz tüketmesseniz eğer bu ihtiyacınız früktözdan yeterince karşılanır.

İstemeyerek ve bilmeden gelecekte yaşayacağımız kalp hastalıklarına zemin hazırlıyoruz. Bu masum gibi görünen maddeleri çok az tüketmemiz gerekir. Özellikle vücut geliştiricilerin dayanıklılık sporcuları gibi beslenmemesi lazım.

Bilhassa dayanıklılık sporcularında basit karbohidratları arttirmak gerekicektir ancak vücut geliştirme gibi kuvvet sporlarında emin olun hiç gerek yok.

Ayrıca arkadaşımıza uyariyim çok ağirlik kaldirmak çok kas inşa etmek anlamına gelmiyor. Şeker ve karbohidrattan kısıtlı çalışmalar ve proteinden zengin beslenme vücutcular için en iyi çözümdür.

ayrıca basit karbohidratı seven insanların sürekli kardio yapmalarını da öneririm ben. En azindan hasarların önüne geçmek için iyi bir çözüm olabilir.

Basit ve rafine karbohidratlar beslenmenizin yüzde 5 i bile olamazlar. olsa olsa yüzde 1 i olurlar.

Son düzenleme: 14 Kasım 2010
    Bodyyci ve ofi bunu beğendi.
  2. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    idmandan sonrası için bomba bence ancak bunun abartılması kilo artısında yağ olarak doner. baska bişi deil en iyisi idmandan sonra almak olacaktır.

3. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    yani 100 gramda 90 gram varsa yüzde 90 oranda kan sekerını arttırıyor bu bile bir risk.

4. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    aynen işte gunluk basit karb ihtiyacını bundan al gitsin o zaman :D oda iki kaşık falan eder. çokta lazım deil aslında halbuki keçi boynuzunu normal olarak yesen bu risk cok daha az. ben bunlar yerine bal tercih ederim. ki o bile ayarında alınmalıdır.

5. mamossa

mamossa Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    yemek yemek
    Yer:
    Albania
    keçi boynuzu pekmezinde basit şeker olduğunu bilmiyordum ilk defa duydum kardeş bizim salonda çalışan profesyonel arkadaşların bir çoğu da bu şekilde doğal, güvendikleri markaların pekmezlerini alıyorlar ve de tavsiye ediyorlar. verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim ama ben bunun zararını ne kendimde ne de başka bir kimsede görmedim ve yaptığım araştırmalarda keçi boynuzunun içindeki şekerin basit şeker olmadığını öğrendim. sizin dediğiniz şu şekilde doğrudur bilinmeyen kalitesiz bir markanın pekmezinin içine basit şeker atabilirler. şunu da söylemek isterim ki pekmezin yanında köyden gelen bal ile neredeyse nox a eşdeğer bir patlama yaşıyorum antrenmanlarımda.

6. completely

completely Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    kilo almaya yardımcı olsun diye markası yenigün olanlardan günde bir çay bardağı yatmadan önce içiyordum dört ay gibi bir süre kullandım yalnız bende hiç daha önce karşılaşmadığım bir şekilde burun kanaması yapmaya başladı doktora gittim herhangi bişey çıkmadı ben keçi boynuzundan şüphelendim doktora söyledim o da çok yararlı olduğunu ondan olmayacağını söyledi ben yinede bıraktım sonuç kanama olmadı ya doktorun verdiği ilaçlardan yada bıraktığım için geçti o kadar fazla içmeme rağmen üzerinde yazdığı gibi ne cinsel nede başka bir güç artışı göremedim ama yinede iyidir..

7. ozzy

ozzy Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Kocaeli/İzmit
    Her sabah uyanır uyanmaz aç karnına 2 çorba kaşığı keçiboynuzu pekmezi yiyorum, üstüne whey. Harika bir güne başlangıç gıdası herkese tavsiye ederim.

8. svaroth

svaroth Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    Doğrudan keçi boynuzu kemiriyorum :D yada 8-10 adet fındık + keçi boynuzu + tarçın vs gibi karışımlarla değişiklik yapıyorum. spordan önce yaptığımda sağlam enerji artışı oluyor. ancak diyeti baltalıyo mu bu hareket pek emin değilim. Faydalı olduğu için de tüketmeye gayret ediyorum, yeşil çay, zencefil vs ile beraber .

9. holyland

holyland Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Reporter
    Yer:
    Ankara
    keciboynuzu kremasi

Konuyu hortlatayim.

Carobella...hicbir katki maddesi ve şeker eklenmeden hazirlanan keciboynuzu kremasi. Pekmezin aksine fruktoz yani. Antreenmandan 1 saat oncesi iyi bir secim olabilir mi acaba?

10. Bodyyci

Bodyyci Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    kılo yapar mı ? defınasyon donemınde ne zamanlar yenmelı hıc mı kullanılmamalı ?

11. brhmcr

brhmcr Guest

TEk bir urun kilo yapmaz, kilo almanin mantigi her yerde yaziyor.

Hayatinda hic definisyon diyeti gordun mu? Bir forumda ara bakalim, sekerin ne isi var oyle bir diyette?

12. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    keçiboynuzu pekmezi yerine keçi boynuzu özü nü tavsiye ederim.. ben zayıflıktan şikayetçiydim her sabah aç karnına 1 yemek kaşığı yiyorum, kilo almaya başladım kan yapıyor çünkü..damarları açıyor faydalarına internetten hünnap keçiboynuzu özü diye aratıp bakabilirsiniz..pekmezinden bi çok farkı ve faydası varmış sanırım bu ateşe mağruz kalınmadan yapılıyormuş pekmezden en büyük farkı buymuş.. eczaneden alabilirsiniz biz ordan alıyoruz, 15 tl civarı.

13. keusike17

keusike17 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Kan tahlilimde kansizligin sınırında çıktım her sabah 1 2 kaşık pekmez yemeyi düşünüyorum kilo yapacağını sanmam artı olarak kansızlık için öneriniz var mı

14. yusufali

yusufali Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bizde bu keciboyunuzunda l-arginin oldugunu okumustum ama birtane keci boynuzunda kac mg arginin var onu bulamadik

Sayfayı Paylaş