muay thai , kickboks hakkinda sorularim

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve mirposs tarafından 29 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. mirposs

mirposs Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Sa arkadaslar benim yasim 18 kilom 56-58 boyum175-176 kickboks yada muay thai a yaxilnak istiyorum lisans almak istiyorum ve gec kaldimmi acaba ? Spor gecmisi olarak vucut gelistirme var 3 ay salonda geri kalan bir bucuk iki senede evde kendim
    tabiki sporun yasi olmaz ama ben musabakalara cikmak istiyorum musabakalara cikmak icin gecmi kaldin ? Ve lisans konusunda bikgilendirirmisiniz ? Milli olma vs

2. Dgkn199

Dgkn199 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    geç kalmış sayılmazsın arkadaşım ilk önce gidip kendine bir hoca bul hocayla konuş musabık olmak istediğini söyle o sana lisans çıkartsın ama müsabakalara da öyle hemen katılmanı tavsiye etmem allah korusun bir sakatlık yaşarsan spordan soğursun en azından 6 ay kendini geliştirmeni öneririm sıkı çalışırsan hiç bir şey için geç değil.. Bu arada 13 yaşında başlayan biriyle kendini de bir tutma bunu da unutma ;) milli olma konusunda da ilk olarak kendi ilinde müsabakalara çıkarsın sonra kendi bölgende çıkarsın kuşağını madalyalarını aldıktan sonra kendini hazır hissetiğin an türkiye şampiyonasına gidersin orada şampiyon olursan türkiyeyi temsil edersin bu şekilde milli olursun benim bilgim bu kadar yanlış biliyorsam affola başarılar dilerim

mirposs bunu beğendi.
  3. mirposs

mirposs Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Saol kardesim . 13 yasnda baslayanla bur tutms derken cok calissamdami ? 17 yasnda bsslicak kuzenmde var yeni girdu 17 yasina ?o nasil yasi birde vucut olur mu gidrrsem

4. Dgkn199

Dgkn199 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Tutma tabiki çünkü 13 yasinda başlayan adam 15 yasinda ilk macina cikmis olsa senden fazla ring tecrübesi olur o bakımdan ama sen daha teknik olursun ona bisey diyemem.17 yaşındaki kuzenin de seninle ayni durumda ya gerçekten sporda biseyler başarmak istiyorsan ufakliktan baslaman gerek oyle vücut geliştirmeci gibi vücudun olmaz ama guclu olursun zaten bir ay sonra rahatça hissedersin mesela ilk basladiginda 20 sinav zor çekerken 40 i rahat rahat cekersin vücudunu iyi yapmak istiyorsan onun yaninda da fitness yap bodybuilding falan

5. mirposs

mirposs Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Ama bir ornek vermek istiyorum yanlis anlama soruyorum yani sadece :) benm 13 yasimdada kuzen var sahsen ben ondan dhaa iyiyim taekwando yapiyor ama ben yinede bu yasta baslamam ragmen ondan daha iyyim iyiyim dedigim zayif o istek de geliyor bu iste yani bir insan 18 yasinda cok calisir istekli olur ama 13 yasindaki normal gider gelir kuzende istek yok mesela var ama bir tek salonda calisir oyle sey yapmazda ben mesela surekli evde bile antremanlarim var boylede fark okur bence ? Ne diyorsun

6. Dgkn199

Dgkn199 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Ya senin kuzenin spor yapmak amacıyla gidiyor belliki istiyerek degil tabiki ondan iyi olursun ama kuzenin gibi olup istekli olan cok kişi var onlari kastediyorum.

mirposs bunu beğendi.
  7. mirposs

mirposs Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Hicmi sansim yok ya :(* antronor olmak varmis dunyada :)

8. Dgkn199

Dgkn199 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    İllaki var dostum cok calistiktan sonra şampiyonlukların illaki olucak yeterki kalbinde Hisset yapicagim de bu isi bide benim kucuklukden başla dediğim muhabbet vücudun daha esnek olurdu diye sonuçta karsina cikacak adamlar Bruce Lee degil

mirposs bunu beğendi.
  9. mirposs

mirposs Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Birde bir
    Birsey daha sorsam boyle duzenlenen dovusler vs oluyormu ? Ödüllü falan amator olarak duzenlenen dovusler ama hani herkesin girebilecegi spor yapan herkesin tabi

10. Dgkn199

Dgkn199 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    İllaki var da ödül olarak kastettiğin ne normal turnuvalarda madalya kupa varda street fight,MMA tarzi dövüşlerde para ödülü var ama o sporlari yapmakta her baba yiğidin harci degil normal turnuvaya girebilmen içinde lisansinin olması lazim

Sayfayı Paylaş