Muay thai sporcusu nasıl vücut çalışmalıdır?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve melizcia tarafından 6 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. melizcia

melizcia Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Muay thai yapıyorum ve ilerleyen zamanlarda ringlere çıkarak profösyonel dövüşcü olarak bu sporu yapmayı düşünüyorum ya en iyisi yada hiç mantığıyla.

Genelde elliklere bazen gölge boksu şeklinde boşa çalışıyorum,koşuya çıkıyorum,şınav,mekik ve tek tük barfiks çekmeye çalışıyorum.

Biliyorumki muay thai diyince akla Mıke Tyson vücudu gibi birşey gelmez ama şınav,mekik,barfiks, ara işi indir kaldır gibi doğal yollardan atletizim sporuyla uğraşanlar gibimi vücut yapmalıyım yoksa düzenli body,fitness çalışarakmı?Düzenli body,fitness çalışmanın beni yavaşlatıcağından korkuyorum sonuçda muay thai de diz,dirsekler,low kick ler havalarda uçuşuyor nerdeyse .

Sizce muay thai yapan biri olarak vücut geliştirme konusunda nasıl bir yol izlemeliyim ?

2. Di@blo

Di@blo Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Hangi siklette dövüşecen önemli baya sikletin nedir?

3. melizcia

melizcia Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Kilo şuan 70 felan 1997 doğumluyum ileriki profösyonellik dönemlerimi görebilirsem 80 felan olurum heralde

4. ferdityson

ferdityson Üye

Beğenileri:
    436
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Kendi ağırlığınla çalış veya ağırlık çalışacaksan yavaş çalışma hızlı çalış ama çok ağırıda kaldırma çünkü hızlı yapamıycaksın o mantıkla

5. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.331
    Ödül Puanları:
    123
    muay thai çalışanlar ağır sikletler tabi ki "tyson "gibi olanlar da bolcadır...)

sorunu cevabına gelince :

mua thai dövüşcüleri vg yapmazlar ... mt bir performans sporu olduğundan ,ancak mt metodlojisine uygun çalıştıklarından kaslar
    " miyofibriler " anlamda gelişir ağırlıklı olarak...)(

Sayfayı Paylaş