Muay Thai vs Kick Boks Arasında KALDIM

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve ersevinnn tarafından 7 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. blastfire

blastfire Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    sokakta ise yaramasi acisindan diyorsan illa 3-6 ay arasi bence

huzur nerde ki

2. onurhan imik

onurhan imik Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Evet yani biriyle teke tek attigimda dayak yememek icin kac ay gitmeliyim ay yeterli mi

3. noyanaktas

noyanaktas Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Sokak muhabbetleri gerçekten sıkmaya başladı. Bakın tamam öğrenmek istiyor olabilirsiniz ancak bunları sokakta uygulayacaksanız hiç öğrenmeye çalışıp da sporu iyice rezil hale getirmeyin. Uzun zamandan sonra ilk defa böyle katı yorumda bulunuyorum yani. Sokakta yetecek kadar veyahut 1 vurumluk canları var vs. bunlarla gelmeyin arkadaşım forum sitelerine. Burada sporculara sporcu olmak isteyenlere olmaya çalışanlara yardım etmek daha cazip. Profesyonel olmak için profesyonel yardım almak gerekiyor ancak profesyonelliği kendine saklamayıp sokak için profesyonel olmak isteyen insana yardım etmeyi tercih etmiyorum şahsen. Profesyonel olmak isteyen olursa da bildiğim hocalara yönlendiririm evde yapacaksa başlangıçları elimden geldiğince anlatırım. Ankara' da ise ücretsiz yardımcı olurum ancak bunu gerçekten profesyonelliğe dönüştermek isteyen varsa yaparım birkaç ay öğreneyim kendimi koruyacak kadar filan bu mantıkla gelmeyin arkadaşlar.

Günümüzde bir çok insan spora bu şekilde başlıyor " kendimi korumayı öğrenmeliyim / sokakta kimse beni dövemesin / kimse bana sataşamasın / bana sataşanları paket edebileyim / en azından birşey olduğunda çevremdekileri savunabileyim " vs.vs.vs. ilk örnek ve 2. örnek bir nebze kabul edilebilir belki ancak diğerleri ve diğerlerinin türevleri kabul edilemez. Bu şekilde başlayan kişiler yüzünden spor kötüleniyor / sporcular kötüleniyor / o sporcuların yetiştirildikleri salonlar kötüleniyor ve o sporu daha önce yapmış olanlar kötüleniyor... Bu tür şeylerle gelmeyin...

Düzgün maksatla öğrenmek isteyenin, düzgün üslupla cümle kuranların, efendi olanların başımızın üstünde yeri var ancak diğerlerine bu forumdaki arkadaşlarımızın bir çoğu yanıt vermez bilginiz olsun... Spor üstünlük aracı değildir.. Yaşam tarzıdır, Yaşam tarzını oturtmak için mükemmel bir araçtır. Bu aracı kafanıza göre kullanmaya çalışmayın!!

Herkese iyi forumlar bol neşeli günler.

neverbackdown., kill_bill ve curtia bunu beğendi.
  4. onurhan imik

onurhan imik Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Şahsından kimse yardim istemedi kimse ben profesyonel spor yapmak icin boksa basliyorumda demedi böyle

5. curtia

curtia Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Ben profosyonel olmak istiyorum fakat önümdeki iki yıl ailemde karıştığı için salona gidemiyorum evde yada sokakta öğrensem asinalık olur mu yoksa yanlış öğrenirsem düzeltmek daha mi zor olur diye sormuştum sizede 100de1500 hak veriyorum

GT-S7562 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. noyanaktas

noyanaktas Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Kimse benden yardım istemedi bunun farkındayım bende ukala veyahut megaloman bir insan değilim sadece kendi görüşlerimi dile getirdim. Ben şampiyonlar yetiştirmiş bir insan değilim sadece eğitmenlik yapıyorum aynı zamanda da eğitim alıyorum hiç bir zaman biliyorum demedim, demem de. Neyse kavgacılara cevap yazmayacağım. Gerek duymuyorum. Curtia senin olayına gelince; Sokakta öğrenemezsin yardımcı olacak bilen birisi olmadığı müddetçe. Bilen kişide bir kaç yıllık olmamalı. Uzun zamandır bu işin içinde olmalı. Mutlak doğru yoktur doğru çeşitlidir doğru görecelidir. Evde videolar aracılığı ile yapabilirsin ancak çok verimli bir sonuç alamazsın. O elliklere vurmak gerekiyor o rakibin karşısına geçip rakibin tuttuğu elliklere vurulması gerekiyor. Ancak bir süre bu şekilde çalıştıktan sonra gölge boksu yapılıp kendi başına çalışabilir insan. Ki buda az bir süre değil 6 ay veyahut biraz daha fazla süreden bahsediyorum. Önünde ki iki yıl salona başlayamıyormuşsun özel değilse sebebi nedir acaba? Yaş- iş- okul- çevre-maddiyat vs.vs. ?

7. curtia

curtia Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Okul malesef ben spor delisi bir insanim 6 7yildir basketbolla uğrasiyordum ama delilik seviyesinde seviyordum baska hicbirsey umrumda degildi sonra klupteki koc bir sezin beni mevkimin disinda oynatti ve verim alamadigi icin beni sucladi bende klup degistiremedim yasim 17 bu saatten sonra olmaz dedim biraktim ama derser cok kotu uni. Kazanmadanda olacak gibi değil toparlamaya calisiyorum anlayacaginiz

GT-S7562 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. noyanaktas

noyanaktas Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    bu arada ilk örnek ve sonuncu örnek olacaktı ilk örnek ve 2. örnek değil :)
    --- Mesaj birleştirildi, 10 Mayıs 2014 ---
    Yaşın 17 ise geç kalmış değilsin. Hoş bu hayatta kaç yaşında olursa olsun hiçbir şey için geç kalmış sayılmaz insan. Dersler kötü ise düzelebilir istemek yeterli ;) Ancak gel gelelim aile ve salona göndermeme olaylarına. Gün boyunca ders çalıştıktan sonra akşam yapacağın 2 saatlik bir spor aileni bu kadar tedirgin etmemeli. Bu konuyu ailene anlatabilecek kişi sensin yani onları ikna edebilecekte sensin. Dersleri kaytarırsan olmaz kaytarmadan yaptığın sürece herşey mümkün. Ki basketi uzun süre oynadıysan boyunda yerindedir. Pazartesi çarşamba cuma body salı persembe cumartesi muay thai ööneririm. 1 günde off gün. Düzenli antrenman yapman derslerede odaklanmanı kolaylaştırır bence. Yinede ilerleyen günlerde sorun olursa özelden sorabilirsin elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım online olduğumda.

Son düzenleme: 10 Mayıs 2014
  9. onurhan imik

onurhan imik Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Senden görüşlerini istemedik burada

10. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

Forum Kuralları Madde-25'e aykırı başlık!

25- Kavga önerisi istemeyin, öneride bulunmayın! Kavga etmek,dövüşmek,tehdit etmek,tabanca,silah,bıçak vb konuları içeren , bu konularda tavsiye isteyen, tasviye veren, özendiren mesaj ve konuların paylaşılması yasaktır.​
    Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş